| BiticaSaraMaria a întrebat:

Ma contraziceam cu niste prietene. Deci am aflat ca mama a fost impreuna cu tatal unui coleg. Dar s-au despartit si ea s-a casatorit cu tata.Si m-au facut pe mine. Apoi fostul iubit a lui mama a avut si el copil. Pe colegamiu. Si prietenele mele tot zic ca eu si cu colegamiu avem acelasi ADN. Dar eu zic ca nu e adv. Cn are dreptate?

8 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Tatăl colegului la făcut pe coleguțu cu mama? Dacă nu, nu aveți același ADN.

| Panamax a răspuns:

Daca semanati puteti face un test adn.
Eu am un vecin identic cu mine pe acelasi etaj.Lumea ne confunda si crede ca suntem frati.

| Sekim a răspuns:

Buna
Tu. Dacă mama ta ar fi facut copil cu el, atunci era o legătură dar asa, femei și oameni diferiți, 0% legături de Adn.

| anonima188888 a răspuns:

Trebuie sa faci un test ADN. Dar vorbește și cu mama ta și spune-i ce ai auzit.

| IoanaFrancesca a răspuns:

Voi aveați acelasi ADN daca erați frați, ceea ce însemna să aveți ori aceeași mama, ori același tata. Mama ta s-a despărțit de tatăl colegului tău și te-a făcut cu tatăl pe care îl ai acum. Tatăl colegului tău a plecat la alta femeie, cu care l-a făcut pe colegul tau. Nu aveți nicio legătură de familie, colegul tau are mama lui și tatăl lui, iar tu ai părinții tăi. Daca mama ta făcea copilul cu tatăl actualului tau coleg, nu cu tatăl tău biologic, atunci erați frați de pe mama. Erați frați de pe tata dacă tatăl tău biologic făcea copilul cu mama actuală a colegului tau. Nu aveți cum să aveți același ADN când nu aveți nicio legătură de sânge. Înțelegi?

| BiticaSaraMaria explică:

Asa ziceam si eu! Sunt de acord cu toti. Acum sa vada si prietenele mele cat de tampite sunt happy

| SG1995 a răspuns (pentru BiticaSaraMaria):

Sau se poate ca maică - ta să fii avut o aventură, caz în care sunteți frați, și taică -tău fraier.

| Salontanul a răspuns (pentru BiticaSaraMaria):

Pentru raspunsurile astea ti-ai luat un avertisment. Mai faci o data si zbori!