| mada_2798 a întrebat:

M-am despartit de un baiat, insa am pastrat legatura cu el prin mesaje, mess ne mai intalneam cateodata...etc.Insa a aparut o tipa, cea mai buna prietena a lui, care i-a reprosat faptul ca inca mai tine legatura cu mine, si chiar s-au certat pe tema asta.Eu cred ca ei ii place de el, insa el insista ca o vede doar ca pe o prietena si nu ar accepta niciodata sa fie cu ea. Dar cu toate astea el inca mai iese cu cea mai buna prietena a lui si cu alti amici si isi petrec foarte mult timp impreuna.Intrebarea mea este daca chiar simte ceva pentru ea si nu vrea sa recunoasca, sau zice adevarul?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca petrece mai mult timp cu ea decat cu tine, e clar ca o place mai mult! Nu conteaza ce zice, daca faptele il contrazic!

6 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Cum ai zis tu ""Insa a aparut o tipa, cea mai buna prietena a lui"" deci eu zic ca tiai cam raspuns singura ( intrebarea mea pentru tine e (( tu ce ai prefera?
PS_ pentru mine zice adevarul daca intre voi nu mai e nimica de ce ar trebui sa te minta?

| monicaclaudia a răspuns:

Ei intre 2 care odata au fost impruna ar trebui sa existe o "complicitate " o libertate de a se exprima ah nu stiu ce sa zic vezi bine tu ce simti pentru el cum am mai zis. si de ce nu daca e sa fie sa va re'impacati totul e posibil
PS_ atentie ca sa nu fie doar o ilusie de moment (

| JayLeno a răspuns:

daca te-ai despartit de el, viata lui intima nu ar trebui sa te mai interesezestraight face...pastreaza doar prietenie sincera cu el

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Am o prietena, care este in situatia "prietenei celei mai bune" a unui tip care s-a despartit de prietena lui. Intradevar ea a cedat dupa o vreme si s-a culcat cu el, in schimb pentru el a fost doar sex si nimic altceva, tot la fosta se gandeste, chiar mai si iasa cu ea. Iar prietena mea acum sufera (ca femeile sunt credule, si pun suflet repede); si a mai aflat ca nu doar cu ea se culca dupa despartire, ci si cu altele.
Concluzie : dupa sfarsitul unei relatii el sufere dupa tine, si cauta consolare la "altele"; fara a realiza ce suferinta provoaca in jur. Nu gandeste cu "capul" care trebuie.
Oricum dupa oirice despartire intervin sentimente puternice, dar in final fiecare isi vede de drumul lui.
Sfat : Incearca sa nu te mai gandesti, si ocupa-ti timpul mereu cu lucruri utile si placute, care sa nu te lase sa te mai gandesti.
Bafta!

| mada_2798 explică:

M-am exprimat gresit.nu a aparut, el era prieten cu ea de foarte mult timp.si nu sunt sigura ca chiar nu mai este nimic intre noi pentru ca am continuat sa vorbim la fel de mult si chiar am iesit in oras.nici eu nu stiu sigur daca mai este ceva intre mine si el sau nu