| EvelynCastle a întrebat:

Locuiesc singura cu mama. tatal meu a murit. am o relatie foarte buna cu ea, ii spun tot si pina ieri credeam ca si ea mie imi spune tot..Am citit jurnalul ei unde scria ca a facut avort iarna asta..doar asta era scris.Ce sa fac? Nu pot dormi noaptea..Sunt stresata. ajutati-ma va rog..promit funda

Răspuns Câştigător
| Cleopa a răspuns:

Discuta cu ea, recunoaste ca i-ai citit jurnalul, ca nu o acuzi de nimic, dar esti nelinistita si ai nevoie de niste lamuriri de la ea!

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Poate nu a putut sa-ti spuna astfel de lucruri, acum! Pastreaza comunicarea cu ea, intelege-o si intr-o zi sunt sigura ca veti discuta despre asta!

Abh
| Abh a răspuns:

Mama ta are dreptul sa aiba viata intima chiar daca tatal tau a decedat. Nu o judeca, toti putem gresi la un moment dat( ma refer la avort).

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy cati ani are mama ta? daca ar avea peste 50 de ani, as intelege frustrarea ta, daca daca e tanara, viata merge inainte cu bune si rele dar si relatii sexuale... poate esti prea micuta si nu intelegi, dar cand vei fi mai mare si iti vei incepe viata intima, vei intelege si te vei pune in locul ei...tu daca ai fi avut un jurnal si vei afla ca la citit mama reprosandu-ti ceva, cunm ai reactiona? nu ai fi suparata ca ti-a incalcat intimitatea?
Nu o judeca tu! are dreptul la viata, chiar daca nu s-a recasatorit are dreptul la intimitate si ea...
O zi frumoasa sa aihappy

| harciog a răspuns:

Ce ai mai, ti-e rau? Chiar daca ti-a murit tatal viata merge inainte. Pune mina si culca-te, gindeste-te ca ai o viata si are sa contina chestii situate in zona interzisa celorlanti.

| luiza a răspuns:

Sfatul meu este sa iti vezi de treaba ta si sa o lasi in pace pe mama ta! Oricat de bine te-ai intelege tu cu ea sunt lucruri pe care o mama nu i-le poate spune fiicei ei! mama ta are dreptul la o viata a ei si la secrete pe care doar ea sa le stie! ai facut un lucru urat ca ai intrat cu bocancii in viata ei, citind jurnalul, tie ti-ar fi placut sa iti citeasca ea jurnalul?

| Q69 a răspuns:

Daca spui ca doar asta era scris acolo
inseamna ca nu a avut cui sa spuna si a scris
cu toate ca a fost un soc pentru tine incearca sa nu te mai gandesti acolo

| iulius21 a răspuns:

An primul rind sa nu mai citesti insemnarile mamei tale, dupa aceea sa nu ai spui asta niciodata, dupa asta cauta sa realizezi ce anseamna a face avort, riscurile pe care le implica.Iar in cazul cind ai anteles ceva incearca sa ti minte si sa nu faci niciodata acest lucru.