| anonim_4396 a întrebat:

Iubesc să dansez. Dansez când sunt fericită, plină de energie, tristă, fără speranță, singură, neliniștită, dansul mă calmează! Dansul este pasiunea, vreau să realizez ceva din această pasiune, să ajung undeva. Dar mereu trebuie ca părinții să te susțină, în schimb, părinții mei nici măcar nu și-au dat interesul să mă privească o dată cum simt că trăiesc. Nu sunt mulțumiți de ceea ce îmi doresc, NU sunt de acord cu visul meu! Îmi zic că nu au posibilități să mă trimită la o școală de dans, sau orice altceva, dar mereu există o posibilitate, nu? Am un talent și nu vreau să-l irosesc, ce ar trebui să fac în legătură cu asta?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mergi doar la cursuri, ca hobby, si cu timpul poate vei fi remarcata de acolo. Nici actorii, nu toti aia super cunoscuti au o facultate in spate. Fii perseverenta, crede in visul tau si se va intampla.

| UnBroken2016 a răspuns:

Incercarea moarte nu are. Tu continua acum cu ce liceu esti si in viitor cand vei fi pe banii tai poti face o scoala de dans ceva si vezi daca poti face de acolo ceva. Daca nu au bani nu ai ce face.
Ps. ai grija sa nu iti inghiti degetul mic. O mana cu 4 degete arata cam naspa.

| NONAME113 a răspuns:

Incearca sa devi tot mai buna, chiar daca nu ai posibilitatea de a merge la o scoala de dans.In viitor poate vei deveni o dansatoare cunoscuta.(si eu sunt in aceas situatie, imi place mult electronica, dar sunt la filologie...)Chiar daca nu am posibilitatea sa ma transfer la un liceu care sa imi placa, tot continui sa invat si sa avansez in acest domeniu. Eu zic sa nu iti irosesti talentul happy