| Cianiandrei a întrebat:

Ma intreb daca poate sa ma lamureasca cineva. Dupa doua zile de conversatii ea imi scrie pe messenger sa fiu iubitul ei, eu sunt de acord, a treia zi zice sa ma duc sa o iau de la lucru. Zis si facut, ajung la timp, ne imbratisam iar in drum spre casa unde locuieste imi zice ca trebuie sa mearga la doctor cu batrana care o insotea pentru a-i traduce din engleza in romana si ne despartim cu o imbratisare, iar dupa 20 minute imi scrie ca ii pare rau ca a plecat asa dar ca o inebunea de cap batrana.
Ce ar trebui sa inteleg eu?!

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ca dupa 2 zile deja te are pe post de sofer rolling on the floor

| sofisis a răspuns:

Vazut, placut, luat. laughing) Hotarata fata! laughing)
Nu cred ca trebuie sa intelegi ceva anume. Pur si simplu a intervenit o situatie si atat. Vezi de acum incolo ce si cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, poți înțelege că bătrana e isterică.

Te asigur, e ori asta, ori tipa inventează scuze nașpa pentru că nu e pregătită să fie într-o relație cu un tip cu care a vorbit două zile pe mess. O variantă ar fi să îi dai un timp, o altă să o iei la întrebări și încă una ar fi să o rogi să-ți dea contactele bătrânei care traduce din engleză în română, că ai nevoie de meditații. Găsești tu ceva. Fii creativ! Mie cea din urmă variantă mi se pare cât se poate de relevantă, privind situația totalmente obiectiv.

PS: dacă îți răspunde că bătrâna a mutit, oferă-ți sincerele condoleanțe și însoțeste-o la priveghi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

*murit

| Rotazi a răspuns:

Ca o innebunea de cap batrana. Ce e de neinteles?
Dar daca mai apar alte probleme, abia atunci intreaba-te de ce a vrut asa rapid, dupa doar 2 zile, sa fiti iubiti.

| eugeniu2020 a răspuns:

Dupa 2 zile de conversatii sa ii fii iubit? cati ani aveti? 13
ce-i cu voi? ia mai bine si pune mana pe carte si gandeste la lectii, dar nu la iubita sau batrana sau ce sa intelegi din situatii!