| CeOFiOFi a întrebat:

Nevoie de o parere feminina. Pe scurt am avut o relatie de 10 luni cu o fata (amandoi 19 ani ). Din pacate ultimele 2 luni nu au fost chiar perfecte, ba chiar contrariul. Am decis sa ii pun capat. In ziua despartirii totul a decurs bine. Eu eram mai hotarat ca ea, dar si ea mi-a spus că se gandise să me oprim. Conversatia a fost ok, fara ceartă, chiar vorbisem sa ramanem prieteni, gen sa mai iesim la un suc, etc.
Dupa 2 zile s-a schimbat radical, nici la mesaje nu imi mai raspundea, iar cand am stat de vorba fata in fata pe tema asta mi-a raspuns ca e vina mea, ca am fost prea rece si direct. Nu am mai tinut legatura de atunci. Eu sincer as vrea sa mai incercam odata de la 0, poate cu o mai buna comunicare reparam lucrurile. Ce parere aveti? Credeti ca va mai dori sau sa incerc sa trec peste?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Relatia asta nu are nici un viitor si nu vad sensul sa incerci ceva, odata ce nu a functionat de prima oara.
Sentimente nu sunt, asta este foarte clar, odata ce a ti consimtit amandoi sa va despartiti.
De ce sa nu fiti liberi, dandu-va sanse sa va gasiti parteneri cu care sa va intelegeti si sa fiti fericiti.
Din punctul meu de vedere, categoric NU merita continuarea unei agonii!

3 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Treci peste, las-o asa.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce sens are? laughing S-a produs o ruptura acolo. Nu exista pauze in relatii.

| christine99 a răspuns:

Dupa relatii, prietenia se refera mai degraba la ceva gen sa nu va injurati pe strada cand va intalniti accidental. Acum poti sa gandesti si tu daca ai fost rece, poate voia sa o faci sa se simta iubita mai mult. Dar odata ce a fost discutia cu sa ramanem prieteni la modul serios/hotarat, ma indoiesc de atractia dintre voi.