| Marianbdk08 a întrebat:

Mă ajutați si pe mine cu niste sfaturi.
Iubita mea tocmai sa despărțit de mine si ma simt nașpa, ascult într-una muzica si parca nu mai am chef de viață.
Vreau sa fac ceva sa ma simt mai bine dar nu stiu ce, am incercat sa ies in oras cu prieteni la o bere sa mai uit dar fără nici un rezultat...

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vei trece cu timpul, si tu tragi de problema ca daca ai vrea sa uiti nu te-ai mai gandi atat. Si nu iesi o singura data, iesi cat mai des pentru ca in perioada asta nu e bine deloc sa stai singur. Ori iti ti mintea ocupata cu tot felul de activitati, ori iesi si stai in preajma altor persoane.

| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de citit, vizioneaza filme de comedii, nimic violent, nimic dramatic si vei fii bine.

| OldSoul a răspuns:

Pentru un inceput bun, mediteaza la ce a fost, de ce nu a mers, trebuie sa inchei din punct de vedere moral aceasta etapa pentru a putea merge impacat mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei nu iti fa griji e normal ca daca ai iubit-o pe acea fata sa suferi dupa ea. Timpul vindeca tot sunt in aceeasi situatie (dar sunt fata) si de 4 luni s-a despartit fostul de mine. Deja sunt aproape total vindecata. Sincer eu am ascultat cantece gen 'over you' si 'fool' sau filme in care fetele se razbuna pe baietilaughing. Gaseste-ti noi hobby-uri petrece-ti timpul cu prietenii tai si uita-te dupa alte fete. Vei fii bine nu iti fa griji! Pupici!

| SilviaPunct a răspuns:

Iesi cu prietenii, mergeti la film, la plimbari, jucati tenis, mergeti la sala, mergeti in club, la o terasa frumoasa.

| qest11 a răspuns:

Încearcă sa-ti faci o noua prietena. Te mai poți uita la filme. Plânsul pe umerii prietenilor nu este un remediu. Ieși la vânătoare, cauta sa-ti faci altă prietena, dar pentru asta trebuie sa depui un pic de efort. Nu cheltui prea mult cu ele, ca doar nu vrei sa fii sponsor. Daca ea a plecat, n-o mai aștepta. Dragostea adevărată nu vine, pleacă și iar vine, ci rămâne langa tine tot restul vieții.