| alexa19 a întrebat:

Ma simt foarte rausad. Aseara am pus punct unei prietenii de 4 ani din cauza schimbarii eisad. Se schimbase intr-un timp foarte mult, de cand isi facuse prieten parca nici numai existam pentru ea si asta ma durea multsad. Am incercat sa vorbesc cu ea dar degeaba...nimicsadChiar aseara pana sa ne certam stateam pe o banca cu ea cu prietenul ei si cu inca o fata si dintr-o data prietenul ei imi spune" de ce ai intrat la noi in grup" si eu i-am spus "pana acum nu am fost si nu ai zis nimic, de ce spui tocmai acum"si el a spus"asa vreau eu" si mi-a spus sa ies din grup si sa plec in casa.Eu atunci am intrebat-o pe prietena mea daca vrea sa raman in grup, ea s-a uitat la mine, nu a zis nimic si dupa ce m-am ridicat si am plecat a spus"faci ce vrei". Apoi am inceput sa ne certam si am pus punct prietenieisad.
Imi este greu fara easadea era singura care ma facea sa zambesc cand eram tristasad
Cum sa trec peste? mai ales ca sta fata in fata cu blocul meu?sad
Mai are rost sa vorbesc cu ea sa ne impacam?sad

Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Fara sa fiu rau cu tine sau sa crezi ca fac misto sau ca glumesc o sa te intreb: esti pe invers? Si nu zic asta ca sa te enervez, ci din contra, sa te fac sa meditezi putin, sa te debarasezi de acea individa de urgenta. Gandeste-te ca fete sunt cu miile si ca dezamagirea? Lua-oar naiba s-o ia ca o intalnim zilnic. Fa-ti puteri sa renunti sa o mai cauti, daca era baiat cred ca sufereai mult mai mult si deci nu merita efortul. Asa cum ea te-a lasat pentru altul, asa s-o faci si tu. Cauta fericirea in alta persoana indiferent de sex si totul va fi bine.
Sper si trebuie sa fii bine! Te pup, succes Ale`!

8 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Tu ce crezi? Mai are rost? Eu unul zic NU. O prieten ce lasa alt prieten pentru o persoana iubita nu e prieten adevarat.Las-o,la inceput e mai greu dar o sa te obisnuiesti fara ea si iti vei face alte prietene.
P. Stonguerietenul ei merita o mica scarmaneala ca are tupeu cam mare.
Ai 18 ani(cred, de la profil), nu mai esti copila...Stii ce-i de facut iar eu nu pot sa-ti urez decat succes.

| Sonny a răspuns:

Oameni care nu iti tin partea nu sunt demni de tine, oameni care sunt influentati de cei din jur nu sunt prieteni cu adevarat, mai bine termini cu ea de acum, decat sa ajungi sa te "tradeze" in alte feluri si mai nasoale. Un prieten adevarat nu va face asa ceva, niciodata.
My 2 cents.
O zi buna.

| Tweetymrrr a răspuns:

Poate că îţi este greu fără ea, dar şi gestul ei a dat de înţeles că dintre tine şi iubitul ei care se vede că nu te acceptă, l'ar alege pe el. Sincer, dacă îţi era atât de prietenă îl putea lua pe băiat într'un colţ şi să'i spună că eşti prietena ei şi e necesar să te tolereze. O să treci peste, ai să vezi. Nu merită să te consumi pentru ea. Probabil când se va despărţi de el se va reîntoarce la tine, pentru că o să realizeze că a luat decizia greşită.
Şi eu am trecut prin aşa ceva şi nu m-am împăcat cu ea nici acum. Ne salutăm când ne vedem, un scurt "ce faci?", dar eu altceva simt că nu mai am ce discuta cu ea.
Succes!

| katahd01 a răspuns:

Parerea mea sincera e ca cu prieteni e rau si fara si mai rau fa ceva si impacate cu ea cat inca nu e prea tarziu.

| crmr a răspuns:

Eu zic sa va impacati pntru ca de iubit te desparti in un an sau mai putin dar prietenia de 4 ani nu o refaci asa usor

| XxCrysXx a răspuns:

Buna, imi pare rau sincer. Eu zic ca are rost sa mai incerci sa vorbesti cu ea, de dragul anilor in care ati fost prietene... incearca sa o convingi ca nu este corect ce se intampla, si macar daca nu va intalniti in grup sa va intilniti doar voi doua.....de dragul prieteniei. Sper ca ti-am fost de jutor

| RoxanaAnomis a răspuns:

Probabil că prietena ta vrea să pară în faţa prietenului său o altă persoană, mai diferită şi mai rece, probabil aşa îi place lui să fie ea. Sunt sigură că prietena ta nu ştie ce face în momentul ăsta, e ca o marionetă şi să ştii că nu este schimbată. Şi-a luat un alt comportament mult mai fiţos şi a început să te înjosească. Da, du-te şi vorbeşte cu ea, poate o să te înţeleagă! Încearcă să vorbeşti şi cu prietenul ei, probabil că şi el se va schimba! Dacă era o prietenie falsă, nouă, puteai să renunţi, însă 4 ani, este destul de mult!

| sasuke8362 a răspuns:

Vorbeste cu ea.Si afla de ce s-a schimbat. Poate ca nu e vina ei ci a pritenului ei.Nu e bine sa stricati o prietenie de 4 ani pentru un baiat! Sper ca sfatul meu sa te ajute