| Girly97 a întrebat:

Mama mea are un frate vitreg dupa tata, inseamna ca este unchiul meu chiar daca nu este fratele ei biologic?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca nu au aceias mama ii este frate vitreg deci si tie tie uncgi vitreg

| minrest a răspuns:

Depinde doar de tine, poti sa il consideri ruda prin alianta, unchi dupa mama, cunostinta sau strain, dupa cum te trage inima. Dar el nu poate pretinde nicio calitate fata de tine.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Da, este totusi unchiul tau chiar daca este fratele mamei tale vitreg! Meriti"a doua sansa"

| criss8585 a răspuns:

Dacă mamei tale îi este frate vitreg, atunci e logic că pentru tine este unchi vitreg.

| Kimberly2005 a răspuns:

Buna! Da, iti este unchi vitreg. Chiar daca este fratele vitreg al mamei tale, ii este frate, deci este unchiul tau vitreg.

| deeaella a răspuns:

Iti este unchi vitreg..simplu

| Cristea_Raluca_1989 a răspuns:

Da îți este unchi vitreg