| UserName450 a întrebat:

Nu mai suport mama. Ea este singura din parintii altor copii care ma injura. Ce sa fac? Ca alti parinti de la colegii mei nu injura, doar foarte putin, dar mama mea imi zice ca-s zurbagiu, descreierat si zebzec. Am 15 ani ce sa fac cu mama?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aoleu, e ca în filmul "Stai, că trage mama!" cu Stallone. : ))

| Andersen2k18 a răspuns:

Poti vorbi deschis cu ea doar e mama ta, poate are un motiv de iti vorbeste asa.

| Dyalema a răspuns:

Eu cred ca are o problema, o frustrare... Este singura? Incearca sa ii spui ca nu iti place cum iti vorbeste parca e o taranca. Poate nu isi da seama?

| Mircea049202 a răspuns:

Fii sigur ca si alți părinți isi cearta copii. Numai ca normal nu de fața cu tine, tocmai din cauza asta ai impresia ca doar mama ta e așa. Vezi ceea ce nu'i place mamei tale, si încearcă sa nu mai faci si s'o asculți ca e printre singurele persoane care iti vor într-adevăr binele. In rest stai fara griji, ca daca nu'i pasa de tine si de educația ta nu'ti mai spunea nimic, si iti zic eu ca era mai rau. Stai liniștit ca totul e Ok. Succes!