| randy93333 a întrebat:

Locuiesc impreun cu prietena de 1 an si jumatate iar acum 2 zile am afla ca ma insala. Am vazut cand veneam cu masina ca se saruta pasional cu un baiat langa un bloc. Sincer si eu am gresit fata de ea in sensul ca a pierdut tot aurul din cauza unor datorii ale mele dar in rest nu inteleg de ce face asta ca nu sunt alcoolic, nu fumez, nu caut cearta. Ce sa fac?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O lasi, intrii pe canalul meu si descoperi noua modalitate de a trai in viata. Am niste tutoriale destul de bune incat sa duci o viata buna fara ele, nici mie nu mi.au mers bine relatiile dar am invatat calea alternativa de a trai fericit in viata, mai mult de atat ma simt bine fara sa raman legat de una

| Anonima3127 a răspuns:

Se presupune ca intr-o relatie, partenerii se ajuta reciproc... a pierdut aurul, in ce sens, l-ai luat tu fara acordul ei? Sau a fost o decizie de comun acord... acest aspect este foarte important, nu neaparat pentru valoarea materiala a lucrurilor, ci pentru relatia de incredere.

In orice caz, indiferent cu ce ar gresi un partener in cuplu, pentru ca, pana la urma urmei, suntem oameni, si mai si gresim, inselatul este o metoda destul de urata de razbunare. Putea sa iti spuna in fata ca nu mai are incredere, sau ca nu mai simte nimic pentru tine... iar pe urma fiecare isi vedea de viata lui.

Daca doresti, si simti nevoia de a discuta mai multe, poti sa imi scrii in privat. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă doar se săruta, eu zic să o ierți. Și aurul se poate recupera, dacă faci economii.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Apartamentul cui îi apartine?

"nu sunt alcoolic, nu fumez, nu caut cearta "

Dar ce "defecte" ai? Unde ai pierdut banii? La jocuri de noroc?

Vorbește deschis cu ea și vedeti ce faceti...
Oricum, se pare că iubirea pentru tine s-a cam stins...

| Freya1 a răspuns:

Nu vreau sa te simti jignit, dar amândoi sunteti o apa si un pământ.
Ce datorie ai avut?

| randy93333 explică (pentru Freya1):

Nu ma deranjeaza, accept criticile si chiar as vrea sa argumentezi de ce sunt eu si ea o apa si un pamanat. Datoriile au fost ca am imprumutat eu pe cineva cu o suma mare si persoana respectiva a fugit di ntara, a rupt legatura cu mine si a trebuit sa acopar prostia facuta

| Freya1 a răspuns (pentru randy93333):

Poate nu esti un băiat chiar rau, dar am senzatia ca nu prea esti serios.Cand ajugi sa iei aurul cuiva sa il vinzi sa plătești nu stiu ce datori inseamna ca te-ai băgat în ceva belele mai mari iar a ta stie.Si ea in loc sa plece sa isi vada de ale ei se incurca cu inca unu.

| SilentRain a răspuns:

Lucrurile între voii nu o sa mai meargă, v-ați pierdut încrederea unul în altul
Cauta alta

| LPCTSTR a răspuns:

Lmfao, i-ai ciordit aurul pentru datorii si tu te astepti sa te mai iubeasca?! rolling on the floor
Man, aurul acela poate avea valoare sentimentala, oricat de mult sau putin era, nu trebuia sa-l vinzi, pana la urma nu erau datoriile ei ce trebuiau platite...

| Legion7X a răspuns:

Ce să faci, si tu ai greșit dar, ea nu trebuia să facă asta. Relația voastră este cam superficială, dacă tu ai tratat lucrurile în așa manieră de ai vindut aurul fară să vorbesti cu ea. Iar ea probabil fix asta a înțeles, că poate să se răzbune și ea cu o fază neașteptată exact cum a fost neseriozitatea ta față de ea. Iar A două variantă ar putea crede că nu o leagă nimic de tine și că ar putea găsi oricând pe cineva daca este cazul.A treia variantă, este să fi avut acel prieten până să îi vinzi tu aurul, iar tu să nu ști asta.

Nu ai ce face, ea putea să se certe cu tine dacă era indjgnată in privința aurului si te punea in gardă dar, nu să reacționeze în așa manieră.

De iubit, ea oricum n-are cum să mai fie prietena ta, după ce a sărutat-o unul. Nu stiu, e aiurea, ce mai simte ea pentru tine.

| MaryMaria333 a răspuns:

In primul rand intreab'o ce nemultumiri are fata de tine, si cu ce e mai special ala decat tine. Vezi ce iese. Eu ti'as spune sa o lasi in pace! Steie cu el! Mie o persoana care ma insala odata sa faca asta, si nu mi'ar mai trebui'o in veci pururea.

| Reghqen a răspuns:

Poate se comportă așa fiindcă aurul acela avea o amintire, ceva împortant pentru ea pe care la primit cadou cine știe, dar nu cred ca doar asta este problema, ci tu, posibil ca în ultimul timp s-o fi plictisit fata de tine, posibil ca nu ii oferi atenția necesară, posibil ca nu mai este cum era înainte relația voastră, cum era la început mai exact.
Și partea cu aurul are rolul său și motivul pentru care te-a înșelat, iar poate acel băiat ii oferă ceea ce tu nu ii mai oferi de ceva timp.

| Justme79 a răspuns:

Buna cel mai bine este sa vorbesti cu ea fara sa te certi sau mai ales sa ai reprosezi ceva pana nu afli ce s-a intamplat si de ce s-a schimbat fata de tine!

| Silwian a răspuns:

Se pare ca esti la mana ei si de aceea ea face ce doreste cu tine! O doare un cot daca o parasesti! Si cum adica in fata blocului? Blocul in care locuiti? Asa fara pic de jena?

| DanaDaniellllla a răspuns:

Să îi dai aurul înapoi și să îți vezi de viața ta

| FolosescTpu a răspuns:

Cel mai bine este sa iti vezi de viata ta, chiar daca este greu. Niciodata nu se va merita sa ramai intr-o relatie unde nu esti respectat.