| mihaicelsfant a întrebat:

Nu mai pot fara ea. nu stiu ce sa fac. man duS la alta sa vad daca uit Dar degeaba.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vorbesti de masina pe care ai vândut-o recent?

| Lioana a răspuns:

Lasa timpul sa vindece rana. Nu merge asa, dintr-o relatie in alta. Asteapta sa-ti fie sufletul pregatit pentru o noua iubire si incearca sa inveti din greselile facute cu prima. Schimba lucrurile care au dus la destrămarea relatiei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paradoxal, cu cat te straduiesti sa uiti o persoana, cu atat mai mult te gandesti la ea.
Desi este dificil, ar fi de preferat sa accepti despartirea si sa iti continui viata. Stiu, usor de zis, greu de facut, insa din pacate, cam asta e singura rezolvare. Lasa putin deoparte relatiile amoroase si concentreazate asupra altor planuri: profesional, social, dezvoltare personala etc.
Ba poti fara ea, uite ca acum traiesti. Desi suferi, vei vedea ca poti continua si fara ea.
Numai bine!

| xutza a răspuns:

Cati ani ai? Dau sfaturi in funtie de varsta.

| NaomyTommy a răspuns:

Hmmm încearcă să iti ocupi timpul cu altceva. iesi cu prietenii, vorbește mereu cu cineva nu te izola. Eu cel putin asa făceam si acum fac la fel... sunt o persoana ce nu suporta singuratatea de aceea imi ocup timpul mai mereu...

| vanessa23 a răspuns:

Nu poti uita o persoana inlocuind o cu altcineva, da-ti timp