| alex495 a întrebat:

Mai exista in lumea asta fete care cauta baieti respectuosi si cuminti sau doar baieti rai de sar pe ele si le vor doar pentru sex?

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai exista fete serioase. Alea de care zici tu le.a inghitit pamantu' sau se afla adapostite in bunker atomic pregatite pentru noua generatie a omeniei sa procreeze specia

| baru a răspuns:

Descopera.te pe tine, dupa care cauta calea de mijloc!

| Simpatic a răspuns:

Fii atent ca exista si o alta categorie dupa cum bine spune poetul nostru din Basarabia, Stratan"fetele cuminti cateodata-s rele, nu stiu voi dar noi barbatii le sustinem cu placere, dar baietii buni is magicieni nu gluma, cum pe fete le amagesc, cum dispar fara de urma", argumentand realizez ca la un moment dat orice fata in aparenta cuminte poate fi rea, rea de musca.
Deci in concluzie nu stii ce sa mai crezi cum e cu fetele cuminti cat si cu cele rele la fel cu baietii buni si cei rai.
Eu stiu doar ca fiecare sa-si caute partener/partenera dupa felul sau de a fi, nici baieti cuminti cu bagaboante nici bagabonti cu fete cumintiwinking cheers

| inflicted a răspuns:

Mai exista băieți care caută fete normale și deștepte, nu supermodele și nu le caută în cluburi sau pe Tinder? Eu când aud de "băiat cuminte" mă gândesc la unu cu 10 clase care nu știe să se poarte în societate pentru că numai din ăștia am cunscut. Prea multi prosti cu pretenții

| Simpatic a răspuns (pentru inflicted):

Si definitia baiatului rau cum ar fi daca baiatul cuminte este prostul cu 10 clase?

| CipBv a răspuns (pentru Simpatic):

Este acel animal(numit in popor barbat) care are capacitatea de a articula cuvinte si de a-si imagina viitorul, care are degetul mare opozabil si care are incredibila putere de a face femeile sa se simta bine in prezenta lui. Exact la fel ca si baiatul bun.

| inflicted a răspuns (pentru Simpatic):

Pai daca era deștept nu era fraier nebăgat in seama oricât de "cuminte" era. Că poți fi cuminte, carismatic și să ai și multe alte calitati. Asta daca nu cuminte înseamnă fraier antisocial din start

Ar trebui sa descrie el ce înseamnă băiat rau. Că toti cuminți zic de alții că sunt "băieți răi" daca fumează sau sunt mai vorbareti rolling on the floor

| alex495 explică (pentru inflicted):

Baiat rau adica cum am citit si mai sus din astia de si jignesc ( in gluma sau mai serios partenerele), din astia de sunt atrasi numai de fizicul pers respective si din astia badarani in general cu societatea, oameni care n au respect fata de aproapele lor. Baiat bun nu inseamna din start vai e prost ca ii e rusine" poate sa o ia de mana la prima intalnire( am dat un exemplu), de multe ori,, prostii si antisocialii astia" sunt poate bine crescuti si au respectul acela pentru cel de langa si nu vor sa forteze situatia

| anonim_4396 a răspuns (pentru inflicted):

Nu are nici o legătura inteligenta cu cât de bine te descurci în relațiile sociale.

La fel de bine poți fi carismatic dar prost de bubui

| Mosotti a răspuns:

Pai baietii cuminti si respectuosi cam nu au un fizic incadrat in standardele dorite de femei in general, insa nu mereu, sunt si din aia care arata bine dar mai rar.
Cei rai in general se asociaza cu o figura placuta de femei.
Cei rai le vor la inceput pentru sex, si apoi sa le faca un copil si apoi sa-si bata joc de ele, sa insele, sa nu respecte, sa le bata, si culmea, ca lor le place de ei, suporta si sta asa, nu toate dar se stie treaba asta "de ce nu pleci ma daca face asa?". Ele simt atractie, sa ma lase cu vrajeli ca pentru copil, ca ala oricum va avea traume mai mari daca sta intr-o fam unde cei doi nu se inteleg.

Si cine a vrut sa plece cu adevarat, a plecat cu copii cu tot daca aveau, sute de milioane de despartiri sunt asa.

Nu stii faza "Ce dracu o fi vazut la derbedeul ala? Uite celalalt, are job bune, e cuminte".

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca baietii aia respectuosi si cuminti nu vor sa f&ta, inseamna ca ar trebui sa vada un doctor.

| Frank51 a răspuns:

Dar băieți care caută fete inteligente și cu bun simț, nu doar pentru aspect fizic si sex exista? Băi, înțelegeți o dată că perspectivele unui om se schimbă cu timpul. In tinerețe vrei distracție, apoi vrei familie. E la alegerea fiecăruia ce face cu viața lui, poate unii se căsătoresc la 20 de ani, poate alții la 35, este normal ca fiecare să facă ce simte.

| Sofer a răspuns:

Foarte rare acele fete de cauta baieti cuminti.

| alina2k18 a răspuns:

Exact, pe langa ca majoritatea 'cumintilor' sufera de timiditate + diverse afectiuni netratate [ anxietate, depresie ].

| mentholinks a răspuns:

Ce baieti rai? Ca in Romania din 1000 de tarani si 1000 de baieti rai, taranul munceste pentru toti si baietii rai sunt ca niste pizdute tare in clanta care sufera de smecherie printre dinti si se holbeaza ca femela la vederea penisului, cand vine cineva sa-i bata sa-i scoata dintii din gura.

| Ineys a răspuns:

Pai exista cetava categorii de baieti. O sa ti le descriu, ca nu stau acum sa le gasesc nume.

