| InAnotherLife a întrebat:

M-am saturat să trăiesc singur. Sa nu am o prezența feminina lângă mine. Sa am parte de iubire din partea ei și ea din partea mea. N-am avut niciodată parte de "iubită". Nu știu, nu mai pot sa sufăr. Mai bine mă sinucid, nu cred că voi avea șanse vreodată. Nu stiu care este cauza, toate fetele-mi spun că sunt drăguț/ok, dar nici una nu se uita dincolo de aspectul fizic. Arăt binișor, dar tot nu-nteleg cauza.
Regret că trăiesc într-o generație în care toți se critica intre ei.

Ce-ar trebui sa fac pentru o fata? Daca totul se rezuma la un cct de aspect ca Justin Bieber, atunci mă duc să-mi fac operațiile estetice in pnm. Chiar așa am ajuns?
Nimeni nu este perfect, fetele din ziua de astăzi cer perfecțiunea întruchipată. Daca nu e "frumos de cad pe spate" nu-l accept. Oricum, omul da dovada de o logica infailibila, deoarece nu știe că are si suflet, inimă și talente. Desigur, vorbesc cu pereții in acest moment, mi-a plăcut să-mi descarc sentimentul de furie și ură. Pur și simplu m-am saturat de singurătate. Mă întristează acest lucru. Devin posomorât și vulnerabil. Chiar cer prea mult de la viață? Am incercat in toate felurile, am vorbit cu fetele. Nu ajung nicăieri, mă văd că pe un frate. Ne-ntelegem, dar nu trec de pasul următor...
Sunt un tip glumeț, smart și am destule calități.
Voi ajunge într-un impas, drogandu-ma și după, cedând psihic.
Sănătate!

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Am citit cu atentie expunerea ta. De cateva ori. Si nu am putut sa mi dau seama care sa fie problema cu tine de tot fug fetele astea...Pari un tip plin de calitati dar pe care fetele nu l vad decat ca pe un bun amic. Nu stiu poate ai fost cam insistent si fetele fug de asa ceva -disperarea nu e sexy deloc. Zici ca mai ai si simtul umorului si asta deschide multe inimi - denota inteligenta nativa. Ador calitatea asta la o persoana! Ai dreptate cei din jur te judeca numai dupa ambalaj in ziua de azi si nu au nici un chef sa descopere omul ce se ascunde dincolo de el.Trist. Din cauza ca suntem atat de superficiali ne insinguram, ajungem ca sigura socializare sa fie cea de pe Facebook. Iti inteleg tristetea si amaraciunea din suflet si stiu ca nimic nu e mai grea ca singuratatea. Dar nu ti pierde totusi speranta sunt sigura ca Cel De Sus a harazit si pentru tine un suflet cald de femeie care sa te iubeasca pentru ceea ce esti cu adevarat si sa ti fie alaturi. Numai bine iti doresc.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Adapteazate burlaciei, cred ca eu continuam sa ma plang ca tine daca eram in Romania ca dc nu prind una dar am invatat printre straini sa fiu independent. pentru ca ei asa traiesc singuri - cand ai bani iti pasa mai putin de femei. Da un ochi la raspunsurile mele si vei vedea ce perspectiva am despre ele. Arat bine oricum

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pari cam disperat,cu aititudinea asta nu vei atrage niciodata o fata.
Iti zic eu ca fetele nu vor perfectiunea intruchipata cum zici tu,vor doar un barbat in adevaratul sens al cuvantului.
Poti sa arati bine si sa le indepartezi prin atitudine sau sa le faci sa te vada ca pe un frate,amic etc.
Nu ca pe un potential iubit.
Acum daca crezi ca disperarea si gandurile astea ale tale te ajuta,dai drumu.
Oricum nu vei avea curaj.
Zici ca arati binisor, glumet esti, calitati ai destule dar nu ai ce vrei.
Cam ciudat nu?!
Undeva gresesti...
Din postarea ta reiese disperare, pesimism, moralul la pamant si multe alte defecte care nu te vor ajuta niciodata in relationarea cu femeile.
Acum iti recomand sa mai incerci si sa lasi prostile pentru cei slabi de inger.
Succes!

| RAY a răspuns:

In fapt nu toate fetele vor baieti frumosi si unu care le garanteaza un viitor si care le atrage cat de cat fizic,daca tu alegi doar fete frumoase alea vor multe, vezi de astea asa ca tine mai putin frumoase, dragute, culmea e ca eu vad material bun genetic in Romania, barbati inalti, frumosi, care baga culturism

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa te sinucizi pentru ca nu ai gasit inca persoana potrivita.Ea va veni mai devreme sau mai tarziu doar nu trebuie sa disperi ca o sa devi oarecum obsedat.Te calmezi si nu mai cauta pe net rezolvarea, iesi afara plimbate relaxeazate ocupati timpul si mintea cu ceva, alearga dimineata in parc sau stiu eu activitati unde poti da peste fete

| xSega a răspuns:

Încearcă să gândesti din alta perspectiva, prima oară ar fi indicat sa te înțelegi foarte bine cu fata si dupa sa încerci să ai o relatie cu ea dar sa vina totul natural, nu sa-i faci o propunere, sa-i dai de inteles ca o placi, ca ti la ea happy

| Dan193 a răspuns:

Mai uite si tu la altele din liga ta, daca nu ai o personalitate super atragatoare. Probabil te uiti doar la alea de 9 si 10 si zici de generatie in care toti se critica intre ei. Fii si tu mai flexibil.

| RAY a răspuns (pentru Dan193):

Fizic ca personalitate atragatoare e mit

| Dan193 a răspuns (pentru RAY):

E adevarat. Eu in clasa am avut o fata care nu prea era atragatoare de fel (fizic), cam radeau unii de ea. Insa am avut un proiect la istorie cu ea odata si am avut ocazia sa o cunosc mai bine. Era asa vesela si in genere cu voie buna, glumeata...cat de straniu n-ar suna, dupa asta uncepuse sa-mi placa. Mai apoi in general cand o vedeam la scoala parca aveam impresia ca se lumina cat de plina de viata era. Asa ca o personalitate puternica si vioaie probabil iti da vreo +5 puncte bonus la nota finala.

| RAY a răspuns (pentru Dan193):

Ca radeau multi nu e semn ca era urata e semn ca aia erau prosti, prostia nu are limita, ai o relatie cu ea?

| Dan193 a răspuns (pentru RAY):

Drept sunt prosti si imbecili si needucati, insa treaba e ca ea avea ceva defecte de infatisare nu vreau sa intru in detalii. Insa dupa proiectul cela la istorie mie oricum imi parea cea mai extraordinara.
Si nu, suntem doar amici acum.

| RAY a răspuns (pentru Dan193):

De ce doar amici? de ce nu o relatie?

| Dan193 a răspuns (pentru RAY):

Ca pe-atunci eram inca prea timid si speriat de viata ca sa invit vreo fata undeva.

Răspuns utilizator avertizat