| Katiee^^ a întrebat:

La ce credeti ca duce lipsa de comunicare? happy

Răspuns Câştigător
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

La neincredere, neintelegeri, monotonie si in cele din urma la o viata nefericita.

15 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Izolare, egoism, tulburari psihice!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La nimic bun! Updateaza-te!

| elena a răspuns:

La izolare totala.

| Psihoyounger a răspuns:

Lipsa de comunicare duce la inchiderea in sine, la izolare si la afectarea psihica a respectvului. Din pacate, lipsa de comunicare este in floare in ziua de azi.

Psihoyounger

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Neintelegeri, speculatii, certuri, slaba informare.

| cretzufinish a răspuns:

Monotonie, gelozie si in final despartire, pentru ca daca nu stiti voi sa clarificati problemele care vor aparea, crezi ca cine vi le clarifica daca nu exista comunicare intre voi?

| Kidu a răspuns:

La monotonie, neincredere in cel de langa tine, certuri din cauza unor lucruri nesemnificative.

| onofrei89 a răspuns:

Intr-o relatie de cuplu sau in general? Cam tot ce au scris cei de mai joswinking, oricum e o problema ff grava mai ales pentru tineri din ziua de astazihappy

| Katiee^^ explică:

Nu ma refeream la lipsa de comunicare in cuplu. happy

| fevrier a răspuns:

La izolare.

| mirella25 a răspuns:

Monotonie in viata de cuplu, izolare interioara, intrigi, certuri si de ce nu, la inevitabila despartire. ( asta daca nu se poate ajunge la un front comun, daca nu se ajunge la un consens, etc.)

| alinutzacodruta a răspuns:

La izolare...devii emotongue

| danutza91 a răspuns:

La despărțire, la certuri, neîncredere, infidelitate si lista ar putea continua fără comunicare nu faci nimic in viata asta

| valentynotm26 a răspuns:

Asa sunt eu pentru ca n-am cu cine comunica n-am prieteni si as vrea si am nevoie da nu stiu cum sa-mi fac prieteni, unde sai caut cei pe care i-am avut profitau de mine si i-am alungat din viata mea

| andreitm89 a răspuns:

In unele cazuri la sinucidere~!