| Laurosa a întrebat:

Mai știți când vă ziceam că nu mă simt confortabil cu iubitul mamei? Azi el ne-a zis că e casa de nebuni și că nu se simte confortabil cu noi. Nu vreau sa plece deoarece avem un cățel care e al lui și îl iubesc tare mult plus că vreau sa ne simțim toți confortabili unii cu ceilalți. El se aprinde de la aproape orice, daca am lăsat lumina aprinsa, daca am scăpat un miez pe jos etc. Ce putem face sa ne simțim toți ca acasă?

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Salut Laura,
Prietenul mamei tale e frustrat din anumite motive. Poate chiar se simte inferior si nu isi găsește locul.
Cel mai usor sa vorbiti cu el si sa vedeți ce anume il face sa se simta inconfortabil si sa ii spuneți de ce nu va simtiti inconfortabil. Apoi căutați solutii.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E problema lui sa nu reziste, nu aveti ce face decat sal lasati sa plece

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ai putea sa fai curatenie dupa tine si sa inchizi lumina, ca sa nu mai existe motive sa se lege nimeni de tine.

| Freya1 a răspuns:

Multe comentari de aici sunt exagerate.Chiar dacă omul pare nebun nu cred ca e.Si eu pățesc asta cand merg acasa la iubitul meu spre exemplu pentru ca nu ma simt in largul meu.Eu vreau sa am spatiu, intimitate, sa imi pot pune amprenta intr-o încăpere daca asta ma face sa ma simt confortabil iar faptul că nu pot de altii sau altii gandesc pe dos fata de mine ma irita groaznic.Nu toata lumea e pregătită să se mute in casa cu o familie gata închegată, se simte străin si inconfortabil dar poate in timp se va obisnuit.
Dacă poți si ai ocazia vorbeste cu el, vad ca esti o fata deșteaptă si educată asa ca poti sa il întrebi ce il nemulțumește sau din cand in cand daca il poti ajuta cu ceva, asa o sa simtă treptat mai apreciat iar daca el e un om bun la un moment dat se va obisnui.

| anonimg a răspuns:

Un om nu are voie să țipe sau să se răstească la altul.
Data viitoare raspunde-i cu curaj: "Dar nu poți să îmi spui cu calm?"
Maică-ta este de vină pentru atmosfera apăsătoare din casă. Multe femei își fac parteneri de viață toate scursurile societății, toate caracterele degradante. Cine aduce un rahat în casă, se poate bucura de o altă atmosferă decât ceea ce este el? Deci ori se face om, ori vorbești serios cu el ca să vorbească frumos. Cine nu iubește, nu trebuie să trăiască.

| Dalmore a răspuns:

Câinele ar trebui să fie ultima ta problemă.

| Laurosa explică (pentru Dalmore):

Pai nu zic mai ales de câine, eu t unele probleme familiale

| Dalmore a răspuns (pentru Laurosa):

Nu aveți ce face dacă el nu învață să-și controleze temperamentul. Mereu o să fie tensiune în casă.

| Marius22222222222 a răspuns:

Comunicarea e cheia

| Digikey a răspuns:

Platiti-i niste sedinte la psiholog.

| anonimg a răspuns (pentru Digikey):

Sau mai bine sa ia legatura cu spitalul de nebuni sa-l interneze.

| Laurosa explică (pentru anonimg):

Dada happy dar eu chiar vorbesc serios gen, trebuie sa fac sa nu mai fie,, casă de nebuni" și am nevoie de ajutor vostru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau, ori, ce trebuie sa faceți ca să nu vă mai simțiți terorizati de "psyco-maico"
Sa chemați hingherii și doar asa tu și maicata va veți simți ca acasă happy

Răspuns utilizator avertizat
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

El e singurul care poate schimba ceva daca problema se afla la el...