| anonim_4396 a întrebat:

Ne simtim atrasi unul de altul dar nu suntem impreuna si nu e din cauza ca am avea vreo obligatie fata de cineva (amandoi suntem siguri) ci din cauza ca el vrea doar sa se distreze si insista pe faptul ca nu vrea sa ma raneasca. Am vrut sa fac un compromis, dar a preferat sa se indeparteze, cu toate ca de fiecare data cand are ocazia imi repeta ca sunt un om minunat. E frustrant si nu stiu ce sa cred... Nu mai cred in destin, mi-ar placea sa stiu care e secretul de a-l cuceri inainte sa o faca altcineva. Imi zice sa il astept, sa las sa treaca o perioada, dar nu prea mai inghit cuvintele acestea. Ce parere aveti?

Răspuns Apreciat de Editori
| Jus7t a răspuns:

Îi placi ca om și îl atragi sexual, vrea să facă sex cu cine are chef și de aia nu vrea să aibă ceva serios.
Dacă îi placi ca om nu înseamnă că te iubește ca femeie atât de mult încât să renunțe la distracție.
Vrei să te schimbi ca să te placă cineva sau vrei să te schimbi ca să te simți tu bine?
La tine e prima variantă iar eu o consider greșită, dar tu faci ce vrei până la urmă.
Cred că e mai bine să îți vezi de viață și să aștepți până întâlnești pe cineva care te vrea așa de mult cum îl vrei tu pe el.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca doar tu te simti atrasa de el.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i este rusine sa-ti spuna, dar nu are sentimente pentru tine si nu se simte atras, ca tarea, ii esti indiferenta.
Dar are bun simt si ii este mila de tine, d e aceea iti spune aceste lucruri care nu fac sens pentru tine, sau refuzi sa le intelegi si accepti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îmi vine în minte că un bărbat întreg la minte, nu procedează așa.
Asta nu poate dura la nesfârșit, nu-i așa?
Așa că eu zic să te gândești de acum, ce urmează.
Rămâi toată viața agățată de el ca o muscă de mierea otrâvită?
Sau îl lași.
Îți spun eu, îl lași.
Așa că ce mai aștepți, lasă-l acum.

| Endoryus a răspuns:

Ca trebuie sa iti cauti alesul in alta parte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te place, vrea maxim să te fotă și să te lase.

Răspuns utilizator avertizat
| Swae a răspuns:

E fix ce iti spune. Vrea sa se bucure de libertate. Vrea sa se lamureasca in legatura cu ce isi doreste, poate se intiarce la tine, poate nu.

| Swae a răspuns:

Incearca "no contact" period. Intrerupe orice legatura cu el o perioada lunga de timp. Daca el nu te cauta, nu te suna dupa 3-4 saptamani. e cazul sa iti vezi de viatz tha.

| M1989 a răspuns:

Iti spune asta pentru ca nu vrea o relatie cu tine...si nu vrea sa fie badaran si sa te raneasca.