| iiNirvana a întrebat:

Mama mea nu ma lasa cu cea mai buna prietena.Ne-am fost alaturi la bine si la greu,dar dupa un timp mama a inceput sa creada ca ma influenteaza negativ fiindca se uita dupa baietii,dar eu i-am spus mamei mele ca e ceva copilaresc, doar suntem la adolescenta (14 ani), si care a fost chestia cea mai dureroasa e ca a sunat-o si a spus ca sa nu mai aibe de a face cu mine.Noi doua suntem hotarate se iesim pe ascuns pe afara,dar stam intr-un oras micut unde putem fii prinse repede.Un sfat va rog,si daca vreti sa-mi spune-ti sa o aduc la mine si sa mai discute parintii cu ea, a fost si s-a comportat perfect normal. Funda!sad

4 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Destul de greu sa ii scoti mamei din cap, ideea ce deja si-a format-o despre prietena ta.
Lasa timpul sa mai treaca, fii fata buna si la locul tau si poate ii recastigi increderea si iti poti vedea prietena.

| YouNoob a răspuns:

Spune-i mamei tale ca are perfecta dreptate si de azi inainte tu si prietena ta o sa va uitati dupa fete nu dupa baieti ca moda s-a schimbat
Sa vezi ce fata o sa faca lol

| Mirela77 a răspuns:

Incearca varianta ca parintii vostri sa se cunoasca. Daca nici asa nu se poate doar timpul poate rezolva problema. Femeile in general sunt foarte incapatanate.O spun din propria experienta.Intre timp ai grija sa nu faci lucruri care sa contravina dorintelor mamei.Bafta

| iamthewildyouth a răspuns:

Insista sa ii explici mamei tale ca sunteti adolescente si ca e ceva normal si firesc sa va distrati.Pana la urma o privire dupa un baiat nu omoara pe nimeni! Sunt sigura ca si pe "vremea ei" la 14 ani deja se uita dupa baieti.
Daca nu pricepe nici cum, incearca sa o imbunezi, sa ii aduci aminte ce bine era cand se intelegea cu prietena ta, iar la sfarsit spune-i ca nu s`a schimbat nimic, doar ca ai crescut un pic de atunci.O sa te inteleaga ea! Succes happy