| Natalia89 a întrebat:

Le dam fostilor parteneri mesaje de ziua lor de naștere? Dacă da, cum ar trebui sa sune? Mai ales ca nu am mai vorbit de când ne-am separat.

Răspuns Câştigător
| Gnomzy a răspuns:

Depinde de foști și de modul în care v-ați despărțit. Eu de obicei le clasez ca fiind despărțiri onorabile și neonorabile.
Despărțirea onorabilă, atunci când totul este planificat între voi, rămâneți prieteni etc.
Iar cea neonorabilă e atunci când v-ați desparțit din alte motive, motive rele să zic așa, spre exemplu o dispută, etc.

La despărțirile onorabile e de ajuns un scurt "La mulți ani, să fii fericit!", cât să-ți manifești bunătatea.
Ceilalți nu merită laughing

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde în ce condiții v-ați despărțit. eu pe mare parte din foști nici nu-i mai am la prieteni așa că nu mă apuc să le dau mesaj pe telefon sau alte chestii de ziua lor. dacă am păstrat o relație ok atunci da, le scriu

| ania a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Ai relație și vrei sa ți o tragi și cu fostul, depinde că-ți foști ai, ca puteți face în grup

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric NU!
Pentru ce ai vrea sa le arati ca esti la picioarele lor si ca-ti pasa de ei, mai ales daca te-au parasit?

| Catrice a răspuns:

Le dam foștilor parteneri un șut în fund? Da.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu pierdem vremea cu prostii laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Vrei sa ii dai mesaj pentru ca probabil iti este dor de el...

Dar lui de tine oare ii este? Si merita sa te mai consumi pentru el?

Trecutul e cam trecut dar fa asa cum consideri fiindca din experiente ale vietii inveti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuie sa sune cringe! Rezumate la clipa de acum, la singurul moment al adevărului numit PREZENT.
Nici foștii nu îți urau la mulți ani!, asa ca tu de ce ai face-o? Nimănui nu ii pasa de tine, pune-te pe tine pe primul loc,,, foștii " se rezuma la,, ce a fost" la,, trecut ".

| felixf a răspuns:

Vrei un mesaj simplu: "La Multi ani, sanatate si intelepciune sa fie in sufletil tau, linistea si iubirea sa zboare spre tine. "
Cam asta, repeti variatiuni pe acesta tema in cativa ani si pate iti va raspunde. Fa acest gest fara sa ai asteptari.

| Dyalema a răspuns:

Da. Asta ține de respect. Dar nu mesaj, ca să nu interpreteze aiurea intenția. Mai bine un apel scurt iar din ton să înțeleagă că este doar un simplu telefon care nu înseamnă altceva. Nu te întinzi la prea multe povești, la mulți ani, ce mai faci, bine sănătos? Te-am sunat numai sa îți zic la mulți ani, ai grijă de tine. Pa pa! Și închizi