| Abracadabra22222 a întrebat:

Iubita mea a iesit in club pe ascuns, fara sa-mi spuna si m-a mintit ca se pune sa doarma ca e obosita si ea a fost si a petrecut in club. Eu am 21 ea 19, avem 1 an si 2 luni de relatie. Este normal? Ma simt tradat si nu mai am, nu mai pot sa am incredere in ea. Prietena ei a venit cu iubitul ei la club iar ea s-a dus singura, dar nu m-a deranjat asta pe cat m-a deranjat ca m-a mintit, mi-a spus ca ea dormea si nu a fost nicaieri pana i-am spus ca m-a sunat un prieten care a vazut-o la 4 dimineata si mi-a recunoscut. Ce sa fac? Nu vreau sa ne despartim, i-am mai dat o sansa si i-am spus ca daca o sa ma minta iar o sa ne despartim si nu o sa o iert din nou niciodata. Ma simt de rahat, chiar daca ea a vrut sa ma faca sa ma simt altfel astazi, ma pupa, facea ce voiam eu doar sa o iert. Nu am iertat-o dar i-am mai dat o sansa. Nu stiu ce sa fac, am procedat bine? Pentru ca in sinea mea ma simt ranit si mintit

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Citeste bine ce iti scriu aici si baga la cap!

In primul rand faptul ca ai iertat-o i-a dat foarte clar de inteles ca esti un om slab si ca te poate juca pe degete cum doreste fara repercursiuni si data viitoare va face mult mai rau, te va insela, ba chiar va face gangbang cu necunoscuti si se va purta cu tine ca si cum nu s-a intamplat nimic, ba chiar nu se va mai obosi sa te pupe si sa te convinga s-o ierti. A facut asta acum pentru ca e mica si fara experienta si nu stia la ce sa se astepte. Data viitoare isi va bate joc de tine mult mai urat.

Aspectul nr.2: faptul ca s-a dus in club pe furis denota ca deja in mintea ei RELATIA NU MAI EXISTA. Fizic ea este acolo, mental e demult plecata. Daca citesti aceste randuri, relatia ta e destramata, relatia ta e destramata. Faptul ca "i-ai mai dat o sansa" nu inseamna nimic. Faptul ca iti este frica sa o pierzi nu inseamna nimic acum. Faptul ca s-a dus in club pe furis denota FOARTE CLAR ca relatia cu tine si persoana ta nu inseamna mare lucru pentru ea, in schimb atentia unor necunoscuti primita intr-un club valoreaza mai mult. Niciodata nu pune botul la ce iti zice o muiere, uita-te la faptele ei. Faptele ei spun totul. Persoana ta este nula pentru ea. Atat de nula incat a necesitat mersul in lcub si persuitul dupa alti masculi.

Femeile cand deschid gura sa vorbeasca o fac pentru a netezi conversatia nu pentru a clarifica o situatie. Ce vreau sa zic prin asta: ea iti va spune orice doresti sa auzi doar sa aplaneze situatia. Asta nu inseamna ca asa va face sau ca, chiar crede in ce ti-a zis. Daca ea si-a cerut scuze si ti-a promis ca nu va face, poti fi sigur ca nu a fost altceva decat felul ei de a te potoli, de a te calma, de a NETZI situatia suficient de mult incat sa nu-ti mai bati capul ulterior cand o va face din nou. Baga la cap ce-ti spun. Femeile nu proceseaza concepte precum onoare. Asta e doar o trasatura masculina, trasatura care traiesti sub falsa impresia ca o impartaseste si dansa. Vei avea o surpriza neplacuta.

