| anonim_4396 a întrebat:

Neata, in noaptea asta am visat 2 fosti iubiti de care am fost enorm de atasata. Am fost fericita cu ei, nu m-au facut niciodata sa sufar ..as vrea sa am din nou o astfel de relatie ....cu sotul meu nu stiu cand am fost fericita. Vreau doar sa am cu cine vorbi, rade, sa am cu cine ma plimba, sa fie cineva care ma tine de mana pe strada si se opreste doar sa ma tina de mijloc sa ma sarute pasional si sa aiba privirea aceea fixa in care se vede ca ar vrea sa petreaca tot timpul lui cu mine! In schimb am un sot care este de 1 an plecat in strainatate care nu ma suna pe mine si pe copil, care nu imi spune ca ii e dor de mine sau ca ma iubeste, iar cand vine acasa cateva zile nu stie nici sa ma atinga. Zice hai sa facem sex si gata, dupa ce e gata face orice altceva dar singur.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un astfel de om se numește amant. Amant înseamnă cel ce iubește. Ai fost fericită, ai cunoscut deja doi. De aceea îi visezi. Sunt ființe de vis. Dacă te concentrezi, o să îl visezi pe următorul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrei, bla bla, sotul tirist, bla bla bla.
Auzi, dar niste raspunsuri la intrebarile cheie, ai?
1. De ce te-ai despartit de iubitii aia perfecti (2 iubiti perfecti, in conditiile in care unele nu vad nici unul)
2. De ce te-ai maritat cu indiferentul asta, daca nu il descifrezi?

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Prntru ca unul din ei a plecat din tara iar al 2 lea am avut relatie cu el in perioada in care ma despartisrm de sotul meu si m.am gandit ca un barbat ca el cu studii cu bani si cu 7 ani mai mare ca mine nu va vrea sa avem o relatie serioasa dar in timp am aflat ca ma inselasem iar el chiar ma iubea?

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă simți că ai nevoie de altceva, iar persoana de langa tine nu e cum ti ai dori, renunta si gaseste fericirea in alta parte. Nu e ca si cum copilul ar suferi prea mult, pentru ca tatăl lui si asa e plecat. Poti sa ti faci viata lângă alt bărbat care chiar sa te iubească si sa-ti ofere afectiune, si de ce nu, sa fie macar putin "tata" pentru copilul tau. Pentru ca probabil chiar daca nu arată, copilul simte lipsa prezenței masculine din viata sa, si chiar il va afecta pe viitor. Dacă nu te gândești la tine ca meriți ceva mai mult, gândește te la el in primul rand