| anonim_4396 a întrebat:

Noi, ca fete, dacă dăm mesaj primele unui băiat, părem sau nu disperate? Unii au zis că își dau seama, când o fată le dă mesaj vor doar relație. Merită să dau eu prima?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, avem toate sansele sa fim refuzate sau ignorate, daca facem noi primul pas si ei nu ne plac.
Atitudinea de "disperare" se vede in nerabdarea cu care incercam sa-i fortam sa ne vada, sa ne auda... ceea ce ar putea duce la o imagine a noastra, nu prea placuta, de disperate.
Da-i baiatului/ barbatului sanse sa te cucereasca! Lasa-l pe el sa faca prima mutare.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dă-i, n-ai nimic de pierdut. se vede din atitudinea ta și ce discuți ce intenții ai, nu din faptul că i-ai dat prima mesaj

| Freya1 a răspuns:

Sunt foarte multi băiati introvertita si timizi carora le e greu sa faca primul pas, asa ca poti sa dai tu prima mesaj si sa te convingi daca te place dar ii era rusine sau daca nu te place si de aia nu ti-a scris el până acum.
Nu o sa ai nimic de pierdut si o sa iti dai seama din conversație daca merita sa legi ceva sau nu.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Nu, nu pareti