Vorbele sunt zero. Faptele sunt tot.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai fost inselat, acolo fiind sub influenta bauturii alcoolice unul din participantii la trafic s-a angajat intr-o semnalizare si a iesit treaba intre ei. Stii tu ce. urmatorul instructaj e sa o arunci pe brazda ramas bun, oamenii care merg la discoteca cauta sex, nu merg doar de dragul melodiilor sau sa danseze. Acolo sant droguri, alcool si panarama.

| Violleta2022 a răspuns:

Tradat nu esti, ca nu te-a inselat cu nimeni, doar mintit, ca asta a facut: te-a mintit.
Bineinetles ca nu-i normal sa minta, dar a fost decizia ei sa o faca. Poti vorbi cu ea, si poti afla adevarul pentru care te-a mintit.
Daca are acest viciu, probabil va mai mintii si in viitor.
Daca si-a invatat lectia si nu va mai mintii in viitor, vei vedea tu, poate a fost doar o scapare de moment.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să te mai mintă și de acum încolo. Așa că, dă-ți ție o șansă și las-o.

| GabiDumitrescu a răspuns:

O fi vrut si ea sa simta gustul altui castravete, asa e cu vegetarienele. Nu fi trist, se putea si mai rau. happy

| relian a răspuns:

Cauta sa te schimbe, asta e clar ca lumina zilei, dar inca nu i-a iesit, de aia se poarta cu tine cum spui, dar cand si-o gasi pe unu esti deja pus pe liber in secunda 2 laughing,de aia si ti-a spus ca poti merge singur daca vrei,adica nu-i pasa,ala e un motiv tot pentru ea in caz ca apare fat frumos,bum tea si expediat.
Deci eu cred ca cel mai bun este sa o lasi tu acum,macar ai asa satisfactia asta ca tu ai lasat-o, iar ea se va oftica sigur, adica nu-i prea va fi pe plac asta dar macar cum zic vei avea satisfactia asta sa o lasi tu, chiar daca pana la urma tot tu esti ala care sufera.
Ei nu-i pasa de tine deloc, asa ca esti deja victima, numa ca nu stii inca laughing iar ea deja se si vede cu cine stie ce print ce mai viseaxza ea.

| LoveSleep a răspuns:

De ce te panichezi așa? Întreab-o de ce nu ti-a spus ca merge in club. Probabil are un motiv. Ce e așa mare scofală? Poate avea chef să iasă singură, bucură-te că a făcut-o, așa observi că o presezi și o poti lasa mai moale inainte sa iti spună pa. Nu pricep care e faza cu relațiile astea. Ce poate fi atât greu să comunicați? Fii sincer cu ea și o sa fie sincercă cu tine și dacă e să fie, o să-ți zică că are chef să iasă în club și să facă sex in 3 cu 2 necunoscuți. Aia e. Daca iti convine, bine, daca nu, mai sunt altele. Nu e mai bine sa știi? Vorbiți dracu.

| sofisis a răspuns:

Ai iertat prea repede, dupa parerea mea. Trebuia sa o lasi putin mai mult sa se perpeleasca si sa vezi daca cu adevarat ii pare rau sau nu. Cred sincer ca daca tu o lasa-i mai moale cu ea, v-ati fi despartit. Nu cred ca ea regreta incidentul si nu cred ca facea mare lucru ca sa o ierti ci doar accepta situatia. Pare dezinteresata de parerea ta. Si sa fii sigur ca nu e prima data cand esti mintit.

| Abracadabra22222 explică (pentru sofisis):

Nu este prima data... mnah nu am putut sa nu o iert, de iertat oricum nu i-am spus ca nu am iertat-o doar ca am incetat sa fiu suparat, o bag in seama, vorbim ba chiar ne spunem cat ne iubim dar de iertat am iertat-o dar inca mai am un sentiment in suflet ce nu ma lasa sa trec peste. M-am gandid sa o ignor dar mi-am spus, oare e corect? Oare asta e raspunsul? Am ales sa o cred si i-am dat un ultimatum. Daca ma mai minte vreodata o sa plec si nu o sa ii mai acord nicio sansa niciodata

| Bizon95 a răspuns:

Ea e proasta ca se furiseaza in loc sa iti spuna in fata unde merge, CA NU ESTI TATAL EI SA II INTERZICI NIMIC

