| SERIALS a întrebat:

Mi-a luat mai mult de 10 ani ca sa accept ca sunt gay, iar azi m-am trezit si in pofida unei perioade dificile din viata, sunt fericit ca sunt asa cum sunt.
Ascultasem o piesa si dand replay peste replay si intelegeam ca sunt fericit ca m-am acceptat. Daca tu nu te accepti, cum vrei ca altii sa te accepte? Doamne, plang amintindu-mi cat tineam in mine si nu spuneam nimanui sentimentele mele, cat de timid eram, dar in acelasi timp cat de puternic moral. Prima oara am marturisit unui psiholog cativa ani in urma, imi era dificil sa ii spun cauza, de ce am venit la sedinta. Am marturisit ca am emotii si sentimente fata de un coleg de camin. Dupa simteam ca si cum mi se luase o piatra de pe inima. O alta problema era ca eram slabut si timid. Nu imi placea fizicul meu din cauza ca nu faceam sport. Iar incepand de anul trecut merg la sala si acum ma admir. Aveam o atractie mare catre baietii si barbatii sportivi, imi placeau la nebunie. Astfel am acceptat sa merg la sala cu un tip, voiam de mult timp in urma sa fac asta dar era foarte timid. Mi se parea ca toti ma privesc si imi vad greselile. Dar cu timpul am invatat cum se fac exercitiile corect si acum merg singur la sala. Imi place foarte mult sa ma admir, sa imi vad pielea, muschii, schimbarea pozitiva la fizic. In relatiile sexuale ocazionale am facut destule greseli, dar m-am invatat minte si spre viitor voi fi mai precaut. Nimeni nu se naste invatat si bun la pat 100%. Se invata cu timpul. Ma bucur ca sora si mama stiu cine sunt eu si au acceptat asta. Nu inteleg de ce nu am avut bunul simt sa ma dezvalui inainte? Aveam frica ca nu ma vor intelege, fiindca eu singur nu ma intelegeam. Dar acum in sfarsit stiu cine sunt si sunt gata sa le raspund la intrebari daca vor avea. M-am saturat sa tot fiu intrebat cand voi avea vreo iubita, iar eu tot schimbam subiectul. Pana acum pluteam, nu traiam. Aveam doar fantezii si imi faceam filme in cap, dar sunt satul sa tot traiesc in lumea mea, pe cand trebuie sa fiu fericit in realitate. Vreau sa iubesc persoane reale, nu imaginare. Sa pupacesc, sa cuprind, sa rad cu pofta, sa fiu eu insumi. M-am saturat sa tot tin in mine, simteam ca explodez, ca innebunesc. Vreau sa continui studiile in Italia, sa imi gasesc un loc de munca bine platit, sa intalnesc persoane faine si sper ca intr-o buna zi sa gasesc acel cineva si sa ne casatorim. Cred ca merit sa fiu fericit si sa imi indeplinesc visele.

27 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ma bucur ca iti accepti conditia pe de alta parte nu stii ce pierzi in a fi hetero happy
Daca toti eram ca tine speciam umana disparea, no offence
In Italia sau Anglia gasesti destui ca tine, chiar si Spania, adica gay, daca ai putin noroc gasesti ca tiganul ala de s-a combinat cu mosul ala pastor, un bogatan si o sa ai propria afacere

| SERIALS explică (pentru Simpatic):

As vrea sa gasesc un daddy bogatan si generos, dar sa imi placa la fizic si infatisare si sa pot comunica liber cu el. Am avut relatii ocazionale cu niste daddys si mi-au placut mai mult decat astia tineri. Ei is mai maturi, astia 35-45 ani, gandesc altfel si is so hot, so sexy.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Oricine merita sa fie fericit! Bafta in tot ceea ce iti propui sa faci!

| mihai69 a răspuns:

Și totuși... care e întrebarea ta?!?

| Freya1 a răspuns:

Suntem multi oameni banali,cu o viață obisnuinta si anostă ce avem temeri in anumite privinte,dar sa mai fim si diferiti fata de restul.E normal sa ai temeri si sa gândesti asa, dar e bine ca ti-ai revenit si te accepti.
În legătură cu ideea ca daca tu te iubesti pe tine o sa te iubească si altii nu prea e asa, pentru ca nu toata lumea e tu, dar e un pas mare sa te accepti, sa scapi de frustrări, complexe.Bravo!

| Frank51 a răspuns:

Imi place povestea, dar prefer mai multa actiune.

| Dismally a răspuns:

