| MariusUnk a întrebat:

La ce varsta te-ai apucat de fumat?
Cum au reactiona parintii si cam ce sa le spun sa se obisnuiasca cu ideea ca daca eu vreau sa fumez voi fuma indiferent de ce zic ei!
Multumesc

Răspuns Câştigător
| YTBDrawingBase a răspuns:

O sa te certe si o sa te "bata"; si la cap, dar pe urma o sa te lase in pace, mai ales daca unul din ei este fumatorwinking

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine susține că sunt fumătoare?
Pa, pa.

| oz a răspuns:

Esti un rebel. Fumezi pe banii tai sau pe banii lor?

| xlmpq a răspuns:

Le spui ca daca nu te lasa sa fumezi tu tot o sa fumezi pe ascuns si mai bine stiu si ei ca o sa fumezi si le mai zici ca mai bine mori gustand din toate placerile vietii decat sa mori la 101 ani laughing

| xD a răspuns:

Nu m-am apucat de fumat. Nu toata lumea se apuca de fumat.

Parintii tai o sa fie foarte mandrii de tine orice le-ai spune. E visul oricarui parinte sa munceasca pentru a-i oferi copilului sau bani de tigari... ca nah... trebuie sa fumeze ca asa e cool.

Mai bine nu le spui. Daca esti atent nu isi vor da seama. tongue

| membrugirl2010 a răspuns:

Pai in primul rand am 15ani juma, si nu am fumat niciodata.big grin
Tu cati ani ai?

| Tenchiu a răspuns:

La 14 ani am tras primul fum, iar la 16 deja imi cumparam tigari.
Acum am 19, la 18 au aflat ca fumez. Si cum? pur si simplu mi-am aprins o tigara in fata tatalui ca si cum ar fi normal, deci fara nici un pic de stres, si pus fata-n fata cu faptul n-a mai avut ce sa-mi zica totusi am facut asta la 18 ani. Depinde acum si de cat de exigenti sunt parintii tai, ai mei erau dar pana in 18 ani.
Cel mai bine ar fi sa nu mai fumezi deloc big grin acelasi lucru ar trebui sa-l fac si eu, dar... stau si ma gandesc daca maine ma calca o masina si n-am facut nimic ce rezolv!? stiu ca nu gandesc prea bine da am vazut niste cazuri de copii cuminti care s-au stins din viata din alte motive, asa ca fumeaza in continuare moderat.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parinti tai o sa fie suparati dar daca e pe bani tai soarta fa ce vrei cam de obicei de pe la 12 -13 ani se fumeazadeci fa ce vrei dar parinti cred ca reactioneaza urat dar e viata ta asa ca fa ce vrei big grin

| MariusUnk explică:

Fumez si pe banii mei si pe banii parintilor.
Am 16 ani jumate!

| SmileyBaii a răspuns:

Eu m-am apucat de la 12 ani.blushing
si inca parinti nu stiulaughing