| caramelagurl33 a întrebat:

Maine e ziua de nastere a surorii mele de 6 ani, dar mama si tata spun ca daca vreau sa ii arat ca o iubesc trebuie sa ii cumpar un cadou chiar eu! e corect? si ce sa ii cumpar?

Răspuns Câştigător
| madycumada a răspuns:

Bunahappy
Ii poti lua o papusa dinaceaa Hannah Montana ca din cate am vazut toate copilele sunt inebunite dupa ea sau ii poti lua tricou cu Hannah Montana sau o gentuta cu farduri ( nu farduri normale farduri din jucarie) sau poti intreba si vanzatoarea si ea iti va spune si alte idei.
La multi ani surorii tale! Paahappy

7 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Fireste ca e corect, este sora ta si trebuie sa ii arati macar putina atentie.
poti sa ii cumperi ceva dragul la care sa lucrati amandoua, sa zicem un puzzle mare tongue

| arrriadna a răspuns:

Pentru tricou te duci si tu la ea in dulap, iei un tricou care stii ca ii vine ok. Daca pe eticheta nu scrie masura (vezi ca la copii sunt vreo 3 feluri de marimi, in facut de tara producatoare) il pui si tu pe langa tine sa stii ca vine, nu stiu de la gat pana la buricul tau, sau asa, cumva, sa ai tu o orientare).

| emy a răspuns:

Sunt multe modalitati de a-ti exprima dragostea fata de cineva:poti sa fiu tandru, afectuos cu ea, poti sa-i spui ca o iubesti, poti sa-i cumperi cadouri etc. Dar, la varsta asta(si nu numai), cred ca afectiunea e cea mai importanta-la fel de importanta ca si mancarea, hainele etc.Stiu asta, deoarece cunosc un psiholog in orasul meu, care mi-a spus niste lucruri importante. Dar informatii de genul acesta se gasesc si pe net.
Referitor la cadou:poti sa-i cumeri o papusa(Cindy, Barbie, Ana Montana-daca zic bine), dulciuri, o hainuta frumoasa.Mult succes, si "La multi ani!" pentru surioara ta.Sa aiba o copilarie frumoasa, o viata linistita si sa va bucurati de ea!

| caramelagurl33 explică:

O sa ii cumpar o papusa hannah si farduri de jucarie, da nu stiu marimea ei de tricou

| Puiutz a răspuns:

Precis se va bucura... orice cadou e binevenit tongue.
O papusica, un ursulet... ceva care sa-i fie drag ei happy.
Si LA MULTI ANI pentru ea! happy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta mi se pare o prostiestraight facesa-i cumperi ceva nu inseamna ca o si iubestistraight face, exprimarea e total nepotrivita.
Cumpara si tu o papusa cevahee heesau dulciurithinking sau ursuletzi de pluslaughing. n-am idei pentru copii micibig grin

Pey...sincer...ar trebui sa ii daruiesti ceva care sa aiba un simbol, ceva care, mai tarziu, sa-i aduca aminte de tine, poate chiar ceva cu poza voastra pe cadoubig grin