| Cristian84 a întrebat:

Intrebare pentru toti, ce va doriti cel mai mult intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| Onlyme3991 a răspuns:

Afecțiune!
Am avut parte de o așa zisă iubită....eu o placeam luam in brate si o pupam ea prefera sa stea pe telefon!

| alexalx1234 a răspuns (pentru Onlyme3991):

Panaramă. Mai mult ca sigur vorbea cu alții

| anonim_4396 a răspuns (pentru Onlyme3991):

Din ce văd aici, aveați limbaje diferite de iubire. Pe lumea asta există 5 astfel de limbaje: contact fizic, servicii, cadouri, timp petrecut împreună și nu îl mai știu pe al cincelea. Practic, fiecare om își manifestă într-unul dintre aceste 5 moduri iubirea, niciunul nefiind mai prejos decât altul în niciun fel. La început, în perioada de îndrăgostire (18-24 luni) se manifestă toate 5, dar după partenerul revine la limba de bază cu care a fost învățat în copilărie. Din fericire, iubiții pot învăța limbajul celuilalt. Necunoașterea acestor informații sunt cauza a foarte multe despărțiri. Îți recomand cu căldură cartea Cele 5 limbaje ale iubirii. Îți va schimba viața. Nu mai știu cum se numește autorul, dar o găsești pe internet. Deasemenea, există webinariile ținute de Florin Amariei care sunt o adevărată comoară.

| Mosotti a răspuns (pentru Onlyme3991):

Pai cand iti dedeai seama ca ea nu are nici o treaba, trebuia sa o lasi, nu sa o pupi si ea..telefoane.

55 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Drepturi egale care nu vor exista niciodata, ea are salariu mai mic si riscul de a putea insela e mare. Mai bine calator pasager cu ce prind fara stres

| RAY a răspuns:

Sinceritate,fidelitate

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu mă toace la cap.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu vad intrebarea.

Dar daca ar fi sa raspund la presupusa intrebare... ce vad chiar acum in fata mea big grin

| Mosotti a răspuns:

In primul rand sa ma atraga mult fizic, apoi sa ne intelegem, sa comunicam, sa ne respectam, sa ne purtam frumos unul cu altul, sa ne satisfacem ssexual, sa avem ceva discutii si pasiuni in comun, sa fim fideli, nu sa sarim din floare in floare aiurea, sa fim afectivi unul cu altul.
Cam asta.

| Sofer a răspuns:

Sex și iubire.

| gemeni6226 a răspuns:

In primul si in primul rind iubire reciproca dar bineinteles pentru acest lucru este nevoie de 1-atractie reciproca 2-sa ma simt in largul meu linga el (sa ma accepte asa cum sunt sa ma iubeasca asa cum sunt), sa ridem cit de mult impreuna, sa avem interese comune ca altfel despre ce vorbesti? despre ce sa comunici? si fara o buna comunicare nu functioneaza nici o relatie, sa simt ca am spijin moral si fizic adica sa ma ajute in ceea ce poate (chiar si lucrurile marunte conteaza ca de cand sunt vaduva nu am nici cine sa-mi faca un ceai sau o cafea sau sa fuga dupa un medicament)daca astea sunt date insotite de integritate morala consider relatia perfecta.

| AliGab a răspuns:

Respect si dragoste

| alexalx1234 a răspuns:

Sinceritate și iubire, dar fetele nu au habar de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai sa o am, si dupa aia mai vorbim!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am renunțat de ceva timp. Văd că fără să ai conturile pline și nu știu ce mașină, nu poți avea iubită.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Daca le placea cum arati aveai mevoie doar de un salariu decent! Eu te am la prieteni pe Facebook, am vazut cum arati, mi se pare ca arati chiar bine(no gay). Daca tie nu ti-a mers, eu nu mai am nicio speranta!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu imi merge. Mai toate mi-au spus ca sunt prea urat pentru ele, dar ele se cupleaza cu rromi.

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai in fata mea, acum 10 minute a urcat o fata de maxim 14 ani intr-un BMW cu unul de vreo 30 de ani. Ce sa mai ceri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Asta deja intrece orice masura, mai! Cu romi, frate, cu romi? Traim niste vremuri intunecate prietene, trebuie sa ne descurcam si traim si noi cum putem!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai fratelo ca si tu esti frumusel ai nevoie de tupeu si iti vor fi toate la picioarewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

In poza aia arat eu mai bine, dar crede-ma ca in viata reala arat cam naspa!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu la fel

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai frate linistit ca zilnic vad cum se urca fete in BMW-uri cu baieti mult mai mari ca ele. Chiar si pe Facebook vad cum fetele zilnic pun la story cum merge ele cu BMW-ul si manelele date la maxim. Si lumea imi spune ca sunt nebun. Bai frate daca nu te pui in pielea omului nu ai de unde sa stii prin ce trece si ce simte.

| alexalx1234 a răspuns (pentru alexalx1234):

Cum merg ele*

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar țiganii sunt și ei oameni... Nu trebuie să îi privim mai prejos pentru că s-au născut de o anumită etnie.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Propun sa facem grup in care sa ne plangem

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Propun sa nu! happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau sa gasim solutii cum face orice mascul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Solutia mea este sa nu-mi pese! Si merge,ca de ceva timp nu-mi mai pasa! Bine, o sa vina un moment cand parintii o sa ma intrebe de ce nu am prietena, apoi sotie si copii, si probabil ma voi certa cu ei, dar aia e!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau sa te minti ca alea sunt tarfe,nu au sentimente,sunt materialiste, sunt extrarestre care te vor manca de viu sau sa accepti adevarul, faza e ca romancele sunt frumoase si te frustreaza asta, am auzit ca in uk sunt urate alea, mergem acolo

