| alex495 a întrebat:

Mi-a zis o amica ca problema mea ar fi ca nu port cu fetele,, conversatii smart". Dar cand am intrebat-o de topicuri nu mai stia. M-ati putea ajuta cu cateva ex de topicuri de discutie cand sunt in perioada de cunoastere a fetei ca sa o mentin interesata fata de mine?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unii le fac interesate de ei din orice zgomot care il fac si altii nu reusesc deloc pentru ca le lipseste acel şarm de a atrage. Dumnezeu ne.a configurat in asa fel ca o parte din noi sa traim izolati de omenie fara sa fim prejudecati de curvè ordinare. Asta e un lucru bun pentru ca nu isi trag teapa de la vreuna

| alex495 explică (pentru mgtow):

Nu stiu ce sa zic, dar eu m-am saturat sa stau singur

| Mosotti a răspuns:

In general fetele si baietii marea majoritate vor prosteala cat cuprinde, panarama, hihi si haha, zbenguiala in cluburi si cam atat, daca vb ceva mai serios poti fi acuzat ca gandesti prea mult. Chiar si aia intelectualii cu facultate ingineri si altii, cand scapa de la munca, tot asta fac mereu.
Deci si-a batut joc de tine aia ca nu te place nici ca amic probabil desi aparent sunteti, ori o fi vreo desteapta cu adevarat, daca este, si in timpul liber are preocupari intelectuale, intreab-o ce ii place sa discute, si daca te ridici la nivelul ei bine, daca nu, nu mai puteti fi amici ca se uita de sus la tine clar.

A artat ca discuta inteligent pe undeva? In real sau pe net? Ai vazut asta? Daca nu, e bataie de joc.

| OldSoul a răspuns:

Lasa vrajeala asta cu topicurile ca nu esti la scoala.
Sa ti-o spun pe sleau, ceea ce vrei tu sa faci, nu o sa functioneze deoarece o sa porti aceea conversatie, intr-un mod nenatural daca pot sa zic asa, o sa te grabesti sa treci la urmatoarea replica, si uite asa, o sa pierzi farmecul conversatiei, fara sa mai tii cont de ce a spus persoana respectiva.
Incearca pur si simplu sa analizezi ce spune persoana cu care vorbesti.
Si altceva, incearca sa vorbesti cu mai multe fete, vei vedea ca vei intalni unele persoana, cu care conversatia va decurge mult, dar mult mai lejer, ei bine, cam aia e chimia, conexiunea.
Daca nu exista aceasta parte de conexiune intre voi, poti incerca sa abordezi oricate topicuri vei vrea, conversatia nu va decurge bine.

| alex495 explică (pentru OldSoul):

Nu inteleg, vorba lui Mosotti, sa fac caterinca multa la inceput si dupa sa caut subiecte serioase?

| OldSoul a răspuns (pentru alex495):

Trebuie sa fii undeva la mijloc.
Caterinca nu prea functioneaza, daca faci prea multa, o sa fii luat de bufon, daca esti prea serios, tot nu e bun.
Incearca sa fii cum esti cu prietenii tai, asa ca punct de reper, vezi ce se intampla.
Toate astea se invata in timp, acorda-ti timpul necesar sa inveti.

| alex495 explică (pentru OldSoul):

Tipii aia de agata in 2 zile ce pnm le zic?

| OldSoul a răspuns (pentru alex495):

Nu stiu sa-ti zic cu exactitate.
De obicei, important e sa vorbesti natural, dar si sa fii putin asa... "mandru" si sa ai incredere de sine, si sa faci sa se vada asta in conversatie, de fel, asta conteaza enorm de mult.

| LetsRock a răspuns:

Incearca Hobby-uri (seriale, filme, muzica, moda) Prieteni, Familie, Scoala/Facultate/Loc de munca (trebuie sa aveti un punct comun).
Evita teme precum Vremea, Tehnologia, Religia, Politica, Sportul (daca nu este vreun atlet).

Observa ce teme abordeaza ea, ce ii place, la ce comenteaza si de acolo poti intra si tu in joc. Spor!

| alex495 explică (pentru LetsRock):

Pai alea le foloseam si eu, doar ca cica sunt alte subiecte de conversatie mai faine. Credeam ca sunt eu invechit.