TU ESTI PROST pentru ca incerci sa o tii sub papuc si (mai ales la varsta aia) ea vrea distractie, asa ca, ca sa nu te calce pe coada, se furiseaza

ce ar fi sa mergi TU cu ea in club, si sa va distrati amandoi, in loc sa fiti PROSTI AMANDOI si sa va certati, sa va suparati, sa va despartiti, etc. (bataie, vitriol, genunchi in bijuteriile de familie, ETC.)

| Abracadabra22222 explică (pentru Bizon95):

Daca m-ar fi chemat m-as fi dus, dar a ales sa iasa pe furis. Iti spun eu ca nu ii interzic sa mearga nicaieri atata timp cat imi spune ce face, unde e happy

| Bizon95 a răspuns (pentru Abracadabra22222):

Inteleg, atunci, naspa sad

| FreddieM a răspuns:

E clar ca lumina zilei ca nu esti foarte important pentru ea. E straniu ca zici ca te iubeste, atata timp cat nu esti numarul unu pe linia preferintelor ei. Macar daca iti propunea sa mergeti impreuna la club, ar fi fost alta poveste.
Eu nu as mai discuta cu asa persoana, nu ia in serios sentimentele mele.

| FaraNume1245 a răspuns:

Desparte-te de ea. Ai făcut o prostie când i-ai acordat a doua șansă. Nu e mare lucru că a ieșit în club, dar e mare lucru că ți-a înșelat încrederea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa ierti asa ceva. Mai bine renunta acum decat sa fie prea tarziu.
Nu vei putea trai cu asta pe suflet, si nu vei mai putea avea incredere in ea stiind ca te-a mintit, deci va amagiti singuri.
Nu mergi in club sa te distrezi, mergi in club pentru sex, pentru flirt, pentru a cunoaste persoane de sex opus. Si mai ales singura, fara iubit. Deci despre ce vorbim? Stii tu sigur ca nu te-a inselat acolo? Putin probabil sa nu. Sunt fata si stiu cum gandesc fetele, deci mai bine ai renunta acum, decat sa fie apoi mult prea tarziu, vei regreta mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Stropdeploaie a răspuns:

N ai procedat deloc bine! Asa cum te a mintit odata nu i va fi rusine sa te mai minta si a doua oara! Poate ar trebui sa iesi si tu cu prietenii si pe ea sa o lasi acasa! Dar sa i spui ca vrei sa mergi singur! Pur si simplu! Fa i asa! Arata i ca nu esti un papa lapte!

| Abracadabra22222 explică (pentru Stropdeploaie):

Problema e ca pe ea nu o deranjează daca ies fara ea, chiar ma lasa ca sa mi zica dupa ca eu am iesit fara ea si n am niciun drept sa ii spun ceva daca iese singură

| Kindal38 a răspuns:

Nu este bine.Las-o cat mai repede!

| whitecat1213 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana, tu o stii mai bine, tu ce crezi, ti ar mai face asta odată? Adică dacă te iubeste cu adevarat nu te va mai minți, poate nu ti a zis că îi era frică ca vei fi gelos sau ca te vei supăra

| Carolina12345 a răspuns:

Nu. din punctul meu de vedere trebuia să o lași mai moale o periaoda pentru că, cu cât ierti mai repede o persoana cu atat va uita mai repede gestul pe care l-ai făcut. Te înțeleg că o iubesti și ca nu vrei sa renunti la ea, dar trebuie sa ii dai o lecție. pentru ca dacă o vei ierta de fiecare data la fel de repede se va învăța cu asta și nu va avea o teama nici data viitoare când va face ceva greșit pentru ca va sti ca tu o sa o ierti. Explica-i faptul ca nu mai încredere in ea și ca ai nevoie de câteva zile in care sa meditezi mai bine la situație și in timpul asta analizează comportamentul ei și vei sti ce ai de făcut