| Sara2 a întrebat:

Mi-a dat cerere o fata pe Facebook, i-am dat accept, s-a băgat în vb cu mine pe un anumit pretext la un com pe care l-am lasat eu pe un grup. Nu a trecut mult timp și a început să îmi scrie criticându-și prietenele, făcându-le în tot felul. Eu citeam și eram șocata și nici din poveștile ei nu mi se părea că avea dreptate. Apoi mi-a trimis o pagină dubioasă și tot insista sa ma loghez cu mailul meu. Începe să mă streseze prezența ei. Să-i dau block sau să o las acolo și să nu o mai bag în seamă?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca te deranjeaza - si mai ales daca n-o cunosti nici personal - atunci blocheaz-o.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aia este madam Șoșoacă

| mihai69 a răspuns:

Nu te loga niciodată, nicăieri, cu datele tale pe pagini primite de la necunoscuți!
Persoana despre care spui merită block și report pentru spam / phishing

| Freya1 a răspuns:

Poti sa ii dai block.Nu prea ai de ce sa primesti confirmarea noastră pentru asta.Ai spus că te streseaza si ti se pare dubioasă deci...

| Lioana a răspuns:

Eu nu sunt adepta blocajelor. Sa blochez pe cineva pe Facebook e un act extrem, cand simt ca acea persoana ma deranjeaza extrem si nu am nici o dorinta sa mai discut vreodată cu ea di nici nu a insemnat vreodata ceva pentru mine. Dar pe de alta parte nici nu accept usor prietenia cuiva pe Facebook. Trebuie sa cunosc acea persoana in real, nu doar de pe net.
Tu fa ceea ce simti. Gandeste-te ce motive ai avut sa-i accepti prietenia si daca crezi ca poate iesi ceva bun din discutiile voastre.

| Werrich a răspuns:

Sfatul meu este sa ii dai block, de ce sa ții o persoană care te indispune?

| Crackman a răspuns:

Block

Răspuns utilizator avertizat
| Legion7X a răspuns:

Block, insistența urmareste scop.

| Vântulalb a răspuns:

Block si gata. Ce mai stai pe ganduri?

Răspuns utilizator avertizat
| MariaEElena0505 a răspuns:

Da-i Block. N ai nevoie de persoane cu energie negativă in jurul tau, părerea mea. ‘)

| Fashionista10 a răspuns:

Dă-i block

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Taie răul de la rădăcina?
Totuși de curiozitate dacă as fi în locul tău as lasă să văd cât de departe poate merge. Totuși persoanele care critica prieteni lor la alte persoane vor face la fel și cu tine la alți. Fi atenta cum te exprimi. Ori dai Block?