| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu cu care sunt de 2 ani si jumatate, de jumatate de an lucreaza si mereu iese cu colegii ma minte nu imi Răspunde la telefon si de curând vorbeste si cu o colega si par foarte apropiați. Imi este îngrozitor de greu sa renunț la el si nu stiu ce sa mai fac! Recunosc l-am stresat il sunam mereu sa ne întâlnim pentru ca el sta pana la 9 la servici si ne-am vedea la sfârșitul săptămânii. Pana si de ziua mea de nume a stat acolo pana tarziu. Anul trecut eram eu uneori mai distanta cu el dar niciodata nu m-am comportat asa cu el. Mai merita? Imi este foarte greu sa ma despart de el! nu pot sa învăț, sa mananc, nimic!

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Din ce povestesti, iubitul tau s-a cam plictisit de relatia cu tine si cauta sa iasa din ea. Deja sunt prea multe lucruri in viata lui mai importante ca tine. El astepta sa inchei tu, ca sa dea vina pe tine pentru despartire. Parerea mea este sa ii faci placerea si sa va despartiti. Mai devreme sau mai tarziu tot acolo ajungeti. Macar daca o faci acum, suferi numai din cauza despartirii, nu mai pierzi niste luni sau ani intr-o relatie care nu merge.

| Lawliet14 a răspuns:

O sa te trateze mereu asa, pentru el nu esti atat de importanta cred. Si daca te desparti de el iar el te iubeste, va incerca sa te recucereasca si sa fie asa cum trebuie dar nu cred. Slabe sanse... Pacat ca iubesti o persoana care e egoista!

| slowbeat a răspuns:

Ii multumesti pentru tot si mergi mai departe singura. Nu se merita sa suferi pentru o persoana care te minte si te neglijeaza. Poti trece peste asta, ai suficienta putere.O usa se inchide alta se deschide.Trebuie sa te gandesti la fericirea ta, si la viitorul tau.Nu cred ca iti doresti o persoana de la care sa cersesti iubire.

| Andrei_Pop_1990_CU31 a răspuns:

Gandeste-te singura putin. Ramai cu el sicko sa ai o viata nasoala(asta iti doresti? )
Te desparti : - gasesti pe altu
Simplu