| AndyAndduti a întrebat:

Mă pit căsatori cu verișoru primar al mirelui, eu fiind verișoara primară a miresei?

Răspuns Câştigător
| Claudiu1009 a răspuns:

Nu este nici un fel de problema pentru ca ca biserica nu accepta căsătorii pana la gradul 7 de rudenie... Tu cum nu ai nici o treaba cu rudenia dat find ca singura legătură sunt cei doi însuratei nu vad problema. Deci casa de piatra dragilor

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nici o legătură între voi, cum nu este nici cu alți nuntași.
Aspfel nu poate nimeni să se opună.

| Andreeush a răspuns:

Nu văd care ar fi problema, nu sunteți rude.

| johnnny123 a răspuns:

Te poți căsători și cu fratele mirelui, tu fiind sora miresei. Atâta timp cât nu există o legătură de sânge între voi, nu există nici o restricție.

| sofisis a răspuns:

Ce treaba are una cu alta? Mirele si mireasa sunt rude de sange intre ei? laughing)
Da, clar te poti casatori cu orice ruda de-a mirelui.

Răspuns utilizator avertizat
| mirceakitsune a răspuns:

Am inteles