| Dalmore a întrebat:

Nu credeti ca femeile care stau pe banii altora sunt destepte? Cine nu si-ar dori sa stea degeaba si sa aiba de toate?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Cuvântul este "întreținută", nu "deșteaptă". Iar dacă vezi numai aspectele pozitive ale statutului de "întreținută", atunci chiar nu ești prea deșteaptă. Crezi că a fi întreținută înseamnă o viață de lux, lipsită de griji și obligații?

Hai să-ți enumăr și câteva aspecte negative:

1) Raportul dintre numărul de "fete care vor să stea pe banii altora" și numărul de bărbați potenți financiar este probabil de 50 la 1. Este deci o piață foarte concurențială.

2) Cel care te întreține se va aștepta să fii la dispoziția lui oricând, oricum, indiferent de starea sau de dorințele tale. În genul ăsta de relație nu contează decât dorințele celui care dă banul.

3) În orice moment poți fi înlocuită cu un "model" mai bun. Așa cum spuneam și la punctul 1, bărbații cu bani au de unde alege și se plictisesc extrem de ușor

4) Anii în care ești suficient de atrăgătoare încât să pescuiești un bogătan sunt aceiași cu anii în care ar trebui să-ți construiești o educație și o carieră. Dacă alegi să-ți petreci acei ani fiind "deșteaptă" și stând pe banii unuia, îți asumi toate riscurile pentru anii de mai târziu, când compania ta nu va mai fi suficient de fermecătoare încât să te plătească cineva pentru ea.

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu cred, fiindca isi vand libertatea. Eu nu imi doresc sa stau degeaba, imi place sa vad rezultatele muncii mele, as simți ca imi pierd viata stand degeaba. Desteapta este o persoana independenta, care sta cu alta persoana fiindca vrea, nu fiindca nu are incotro

| mgtow a răspuns:

Sant pana isi gaseste nasul apoi dupa o bataie zdravana nu le mai arde de interese

| Holiday a răspuns (pentru mgtow):

Bataie isi pot lua si de la un amarat de sofer, sa zicem, nu trebuie neaparat sa fie o persoana potenta financiar. Si in cazul asta si-o mai iau si gratis. Asa ca pica argumentul tau.

| mgtow a răspuns (pentru Holiday):

Eu nu sant amarat. Detin proba contrarie financiar & material, in asa fel ma descurc fara o rapandula in viata asta.

| emy a răspuns:

Buna ziua, draga! happy Nu, eu nu consider ca sunt destepte, ci lenese si, imi pare rau sa o spun, dar sunt usuratice. Mie imi place sa muncesc pentru bani, nu sa ma vand ca o marfa. In plus, mi-ar fi rusine de ei, mi-ar fi rusine sa-i vad pe ei ca se spetesc muncind, iar eu sa traiesc ca un parazit pe spatele lor. Eu zic ca asa e mormal, nu altfel. Eu inteleg ca nu sunt bani, ca e nevoie de bani, dar nici chiar asa...Si, in plus, stii ca Dumnezeu a lasat omul sa munceasca pentru a se intretine si nu sa stea pe banii altora. Si mai este o vorba romaneasca:"munca innobileaza omul". Sper ca ti-am fost de folos! Te pup si iti doresc o zi frumoasa! kiss Pa!

| RAY a răspuns:

In viata fiecare are niste abilitati de a se adapta vieti,daca o fata e frumoasa si isi gaseste un barbat care sa o intretine inseamna ca s-a adaptat si s-a folosit de fizicul ei, ea va fi considerata obiect sexual, inferioara in fata lui, concurenta e mare, mai sunt multe care vor la fel, aici nu e vorba de inteligenta si de manipulare emotionala /sexuala, fata aia isi pune imaginea la vanzare

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Facand un copil cu un barbat care e bogat dar e beta inseli selectia naturala, eu daca as fi femeie as vedea de o cariera si nu as avea nevoie de un barbat, as iubi un barbat frumos, inalt, puternic si impreuna am face ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde!
Sunt destepte doar alea care stau pe banii barbatilor miliardari, in dolari sau euro, ca de sta pe banii unui amarat de salariat, atunci este proasta rau.
Eu cred ca, o femeie desteapta, daca nu apuca sa se marite cu un miliardar, sa faca bine sa-si ia de munca, macar nu duce lipsa de nimic, ca din ce castiga Ion, nu-i va ajunge sa traiasca fara griji si sa intretina familia.

| Freya1 a răspuns:

Una e sa ai o familie si sa te ocupi de barbat si treburile casei si sa il sprijini pentru ca tu nu ai inca un venit si un loc de munca, si alta e sa stai ca si o lipitoare pe x si pe y si sa te vinzi pe 5 lei.
Chiar daca esti femeie e bine sa ai macar strictul necesar sau un venit dintr-un job part time sa ai de o pereche de chiloti macar.
Cum spuneam una e sa fi caznica si familista ce ajuta barbatul si casa si alta e sa fi "fluturas" din floare in floare pentru 3 lei.

| OldSoul a răspuns:

Da, sunt destepte... pana vine alta mai desteapta si le fura locul.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sunt de acord, dar aceste femei se gandesc si la batranete? Nu ma refer la cele a caror sot au avere.

| Nilsson a răspuns:

Cred ca sunt mai destepte acelea care nu depind de nimeni si au un cuvant de spus intr-o relatie.
Nici asa-zisul "succes" de a gasi pe unul cu bani nu este un rezultat al inteligentei, ci mai mult al aspectului fizic si al unor circumstante favorabile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ele asta își doresc și reușesc să o obțină, da, sunt deștepte.Dar sunt persoane care vor mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu si multi altii ca mine nu si-ar dori asa ceva. FIe barbati sau femei. Nu toti sunt niste ratati care le place sa depinda de altii. E scarbos si patetic. Nimic inteligent in asa ceva. Asa ca nu, nu le consider pe altea desptepte. Doar opusul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, gandind la rece, e mai bine sa fii dependent financiar decat emotional. Fiindca din prima te recuperezi lejer, dar in a doua categorie relatia devine si mai toxica.
Nu zic neaparat ca sunt destepte, ci oportuniste, iar daca unui tip ii convine sa fie provider si sa pompeze in fundul uneia atunci sa le fie de bine. Pana la urma si ala care o tine pe bani tot pe interes e.
Eu incerc sa zic obiectiv cum sta treaba. Ca asa in mod personal clar nu m-as implica in orice mod cu astfel de femei, dar nici nu-i judec prea rau pe cei care o fac, tocmai ca din punctul lor de vedere treaba sta win-win, nu cum o vedem noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si unde crezi cã o sa pe gasesti unu care sa te intretinã?
Sau esti tu model neaparut in presa.

Răspuns utilizator avertizat
| N0H4CK a răspuns:

Ar fi destepte daca ar urmari un scop anume.

| Cristea468 a răspuns:

Este o rușine să stai pe bani altora, să depinzi de cineva când tu poți să faci ce vrei cu viața ta.

| Shooterman a răspuns:

Si barbatii stau pe banii altora.deci?

| FlavorOfLife a răspuns:

Am realizat ca femeile trebuie sa fie experimentate/profitoare ca sa obtina ce vor de la viata laughing fetele cuminti nu plac barbatilor pentru ca sunt poate interesate de alte aspecte ale vietii. Concluzie : femeile care reusesc sa stea pe banii altora, in opinia mea, sunt destepte (prost e ala care cheltuie multi bani cu ele )...dar eu una nu as vrea sa fac asa, am alte principii/teluri in viata