| Swetlly122 a întrebat:

Nisipul de la mare..Cat se spala tot murdar e. De ce?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se duce repede daca stii sa iti faci baie

| RAY a răspuns:

Mai bine spus e plin de gunoaie si hoti la tot pasul, nu ai face, la anul alegi sa mergi in alta tara

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nisipul în sine nu are cum să fie mai murdar ca apa care îl spală, e impresia ta.

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

Se refera la gunoaie de fapt

| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

Dacă se referă la gunoaie, se referă la oameni.
Gunoi pe străzi în India, curățenie în Japonia și în Singapore.
La noi pe plajă cine face gunoi?
E pedepsit cineva dacă face gunoi?
Este o nuvelă umoristică despre a hârtie aruncată pe stradă în Elveția de un scriitor israelian numit Kas mi se pare, hârtie de care nu poate scăpa nicicum, căci orice ar face, calcă legea.

| RAY a răspuns (pentru sadrian46):

Am vb cu ceva pers care mi au spus ca e gunoi aruncat si e foarte murdar si ca te fura daca nu esti atent

| sadrian46 a răspuns (pentru RAY):

Da, ambele fenomene, murdăria și furtul sunt caracterisrice plajelor din România. Peste noapte se pot curăța plajele, peste zi se pot aduna hoții, dacă se pasă și dacă se vrea. Dar nici nu se pasă și nici nu se vrea.

| Catrice a răspuns:

Culoarea nisipului e determinata de nivelul de salinitate al apei. De aceea nisipul de ocean e diferit de cel de mare.

| Celcestietot a răspuns:

Probabil ca datorita salinitatii ridicate a zonei.

| aXy99 a răspuns:

Cum adica e murdar?