| Elena241 a întrebat:

NU SARITI PLS!
Hey, am 13 ani si ai mei s-au despartit acum doi ani, tatal meu s-a recasotorit anul acesta si din casatoria actula are o fetita de 5 luni (fiind sora mea mai mica), iar eu cu tatal meu nu mai vorbesc din cauza ca actuala sotiei a tatalui meu ma face in toate felurile si nu cred ca tatal meu si actuala lui sotie ii va spune surorii mele ca are o sora mai mare, asa ca la 7 ani vreau sa ii spun eu surorii mele.
Asa ca vreau sa va rog sa imi scrieti niste mesaje mai triste prin care ii pot spune surorii mele mai mici ca eu sunt sora ei! Mentionez ca vreau sa ii spun asta la ceva eveniment!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu te gândi la asta. Poate ceilalți îi vor spune. Dar în mod normal ea trebuie să știe acest lucru încă de când este mică, pentru ca mai târziu să nu fie un șoc pentru ea. Vă poate urâ pe toți dacă îi spuneți prea târziu. Atunci o să vedeți emoții -când nu vă va mai accepta pe niciunul în viața ei.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va afla ea singur, la timpul potrivit, ca esti sora ei. Daca locuiti in aceeasi casa.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, peste 7 ani vei fii si tu in stare sa-i scrii un mesaj, dar nu trist, ci unul frumos, care vine de la o sora iubitoare.

| sierra1 a răspuns:

Soră-ta ((vitregă) are cinci luni și vrei mesaje pe care să i le dai peste șase ani?
Stai blândă, până atunci se schimbă situația de o sută de ori.

| sofisis a răspuns:

Nu cred ca tatal tau te va ignora total 7 ani...

| mihai69 a răspuns (pentru sofisis):

N-ai habar ce ciudați sunt unii...

| Elena241 explică (pentru mihai69):

E ciudat sa iti iubesti sora?

| mihai69 a răspuns (pentru Elena241):

Am zis eu asta?!? Unde?

| Ineys a răspuns:

La 7 ani? Adica peste 6 ani si 7 luni? Cred ca mai e destul timp pana atunci. Eu zic sa nu iti formulezi mesajul de acum pentru ca o sa razi si tu de el cand o sa ai 20 de ani.

| Demidol a răspuns:

Timp de 7 ani se pot intampla multe. Poate afla ea singura dinainte. Ai rabdare. Si tu iti poti chimba gandurile in acesti 7 ani. Si, apropo, de ce prin mesaje triste? Nu vrei sa te iubeasca?

| Elena241 explică (pentru Demidol):

Prin mesaje triste ma gandeam la ceva mai emotionant

| Elena241 explică:

Prin mesaje mai triste ma refer la mesaje mai emotionante!

| HeavyLifeTogether a răspuns:

Am si eu parintii devortati, cred ca pe atunci aveam vreo 2 ani, desigur ca am fost surprinsa sa aflu ca mai am surori si frati si imi cresteau urechile cand am auzit ca ei stiu de mine si ca le sunt sora mai mare, la fel si taica meu e un cretin(nu s-a schimbat deloc). Dupa parerea mea la 7 ani e o varsta prea fragila, si mai ales daca va intreba parintii ei ei s-ar putea sa spuna ca nu e adevarat, rabda pan' la 10 ani, atunci copii se fac mai indepartati de parinti, si explica totul cum e. Succes!