| viata0delash a întrebat:

Mda, fetelor, as dori mai multe de la voi. Prin februarie am inceput sa ma intalnesc cu o colega de liceu, pana atunci eu eram o persoana inchisa si recea, ea m-a trezit la viata si mi-a aratat tot cei mai bun. Eu insa o iubeam dar nu aratam aceasta, eu nu imi aratam sentimentele asa cum era necesar. Din cauza aceasta, din cauza ca nu am fost sincer cu ea asa cum trebuia, ea m-a lasat, acum e intr-o relatie cu alta persoana, la distanta, dar eu vad ca ea mai are ceva, de fiecare data cand ne vedem eu simt c trura vocea ei si cum mai mai sa planga, eu acum sufar asa cum niciodata nu am crezut ca voi fi, credeam ca sunt o persoana rece, indiferenta, care nu are simt, dar na, acum inteleg toate. Nu vreau mesaje cica am sa o uit, sau ca e doar o fata, sau alte chestii de genul acesta, eu stiu ca ea e acea unica pe care o voi tine in inima pe toata viata. Maine ne intoarcem la camin, si am de gand sa ii spun tot, tot ce simteam si ce simt, sa fiu in sfarsit sincer cu ea asa cum trebuia sa fiu de la inceput, ba chiar sa fiu sincer cu mine insumi. Asta nu va fi usor. Eu vreau sa o intorc. Dati-mi ceva sfaturi va rog. Eu sunt increzut ca multe din cuvintele mele ea nu o sa creada, dar am nevoie si eu sa ma descarc, si cred ca ea are nevoie sa stie adevarul. Fetelor, ajutati-ma, sunt disperat. Noi invatam in aceeasi universitate si stam in camine diferite. Prietenul ei e la departare.
Nu demult au adaugat in Facebook ca sunt in relatie, aceasta ma distrus cu totul, am un gol care doare, astept raspunsuri adecvate

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa ii spui ce simti si pentru binele tau si a ei iar daca nu o sa te creada sau o sa refuze macar ti-ai descarcat sufletul si iti va fi mai bine.Trebuie sa intelegi ca o femeie precum si un barbat simte nevoia de afectiune, de declarati, de atentie sa se simta bine si iubit/a iar un comportament rece il/o va face sa creada ca esti indiferent.
Acum daca tu ii vei marturisi sentimentele trebuie sa ai grija sa nu incepeti din nou o relatie fara ca ea sa o intrerupa pe actuala

| viata0delash explică (pentru Freya1):

Mersi. Tu ai dreptate. Mai mult de atat eu mai turnam apa in foc spunand ca sunt indiferent. Daca poti, sami scrii mai mult despre atentie si despre cum sa o mamifest, si despre ultimele tale cuvinte. Mersi mult

| leapșa a răspuns:

E bine ca ti s-a intamplat asta. Asa te-ai mai maturizat un pic si ai vazut ca nu-ti merge totul dupa cum vrei tu.
Spune-i tot ce simti fara nici un pic de rusine. Daca-ti vin lacrimi in ochi, varsa-le, nu mai conteaza nimic in acel moment.
Insa, tu trebuie sa-i respecti decizia in caz de ea nu mai vrea sa fie cu tine. Cand iubesti cu adevarat, vrei ca acea persoana sa fie fericita, iar daca vrea sa fiti din nou impreuna, nu te grabi sa-i arati cat de bun te-ai facut etc., caci astea tin o luna. Fii rabdator si intelegator, si cel mai important: nu intra in zona de comfort!
Multi/multe arata la inceput, o luna-doua, ca-s schimbati/e, promit marea cu sarea si cand vad ca le merge bine, se culca pe-o ureche.

| viata0delash explică:

Si inca un caz acum cateva zile ne-am intalnit colegi de liceu, eram si eu si ea. Eu am fost dupa ea acasa, am venit la restaurant unde am stat la masa cu totii, dupa ea a urcat in masina cu alti colegi din motiv'' sa vad cum conduce'' si ala a luat-o cam razna ca sa se laude, era timp de ploiae si era periculos sa mergi ca nebunul, eu am sunat-o pe ea, ca sa-i spun sa se linisteasca soferul fiindca e periculos, dupa ce am ajuns la destinatie ea mi-a spus,,, in sfarsit, macar ceva,,

| hjhj a răspuns:

Eu zic sa cauti pe alt cineva care te place si sa cunosti acea persoana mai bine si apropo sa stii ca fetele fac faza aia cu relatia pe Facebook ca sa iti faca in ciuda si tu esti baiat fata aia nu te merita tu esti mai bun decat ea uite poti sa pui si tu pe Facebook ca esti intr o relatie sa ii faci in ciuda

| viata0delash explică (pentru hjhj):

Nu frate, ea e. Si ea ma place adica ma placea precis. Si nu e pusa releatia doar asa, eu am fost si sunt un prost, eu am vazut ca baiatul acesta ii scrie si ii suna, ea imi vorbea ca nu e nimic si atunci chiar era asa, dar eu am simtit ca el are un scop, daca as avea macar putina experienta cu fetele acum am sta ambii in pat si am privi un film.

| Marmeladka28 a răspuns:

Bai te intelg enorm.Este greu sa vezi o persoana cu altcineva cand stii ca cu tine s-ar fi simtit mult mai bine, dar stii ca nu o ai ca e doar din cauza ta, ca nu ti-ai spus sentimentele pe care le simti.Eu sunt cu mult mai mica decat tine, dar trec prin acelasi lucru.Mi-a placut de un baiat si mai ca nu ne intilneam, dar din cauza ca am avut o frica in mine l-am refuzat.Acum imblu eu dupa el si nu stiu ce sa fac.Asculta eu singura am nevoie de ajutor, dar voi incerca sa te ajut.Ce as putea sa te sfatui e sa vorbesti cu ea sincer si daca nu te-ar crede arata-i conversatia aceasta de pe TPU, este foarte sentimentala si orice fata cu oricare dubii va fi atinsa...nustiu ce as mai putea sa iti mai zic.Inceraca sa-i faci o surpriza prin care ii vei arata cit de mult tii tu la ea, ofera-i un lucru pe care si ladorit de mult sau ceva de genul.Iti urez un mare succes!
P.S ar fi bine sa citesti romanul Cezara de Mihai Eminescu(e mica) te vei regasi cu siguranta sau macar vei vedea niste sfaturi.

| viata0delash explică (pentru Marmeladka28):

Mersi enorm. Nu te da nici tu batuta. Iti spun din propria exerienta. Fata aceasta imi intra in seama din clasa 10 iar eu tot fugeam de ea, cu toate ca imi placea de ea, fugeam ca imi era frica de ceva nou, imi era frica sa nua jung acolo unde am ajuns. Si totusi am facut si eu un pas in fata ei, si am trait clipe de neuitat, care acum imi dau lacrimi pe ochi.
Cat despre romane. Chiar nu demult mi-am amintit de enigma otilie, si ma gandeam, de ce ea a fugit de la felix, sau marele gatsby de f scot fitgerlander(poate cu greseli am scris)) in romanul acesta tot ea pana la urma nu s-a intors la eraul principal care era indragostit de ea.
mica mare nu conteaza, dragostea daca vibe trebuie sa-ti dai seama ca a venit? Eu tarziu mi-am dat seama, si iata, plang ca un las in perna

| Marmeladka28 a răspuns (pentru viata0delash):

Nu te ingrijora simt ca totul va fi bine.