1. Sunt aia care se tin mereu dupa fundu' fetelor si se maimutaresc in fel si chip sa le atraga atentia. Astia atrag de obicei fetele cu un IQ redus sau pe cele usuratice.
2. Sunt aia care se dau interesanti cu diferite accesori, obiecte valoroase, gen ceasuri, haine de firma, telefoane, etc. Nu sunt departe fata de prima categorie. La fel, astia atrag fete cu IQ redus, usuratice sau asa numitele "gold diggers" adica fete care stau cu tine pentru banii tai.
3. Baiatul tipic, normal care nu se remarca prin nimic deosebit, isi vede de viata lui, nu e vreun "superstar" iar prin superstar sa se inteleaga mascarici sau baiatu' lu tati caruia ii da tata 500 de lei zilnic de buzunar la el. Astia isi gasesc prietene mai normale, de teapa lor dar nu asa instant ca 1 si 2. Ei se leaga printr-o relatie de amicitie care evolueza spre una amoroasa.
4. Manipulatorii - > se subintelege. Daca nu intelegi, cauta ce inseamna manipulare. Astia isi fac asa o gagica pe care o prostesc si duc de nas.
5. O ultima categorie sa-i zic asa, baietii aia care chiar sunt frumosi si inteligenti si dupa care fug toate fetele. Astia de obicei sunt prea ocupati cu viata lor ( invatat, sport, diverse hobby-uri precum muzica, desen, etc ) si nu au timp de gagici si alte tampenii.

| Panamax a răspuns:

Ai descris doar doua categorii de baieti pampalai si mitocani.

| Raducons a răspuns:

Nu mai sunt, acum vor bani cat de multi

| CdeMetal a răspuns:

Este evident ca fetele cauta doar baieti rai care sa le abuzeze verbal si sexual, asa a fost dintotdeaunawinking
Cand vrei sa legi o prietenie cu o fata o injuri, cand vrei sa-ti devina iubita ii dai un pumn in gura, iar cand te insori cu ea trebuie sa o bati zilnic, toata lumea stie ca femeile asta vor

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru CdeMetal):

Ai exagerat puțin. Cred că el a vrut să spună că unii băieți sunt mai tupeiști și reușesc să facă sex cu o anumită categorie de fete.

| 1231242 a răspuns (pentru CdeMetal):

Excelent, excelent, știam eu că greșesc undevalaughing

| Vikaa a răspuns:

Dar mai exista baieti care sa nu iti mai puna etichete? Mai exista baieti care sa te aprecieze pentru ceea ce esti? Mai exista baieti care sa nu te doreasca numa ca ai bombeuri? macar sa-ti aprecieze frumusetea facialahappy
Mai exista baieti care sa nu te mai faca proasta si cretina doar ca-i refuzi? am refuzat multi baieti si m-au facut urata cu spume si ****** doar ca i-am refuzat, s-au plictisit sa se mai lege de mine, asa ca ma evita.Ma bucur ca am pe cineva care ma iubeste si e foarte cool,are grija de mine, se intereseaaza de mine, ma observa cand nu imi e bine.Asa ar trebui sa faca marea majoritate ar baietilor, dar se pare ca pentru ei e mai interesant o pereche de buci decat sufletul si intelectul acelei fete.

| 1231242 a răspuns (pentru Vikaa):

Uite, sper să nu fiu un pervers.dar vreau să te întreb, ce bucate știi să gătești?happy

| Vikaa a răspuns (pentru 1231242):

Ciorbe,mamaliga,cartofi si tort de ciocolata, mai mult nu stiu.

| Holiday a răspuns (pentru Vikaa):

"...dar se pare ca pentru ei e mai interesant o pereche de buci decat sufletul si intelectul acelei fete."

E o eroare de logica facuta de femeile urate, sau care din varii motive nu au succes la barbati. Evident ca poti avea si buci si inteligenta, nu se exclud una pe alta.

| Vikaa a răspuns (pentru Holiday):

Cele ce au bombeuri nu prea au creier, cam sad, but true.Tot ce fac este sa dea cu fundul ca sa obtina functii importante.Arata-mi tu pe una cu bombeuri si inteligenta.

| 1231242 a răspuns (pentru Vikaa):

Ești bună de măritathappy

| Vikaa a răspuns (pentru 1231242):

Oo,superr,hihihi

| LupusDei1993 a răspuns:

Nu, ele vor baieti ce arata bine fizic si sunt impunatori, nu un cuck tocilar gras si urat.

| Katie1356 a răspuns:

Daca ai avut cateva experiente neplacute, nu inseamna ca toate fetele asta vor. Inseamna ca poate tu nu te-ai invartit in cercurile corespunzatoare si adecvate gasirii tipologiei de fata pe care ti-o doresti.

| CipBv a răspuns:

Nu. Nici nu au existat vreodata. Fetele/femeile cauta barbati. BARBATI! Nu fatalai care nu stiu cum sa se mai dea peste cap ca sa le pupe in fund.

Răspuns utilizator avertizat
| CipBv a răspuns:

Pune mana pe o carte, fa putin sport, mananca sanatos, ingrijeste-te, elibereaza-ti mintea de prejudecati. Nici nu ai idee cate raspunsuri la intrebari pe care nu ti le-ai pus vei afla si cate perspective ti se vor deschide.