| Anamaria13m73829j a întrebat:

M-am săturat, mama mă ceartă din orice, orice fac mă ceartă și mă amenință

19 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

M-am uitat peste intrebarile tale. Toata lumea este nebuna: mama, tatal vitreg, bunicii, copii de pe strada, etc. Cred ca ar trebui sa mergi la un psiholog! Mai si raspunzi obraznic unora care-ti dau sfaturi. Un raspuns de asemenea natura il ai sters. Atentie mare!

| Anamaria13m73829j explică (pentru Salontanul):

Atât timo când nu ști nimic despre mine și despre familia mea poți să comentezi cât vrei

| JicaContra a răspuns (pentru Anamaria13m73829j):

Hai sa te intreb pe invers
e cineva care nu e nebun(a) in jurul tau? tongue

| Catrice a răspuns:

Așa si? Daca nu faci cum trebuie asta ehee hee

| Catrice a răspuns:

Uite d-asta te cearta mama ta!

| Ineys a răspuns:

Lipeste-i una.

| Vikaa a răspuns:

Cred ca orice fata pateste din astea, pentru ca... noi fetele vom fi mereu puse la colt de catre mame, baietii vor fi tinuti in puf pana vor murii ahhaha. Dupa 18 trece tot, asa fac toate mamele cu fetele lor, si mie imi facea necazuri zi de zi si numa certuri, dupa 18 s-a calmat.

| Salontanul a răspuns (pentru Vikaa):

Daca scrii "pana vor murii" eu, nici la varsta asta, nu te-as lasa pe strada. laughing

| Vikaa a răspuns (pentru Salontanul):

Trecand cu vederea peste cum am scris, te-ai simtit si ai simtit nevoia de a rapsunde?

| Salontanul a răspuns (pentru Vikaa):

Eu zic sa nu trecem cu vederea pentru ca una din regulile acestui site este sa scrii corect gramatical. Citeste: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12
Si, da! Am simtit nevoia sa-ti raspund pentru ca fiecare membru trebuie sa vegheze la pastrarea regulilor. De aia se duce dracu tara asta pentru ca sunt cei ca tine care zic: "lasa ca merge si asa".

| sabin89 a răspuns (pentru Vikaa):

Nu pune la inimă. Zâmbeşte şi treci mai departe.Cu oamenii trecuţi de 70 de ani trebuie să fim îngăduitori. Ei sunt de multe ori enervanţi, dar să nu uităm că aşa vor ajunge şi părinţii noştri. Şi chiar şi noi.

| ValentinGabi a răspuns:

Încearcă să fii mai loială să o ajuți la ce are nevoie să încerci să stai de vorbă cu ea

| Pati2500c a răspuns:

Intrebarea?

| Anamaria13m73829j explică (pentru Pati2500c):

Scriu ce vreau copile

| Pati2500c a răspuns (pentru Anamaria13m73829j):

Amm, nu inteleg ce i cu comportamentul asta al tau, dar e clar de ce te cearta mama ta. In fine, eu doar te am intrebat care e intrebarea la care vrei sa iti raspundem, nu ti am dat in cap

| asuari a răspuns:

Vorbește cu ea, poate a pățit ceva in caz ca nu era așa înainte sau poate tu te-ai schimbat. Nimeni de pe aceasta platforma nu poate sa ia legătura ca prin magie cu ea și sa se schimbe. Ești singura care poate, doar e mama ta.

| Paul0007 a răspuns:

Sa pleci din casa ei

| GeorgeD132 a răspuns:

Poate te vei supara pe mine.
Dar tine minte parintii iti vor binele cu toate ca cateodata mai si exagereaza si ei sunt oamenii.
Ai sa cresti ai sa fii parinte si vei intelege si tu si incearca sa vorbestii cat mai mult pentru ca este mama ta si daca vei simti ca ea nu iti ofera atenti candestete ca poate nici tu nu o faci.

| LiviuAlinRaul51584 a răspuns:

Hei! Poate te pot ajuta eu, nu știu?‍♂️. Dă-mi follow la alyn_raul pe insta si vorbim acolo