| Ern a întrebat:

Mama mea injura si ma enerveaza se tipa la mine pentru ca eu incerc sa o educ si e foarte enervanta imi spune niste chestii., imi vine parca sa trag si eu in ea, dar nu pot sa o fac. Ce sa fac? crying(((

Răspuns Câştigător
| Criss1074 a răspuns:

Încearcă sa numeri pana la zece de fiecare data când te enervează sau iti zice ceva,dar nu te grăbi, asta e ca sa te calmeze, in momentul in care esti calma, te vei putea controla sa dai un raspuns bun sau chiar sa nu zici nimic (la cum ai descris-o, cred ca ar scoate-o din minti tăcerea si calmul tau). Important este sa nu te lasi influentata de asa ceva si sa ajungi sa ai impresia ca asa ar trebui sa te comporti si tu. Sper sa te ajute cumva!

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Tu incerci sa o educi pe mama ta?

| danay72 a răspuns:

Fii un exemplu prin modul in care vorbesti tu. Mai mult o schimbi prin comportamentul tau.Nu uita, tot ce vreti sa va faca voua oamenii faceti-le si voi la fel.

| En3Rgi a răspuns:

Ce e rau in a injura? Injura si tu si daca iti spune sa nu o mai faci sa o intrebi "de la cine crezi ca am invatat?"

| Lion56 a răspuns:

Cat tupeu pe mama ta! Cum sa nu te lase sa o educi?laughing Nu spun ca o mama care injura e ok, chiar deloc, e foarte aiurea. Important este chiar daca te enervezi sa te calmezi asa cum spunea cineva, iar daca nu reusesti, totusi sa nu ii spui nimic rau sau sa tipi la ealaughingDaca vede ca nu are cu cine, fiindca tu esti calm, va inceta. In al doilea rand, ea trebuie sa te educe pe tine, nu invers(dar partea cu injuratul si altele nu le lua de la ea).