| MihaEma a întrebat:

La cât timp începe să se vadă burta la o sarcină?
Cazul meu în care sunt slabă (48kg și 1, 63) și am abdomenul plat

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Posibil de la 3 luni ori 4. Totul depinde de mărimea fătului, cât lichid ai in uter și de numărul de fetuși.

| romeo78 a răspuns:

De ce întrebați? Vreți să nu știe nimeni de sarcină acum?

| MihaEma explică (pentru romeo78):

Nu, că nu sunt însărcinată, vreau să știu doar, mă pregătesc pentru asta happy

| romeo78 a răspuns (pentru MihaEma):

Sănătate, fericire, o sarcină? ușoară și naștere ușoară! Doamnă, ținând cont că aveți o constituție subțire, se poate spune că se va vedea sarcina, chiar din luna a doua, când începeți să luați în greutate.
Oricum, nu doar în timpul sarcinii, dar cel puțin cu un trimestru înainte de a începe sarcina, trebuie să începeți să mâncați puțin, diversificat și des. Sănătate!

| MihaEma explică (pentru romeo78):

Mulțumesc! Sănătate!

| alina2k18 a răspuns:

Cam de la 4 luni se vede.