| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

La mine la școală dirginta a propus să strângem în fiecare lună câte 10 lei pentru sărbătoritul/a din luna respectivă. Îmi puteți da idei serioase de cadouri pentru un băiat. Suntem in clasa a 8-a.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cartile sunt cele mai bune cadouri in scoala.
Din banii ce se aduna, se pot cumpara pentru intreaga clasa cateva titluri de carti, de exemplu cele necesare pentru examenele urmatoare. Ar fi cadou de mare folos din toate punctele de vedere.

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Sunt,dar omul ma vrea ceva si pentru timpul lui liber, carti la scoala, carti in timpul liber e cam de cacao, nu e ca si cum ai fi secretara si cand ajungi acasa citesti un roman de dragoste asa din placere.

| Bula a răspuns (pentru Simpatic):

Daca suma se distribuie bine, se pot cumpara cateva carti din fiecare titlu necesar la examene.
Se distribuie aproximativ egal valoric, iar dupa un timp cartile se pot schimba intre elevi, incat sa ajunga fiecare carte sa fie citita de fiecare elev.
Un cadou mai bun decat invatarea nu prea este pentru elevi.
Se pot cumpara si culegeri de probleme de matematica, fizica etc. si inmanati celor interesati.

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Ai gandit bine si sanatos precum baiatul acela (Dobrincu) care este multi-milionar la 21 de ani in SUA, DAR daca tu crezi ca elevilor in majoritate le arde de atata invatat...sau multi doresc sa mearga la scoala doar asa din obligatie.

| Bula a răspuns (pentru Simpatic):

Depinde de profesori, cum- si cu ce fac pofta elevilor la invatat.
In clasa a 8-a se cam stie, care elev ce inclinatie /interes are. Cartile le pot ajuta mult la examen, dar trebuie stiut cum sa le explice rolul lor, cum sa le stimulşeze sa invete cu drag.
Asta-i menirea pedagogului!

| sierra1 a răspuns:

Spune-ne ce n-are (obiecte) și ce are (hobby-uri)

| Bizon95 a răspuns:

O femeie gonflabila, EVIDENT big grin
cu aia SIGUR MERGI LA SIGUR tongue

altfel, cum a spus si sierra1 daca il cunosti, stii mai bine decat noi ce ii lipseste si ce ii place

| andreivok a răspuns:

Eu de obicei ma apuc sa ma uit pe tot felul de site-uri de cadouri si cam in 10-15min gasesc cate ceva interesant la un buget ok. Iti recomand http://pravalia-cu-surprize.ro.

| Alexsophi a răspuns:

O cana personalizată cu un text amuzant despre el.
O rama cu poze cu voi si el.
Depinde ce pasiuni are.

| IurascuAndrei a răspuns:

Aici gasesti cafouri interesante. http://eunsetee.com/QQyo