| Bombonica_5811 a întrebat:

M-am certat cu prietenul meu dintr-o prostie si nu am vorbit ziua respectiva a 2 zi l-am sunat si mi-a spus ca nu vrea sa mai stam impreuna ca nu mai vrea sa ne certam si ca e mai bine asa. dupa 2 zile mi-a dat mesaj ca ii e dor de mine si ca se gandeste la mine in fiecare clipa si pacat pentru tot ce se petrece. Dupa 2 zile de la mesaj m-a sunat sa vada ce fac eu aveam teaba si i-am spus ca mai vorbim, l-am sunat spre seara si am vorbit putin l-am intrebat daca vrea sa ne vedem si mi-a spus ca nu vrea si ca mai vorbim.La o zi dupa toate astea l-am sunat si i-am spus daca vrea sa ne vedem intr-una din zile si mi-a spus ca nu vrea ca ce sa mai vorbim ca s-a saturat sa ne tot certam dupa care a inceput cu reprosuri la adresa mea, i-am spus daca nu mai vrei nimic atunci de ce ma mai suni si de ce mi-ai spus ca ti-e dor de mine? si a spus ca asa a simtit, si ca vrea sa vorbim la telefon si sa ramanem prieteni, i-am spus ca nu vreau ca tin la el si mi-e greu si a spus ca si el mai tine la mine dar nu se mai impaca cu mine orice ar fi ca stie el ca ne despartim dupa 2 luni.Eu una nu ii inteleg comportamentul voi ce parere aveti? Si inca ceva s-ar putea totusi sa ma vad cu el intr-una din zile si nu stiu ce a putea sa vorbesc cu el ca nu vreau sa ma rog de el sa ne impacam si nici sa incepem iar cu reprosuri.(app. el are 22 de ani si eu la fel si suntem de aproape 3 ani impreuna) Fundita

6 răspunsuri:
| morena a răspuns:

I-ti spun din proprie experienta, ca legea tacerii nu va rezolva situatia! Ori e alba ori e neagra; asta trebuie sa o rezolvati odata pentru totdeauna ACUM! Daca nu, vor trece anii si tu te vei ineca in explicatii si si framantari fara nici un sens, care pana la urma urmei vor aduce doar noi certuri si reprosuri! asta e firea ce ti-o arata el si tu trebuie sa decizi :daca o vei accepta toata viata sau o vei refuza de pe acum! Incearca sa il schimbi, daca nu reusesti acum fi sigura ca mai tarziu, nici asa nu vei reusi! succes

| pisoias a răspuns:

Draga mea cu parere de rau iti spun ca s-ar putea sa aiba o alta, si pe tine sa te tina de" rezerva". Uita-l si traieste-ti viata.La timpul potrivit vei intalni baiatul potrivit.Fii fericita ca sunt trei ani de prietenie si nu de casnicie.

| Lora a răspuns:

O relatie de 3 ani rupta dintr-o prostie inapoi nu se mai leaga.Gandeste-te ca si dupa 6 ani s-ar putea termina la fel din aceeasi prostie.Plus ca o sfoara rupta si din nou legata va ramane pentru totdeauna cu noduri, deci daca nu vrei sa ai parte de reprosuri mai bine uita-l!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu vorbesc din experienta, dar ce bunica bre? Da-le-n ma-sa de mesaje si intalniti-va si discutati in fata. Ar trebui sa fie mult mai hotarat, sa mai lase de la el. Sa fiu in locul tau l-as suna si i-as spune o data si o ora si un loc sa va intalniti si gata. Fii cat se poate de serioasa, si daca te vrea, daca stie macar ce vrea o sa vina si acolo lamuriti totul. Daca nu, inseamna ca se joaca, ori nu stiu ce sa spun. Dar trei ani despartiti de un afurisit de sms mi se pare... jalnic.
Mult spor!

| Ady00pk a răspuns:

I-ati gandul de la el si spune-i sa te lase in pace! Asa a ales asa sa ii fie.Probabil te v-a suna din nou si din nou. Spune-i clar ca nu mai ai ce vorbi cu el si ca alegerea a fost a lui.Crede-ma v-a incerca din rasputeri sa te recucereasca... dar sa nu cazi in plasa pentru ca e doar pentru cateva momente apoi te v-a rani iarstraight face
Cine zicea ca dor femeiile sunt indecise si nu stiu ce vorstraight face uite ca s-a inselat.barbatii nu sunt mai presusbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se pare ca-i indragostit lulea de tine deoarece nici el nu sh ce sa faca pe o parte il mustra constiinta ca daca va impacati dupa 2 luni va certati...pe cealalta parte ii spune o voce cu un glad subtirel ca hai imcati-va ca veti trece peste asta cu bine eu as alege a 2 a varianta