Felicitari! Este foarte bine sa afli cine esti, sa te accepti asa cum esti si sa te simti bine in pielea ta, doar asa vei putea fi fericit.

| Emma30555 a răspuns:

Cel mai bine e sa fi tu însuți, e valabil pentru noi toți, sa ne acceptam asa cum suntem și sa ne cautam fericirea

| AC4S4 a răspuns:

Sperăm că nu renunți în a cere ajutor, un om poate reveni oricând pe calea normală.

| SERIALS explică (pentru AC4S4):

Ce fel de ajutor?

| Aasdfghj a răspuns (pentru AC4S4):

Buna! Esti cu religia sau pentru ce postezi un astfel de comentariu? Ti se pare ca nu este un om normal?

| AC4S4 a răspuns (pentru SERIALS):

Orice fel de ajutor care te ajută să revii pe calea normală, naturală. Devierile sunt probleme ce pot fi remediate.

| StrongHeart a răspuns:

Felicitari pentru revelatie, dar care e intrebarea?

| JicaContra a răspuns:

Bineinteles ca esti fericit, gay inseamna fericit
asta pana sa fie piratat cuvantul de homosexuali tongue

| RKBlue a răspuns:

E foarte bine ca ai ajuns sa te accepti! Felicitari!
Oricine merita sa fie fericit si sa isi traiasca viata intr-un mod care il implineste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine merita sa fie fericit, gay sau nu.
E bine ca te accepti.
Cred ca e primul pas pentru a fi fericit: sa faci pace cu tine insuti.

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Stiam asta, dar nu reuseam nicicum sa ma iubesc asa. Ma consideram vinovat de tot, dar nu mai pot trai asa, in minciuni si in nefericire. Cu ce am gresit eu? De ce altii trebuie sa fie fericiti si eu nu. Problema eram eu, dar pas cu pas am reusit sa fac lucrurile care imi placeau si sa ajung sa imi placa de mine asa cum sunt.

| AliGab a răspuns (pentru SERIALS):

Si ce-i cu asta? Altii au parte de tragedii in viata si voi va lamentati asa ca nu stiu ce nenorocire este ca nu va accepta cei din comportamentul...am ajuns din nou in antichitate. In loc sa evoluam, involuam. M-am saturat de idioti din comunitatea lgbt care imi impun mie cum sa-mi cresc copii...m-ai impresionat pana la lacrimi cu telenovela ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești fericit merită orice! Și fă ceea ce iti place și fii ceea ce vrei sa fii, nu contează părerile lumii.

| Dana1999 a răspuns:

Eu te înțeleg perfect. Nu asculta gura lumii de pe aici și in general fa ce consideri tu ca e bine, nu ce îți spune lumea!
Citește l pe Freud, psihiatru și psihoterapeut
Acesta considera ca bisexualitatea este in natura umană a fiecăruia

| EntertainYou a răspuns:

N-am inteles nimic. Unde e intrebarea?
Deci n-a fost nimic de viata ta pana n-ai realizat ca esti gay? laughing
Si nu poti fi tu insuti decat in functie de orientare sexuala?

| Silwian a răspuns:

Oare cine atita rabdare sa citeasca un asememea acatis? Era sa zic de la un gay.dar m-am abtinut! Fiecare cum l a lasat natura! De fapt asa pe scurt care i problema ta? Adica intrebarea ta?)))

| Cristina788 a răspuns:

Ar trebui să te căsătorești cu o fată ca să îți faci o familie.
Un bărbat nu îți poate oferi ce îți oferă o fată.
Poate pe parcurs te plictisești de ei și o să îți faci o prietenă.
Nu cred că ești nebun poate că te uiți la prea multe filme

| RKBlue a răspuns (pentru Cristina788):

A fi gay nu e o alegere, asa ca nu te poti plictisi. Poti sa ai o familie si cu un barbat.
Un barbat poate oferi ce ofera si o fata(dragoste, suport moral, fericire, sex). Doar fiindca nu ti se pare natural, nu inseamna ca nu este.

| lorix a răspuns:

Cel mai important este sa te simti tu bine in propria ta piele.

| AntonioRaul a răspuns:

Nu știu, și eu am fost la fel că tine, dar chiar nu știu, și eu vreau relație scrie-mi dacă vrei să ne cunoaștem și să vorbim mai multe. pwpp

| SERIALS explică (pentru AntonioRaul):

Pai nu te-ai inregistrat pe grindr sau romeo? asa afli cine sunt in jurul tau.