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Aceasta este o gândire greșită. Problema este că după nenumărate eșecuri din cauza faptului că nu ne pricepem să seducem cum trebuie, ajungem la astfel de concluzii.
Nu neg că sunt multe fete în modelul acela, dar în niciun caz nu trebuie să le băgăm pe toate într-o categorie.
Apropo, muzica trap și uneori și rap-ul ascultat de adolescenții de azi nu ajută deloc. O porcărie, dacă mă întrebați pe mine.
Înloc ca acei artiști să facă ceva pentru evoluția spirituală a omenirii, o duc în jos.
Ca să revin la subiect, acest site ajută foarte mult. Până acum are 30000 de urmăritori:
www.artaseductiei.ro.
Dacă vreți să știți ceva, puteți să îi puneți întrebări pe mail creatorului. Este gratis.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da,frate,kit ca acolo si barbatii am auzit ca sunt urati! Putem si noi sa concuram! Aici eu cel putin n-am nicio sansa,pe langa aia din licee sportive, alpha, frumusei, cu muschi, care mi-au furat toate combinatiile happy!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și manelele sunt exact la fel. Promovează doar banii și, iar dacă te uiți pe YouTube la ce e în trending nici nu te mai miră de ce țara asta e cum e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Arta seductiei e o farsa! Taher are femeile alea ce e el frumusel, nu ca stie el cine stie ce tactici de seductie! Ba da, lasa-l sa le bage pe toate in aceeasi oala, natura s-a decis sa faca o evolutie in frumusete si nu are nevoie de noi astia average si urati!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai uitat la articolele de pe site? Acolo explică foarte logic niște chestii la care nici nu m-aș fi gândit. Sunt zeci de articole. Poate chiar sute și toate mi se par bine argumentate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te baga nici in seama daca nu o atragi fizic, restul sunt povesti

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu pot să cred că toate sunt niște materialiste. Din punct de vedere logic, spiritual, etc nu are cum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceasta este o monstră pentru un ghid foarte interesant, pe care aș vrea să îl cumpăr. Mi-a deschis ochii:
filozofiasuccesului.ro › Ghidul_Primei_Conversatii

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat ca sunt toate materialiste, dar asa am evoluat noi! Sa vrem parteneri sanatosi si atragatori pentru a asigura numele faniliei! Asa a functionat totul de cand lumea, si asa va functiona mereu!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

E trist că ele nici nu se gândesc că frumusețea fizică e temporară.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toate femeile se îndrăgostesc de băieții frumoși. De fapt, începi să iubești pe cineva din 4 cauze, care nu trebuie neapărat să fie îndeplinite toate:
-frumusețe fizică
-personalitate
-inteligență
-și cea mai importantă, traumele/punctele slabe pe care ști că partenerul le va înțelege/te va ajuta să le vindeci).
Bineînțeles că după 2 ani sentimentul acela intens trece și dacă nu ști să gestionezi cum trebuie scandalurile, iese război total între voi.
De exemplu, eu iubesc fetele cu gândire matură, foarte ordonate și meticuloase pentru că mie îmi lipsește partea cu ordinea.
Recunosc că acesta este un defect și știu că potențialele iubite vor da de toți pereții cu mine până învăț să fiu mai disciplinat.
Toate acestea au fost scrise de Filozoful Alain de Botton, în cartea sa Despre iubire.
PS: din fericire există Institutul Gotman care studiază relațiile de 40 de ani, deci nu trebuie să intri în panică pe viitor.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt, astea sunt mecanisme de aparare ca doar nu vei recunoaste ca esti urat, societatea te obliga sa fii ipocrit, fals mincinos

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Uite eu am recunoscut! Nu a fost asa greu happy!

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici pentru mine nu a fost greu să recunosc

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ce ziceam. De genul asta de fete dau la tot pasul https://vm.tiktok.com/ZSx4wU18/

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum frate să nu spui că toate sunt la fel când genul ăsta de fete sunt la tot pasul? https://vm.tiktok.com/ZSx4wU18/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezența Lui Dumnezeu. Funia împletită în 3 nu se rupe ușor.winking

M-aș bucura nespus să privesc în ochii soțului meu și să văd dragostea Lui de Dumnezeu. Să cântăm împreună, să ne rugăm împreună, să simt că pot să îi spun orice...și el la fel să simtă. Să fim una cu adevărat. El cu mine...și amândoi cu Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te duc eu ls club si cantam impreuna, sa ne rugam ca avem bani de platit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Empatie, îmbrățișări și săruturi cât cuprinde și după căsătorie sex cât cuprinde:d. Bine înțeles femeia trebuie să fie inteligentă, să aibă o personalitate extrovertită, și energică. Și să fie dispusă să vizionăm cursuri de dezvoltare personală în relații.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre relații.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa existe încredere și iubire multă. Sa se simtă iubit, iar eu la fel

| Blackrose18 a răspuns:

Sincer eu imi doresc sinceritate, și sa fie chimia aia scânteia aia ca si cum ne iubim zilnic ca la inceput

| gurzungs2004 a răspuns:

Cel mult, sinceritate, incredere si afectiune.Atat imi doresc intr-o relatie viitoare tongue