| LanguageMaster a întrebat:

La facultate îți poți face prieteni în biblioteca facultății sau universității?

13 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da dar sunt destul de putini acolo. În afara de colegi îți mai poți face prieteni din cămin, eu am stat în 4 cămine diferite și am rămas cu vreo 5 prieteni buni din fiecare.

| zurick a răspuns:

Cu pandemia, nu?
Dar oricum poți să-ți faci peste tot prieteni, la cămin, la facultate, voluntariate peste tot.
Am ieșit din cămin să duc gunoiul și m-am trezit în plimbare cu alți studenți, fiind și singura nefumătoare de acolo laughing
Ah, că veni vorba, și la fumat poți laughing, dar dacă nu fumezi, nu te apuca, ai nevoie de bani laughing și de sănătate

| Zuzu1991 a răspuns:

Facultatea are biblioteca?!?
si cine se mai duce in asa ceva?
m-as simti ca bunica in bilioteca, cu (in ziua de azi) internetul, telefoanele si tablete special concepute pentru cursuri (nu mai stiu cum se numesc, poti sa scrii pe ea foarte usor si apoi sa dai ce ai scris si la altii)

| Vântulalb a răspuns (pentru Zuzu1991):

Cei care vor sa invete merg la biblioteca. Cei care isi cumpara notele, copie de pe telefon/tablete.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Vântulalb):

Recunosc, ca am facut putina katerinka, dar sincer acum, cu atata tehnologie, cine se duce la biblioteca, ori are un fetish cu carti, ori refuza tehnologia, ori intr-adevar se duce sa socializeze IRL

| zurick a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ce mentalitate, of.
Katerinkă? Serios? laughing
Să înteleg că și să citești e așa de veche generație, nu?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru zurick):

Nu, sa citesti de pe hartie e generatia veche tongue

| Vântulalb a răspuns (pentru Zuzu1991):

Inainte de a avea mentalitatea asta, tu care stai atat de mult pe net, inca nu ti-ai dat seama cat de multe greseli, cat de multe informatii false sunt? Multe, din placerea de a face "katerinka" (corect, caterinca) cum faci tu. Altii, copiind in prostie alti inculti. In cartile din bibliotecile universitare nu ai sa gasesti erori. Sunt verificate si rasverificate inainte de a fi publicate.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Vântulalb):

Hmm, ok, vad ca esti suparat, o las balta
ideea nu era sa citesti ce au postat unii pe ici si pe colo, ci sa citesti chiar carti, dar pe tableta/reader/telefon nu carte fizica facuta din taiat copaci
insa fiecare cu fetish-ul lui, cine sunt eu sa critic tongue

| zilog a răspuns:

în biblioteca cu sticle de votka bere da dar la aia cu cărți se cam tace din gură

| Vântulalb a răspuns:

Desigur.

| tzionut a răspuns:

La facultate iti poti face prieteni oriunde. depinde de tine si de ei.

Oriunde e o ființă umană se află și un potențial prieten, deci da, cu încredere!