| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi-a mai scris de o zi si ceva. Am vrut sa las pentru a vedea daca are intenția sa-mi scrie, se pare ca nu...
Consider că nu mai suntem in anii 80 sa zic asa când nu aveai acces la telefon, cine are de vorbit scrie si nu postează doar la story. Pe langa asta nu numai o persoana trebuie sa vina cu subiectele de vorba...
Credeți ca ar trebui sa mai scriu eu ceva idk, adio sau du-te învârtindu-te? XDD

Răspuns Câştigător
| AnaM22 a răspuns:

Eu consider ca dacă te ar fi iubit cu adevărat, sigur te ar fi cautat. Cand placi pe cineva, faci tot posibilul sa vorbești și sa stai cu persoana respectiva cât mai mult. So... opinia mea este sa se ducă învârtindu-se.

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai da stai asa ca în '80 erau telefoane thinking
Scrie-i și roman de dragoste unde îi zici tot ce simți ca doar tu pari disperata nu altcineva.

| Sophieka a răspuns:

Din moment ce nu e interesat de tine si nu iti mai scrie... Nici tu nu mai ai ce sa-i scrii... Deloc. Nimic.

| Digikey a răspuns:

Lasa-l sa mai si respire, nu-l obosi cu cererile tale de atentie absurde.
Din cand in cand barbatii au nevoie si de liniste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu care e povestea din spatele intrebarii si nici cine este aceasta persoana, dar voi presupune ca e iubit (corecteaza-ma daca nu e asa)

Tu i-ai scris lui? Daca da, iar el pur si simplu nu iti scrie deloc, inseamna ca pur si simplu nu vrea sa iti scrie sau nu ii pasa. Sau se joaca cu sentimentele tale.
Cel mai bine ar fi sa nu ii scrii nimic, cu atat mai putin adio sau alte chestii. N-are niciun rost.
Ii arati ca iti pasa. Si el trebuie sa creada ca ai trecut peste, altfel va vedea ca ii dai atentie si va crede ca esti dependenta de el. Si presupun ca nu esti.
Sau poti sa ii scrii pur si simplu un mesaj de genul acesta:
,, Salut. Doresc sa te intreb: mai esti interesat intr-o relatie cu mine? Esti foarte distant si nu imi scrii deloc. Macar fii sincer cu mine si hai sa punem punct unei relatii pe care nu ti-o doresti."
Scurt si la obiect.
Iar daca nu raspunde nimic, aia e, ii pui punct relatiei si mergi mai departe pana gasesti pe cineva care chiar te iubeste.
,, Look hot, cry about it and move on"

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Nup, il lasi in pace. daca iti zice ceva ii spui ca nu mai vrei relatie cu el si atata tot.

| CassiusAlexander a răspuns:

Las-o moartă.

| alexiaioana123 a răspuns:

Spune-i buna si întreabă-l de ce nu ti-a mai scris.