| Lolkkk a întrebat:

M-am săturat de tata si mama, tata mereu se ia de mine, un prost, are 45 de ani, se ia de mine ca las poarta deschisă, daca nu ma duc sa iau apa plata si mai si tipa la mine daca nu mănânc. M-am săturat si daca ii zic lui mama ea rade, e proasta sa mor eu, m-am săturat nici nu ma asculta, sa ma ia si protectia copilului de aici ca m-am săturat si dupa toate astea nici nu ma lasa sa ies cu prietenii noaptea nu ca as face-o dar nu ma lasa mama. Mereu se cearta cu el si o bate pentru ca ba fumează, ba se cearta amândoi, eu vreau sa ma mut si mama e proasta pentru ca mereu se împacă cu el, pai ce naiba eu daca m-as certa cu el n-as mai vb cu el, dar ea încă mai vb, doamneeee ajuta-ma ca m-am săturat.

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La cum scrii eu m-as comporta si mai rau cu tine. Nu stiu ce varsta ai dar eu si prin clasa a II-a stiam cand sa pun punct dupa o propozitie sau fraza. Sa nu mai vorbesc de virgule si cuvinte scrise gresit. Cat despre fapta de a-ti denigra parintii (care te-au facut si crescut) pot sa o numesc abominabila ceea ce dovedeste faptul ca ai probleme grave de comportament si carente in educatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Salontanul):

Are 14 ani am citit alte intrebari puse de el.

| Salontanul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc! Eu n-am avut "curajul" sa ma uit peste intrebarile lui. Cine stie peste ce aberatii mai dau!

| Salontanul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mi-ai starnit curiozitatea si m-am uitat peste intrebarile lui. Asta este un geniu neinteles! Toata lumea are ceva cu el! Vai si amar!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te băga între ei, că nu e treaba ta.

| Iote a răspuns:

Auzi! De ce mai ai poarta daca nu o inchizi? Si gardul la ce mai foloseste?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Alverto a răspuns:

Mda, ai o viață complicata. Mă întreb de unde ai telefonul asta, de pe banii tai? Nu cumva de la părinți?
Te rog citește întrebarea asta: https://www.tpu.ro/......-nici-azi/

Tu te vaiti că te ceartă taica-tu că nu mănânci, ia uite ce probleme are tipul ăsta și tu te vaiti

| Țoglă a răspuns:

Până la 18 ani ei vor răspunde în fața legii pentru tine.
De ce te-ar lăsa noaptea afară și să riște ani de închisoare că pe tine te-ar duce capul să faci nu știu ce.
Dacă ei se ceartă, e treaba lor.
Încearcă să vorbești cu ei și să le spui ofurile tale.