| Roxana6190 a întrebat:

Ne-am despărțit și are pe altcineva de câteva zile. Credeți că este așa ușor pentru el să fi uitat și să nu mai simtă nimic pentru mine? Să se fi îndrăgostit așa tare de aia?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde în ce condiții v-ați despărțit și de el ca persoana

| darrio2007 a răspuns:

Da, de ce nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca te-a uitat foarte usor, doar este indragostit de alta si acum nu se gandeste decat la noua iubita.
Asta ni se intampla tuturor, cand dai (dam) de o noua dragoste, uiti (uitam) instantaneu de "fosta/fostul" nemaipasandu-ne de cel/cea care a fost in trecut.
Nasol este doar de cel care a fost parasit, ca doar acela sufera.

| Roxana6190 explică (pentru Violleta2022):

Chiar și după o relație de 4 ani?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Roxana6190):

Da, chiar si dupa o relatie de 20 de ani!
4 ani sunt nimic, comparat cu oamenii care isi parasesc sotiile dupa 20 de ani, ca se indragostesc de alte femei.
Asadar, cand apare la orizont o alta persoana de care s-au indragostit, fostul(fosta) ramane doar o amintire in memoria lor, probabil foarte indepartata, odata ce traieste fericirea momentului, cu noul (noua) partner(a), nemaiavand nici un motiv sa se gandeasca la trecut si la ce a lasat in urma.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te-a uitat total, mai ales dacă ați fost mai mult timp împreună.
Dar dacă e bărbat cu capul pe umeri a pus amintirea ta undeva la păstrare, căci ce-i în mână. nu-i minciună. și se ocupă de aia ca să îi facă aia.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, pai depinde de ce relatie ati avut voi doi si cat timp.

| Freya1 a răspuns:

Nu drăguță, avea alta in tim ce era cu tine.
Dacă ați fost impreuna 4 ani si deja de câteva zile l-ai văzut cu alta inseamna ca e cu ea de mai demult.

| anonimg a răspuns:

Nu este vorba de indragosteala. Pentru ca un barbat care lasa o femeie pentru alta, acesta nu poate sa iubeasca. Si nici o relatie nu poate sa dureze cu acest barbat pana ce el nu-si va schimba caracterul. Deci sa fii sigura ca relatia lor nu va merge.
Tu deci trimite-i mesajul acesta care ti l-am scris; si spune-i ca eu l-am scris si ca nu este de la tine.

| ywar a răspuns:

Ce e val, ca valul trece! O relatie solida inseamna in primul rand prietenie, camaraderie - in adevaratul sens al cuvantului. Valorile pe care le-am enumerat sunt rare, foarte rare. Oamenii nu mai au timp pentru sentimente, totul e prea salbatic si pe repede inainte. Nu te necaji, Dumnezeu te-a ferit de un neispravit. Fii sigura ca si acelei fete ii va aplica un tratament asemanator cu cel aplicat tie.
Imaturitate.

| CleanHeart a răspuns:

Mai conteaza?
Te-ai scapat de un marțafoi.

| Anonymous2122 a răspuns:

Puneți întrebarea asta: a simțit ceva pentru tine?
Sunt de părere ca atunci când simți ceva pentru cineva nu de uita după câteva zile, nici măcar atunci când cineva îți face rău, sentimentele nu dispar așa ușor.

| Anonymous2122 a răspuns:

Puneți întrebarea asta: a simțit ceva pentru tine?
Sunt de părere ca atunci când simți ceva pentru cineva nu se uita după câteva zile, nici măcar atunci când cineva îți face rău, sentimentele nu dispar așa ușor.