| ianaslexfgg a întrebat:

"Nu sta nimeni cu tine, fara sa te culci cu el" este foarte adevarat într-o lume materialistă, plină de interese si perversiuni. Cum se zicea, să te păstrezi curat până la cununie. Nu mai este de apreciat asa ceva, ba chiar e de râsul lumii. Eu nu îmi doresc relații, dar anturajelee astea in care traiesc, in care nu e una neatinsă, în care toate rad de tine. Pentru ce? Pentru ca eu nu-s usor de fraierit? Si mama mea spune, că, daca eu o să le vad pe alea de la noi, in clasa a 12 a, ca ele au iubiți, si eu nu, si ele o să mă facă bleagă si chestii, pentru ce? Ca cică o să mă dau si eu dupa anturaj ca să le demonstrez lor. E ca și cum esti în masina cu unu si ala iti spune să bagi viteza si tu ii spui că nu, și el iti spune ba ce prost esti sau laș. Si uite asa bagi si tu viteza. Ce părere aveți?

207 răspunsuri:
| ianaslexfgg explică:

De fapt, astea au iubiți din clasa a 7 a

| goguPatent a răspuns:

Daca hotararea ta e sa nu faci sex inainte de casatorie ce iti pasa ce fac restul?

| RAY a răspuns:

Dar la vârsta voastră ce vreți nunta,copii? Este normal sa descoperiți sexualitatea, fetele frumoase sunt cele mai curtate și băieți frumoși, restul postează în sfinți,îngerași,dar sunt frustrații și invidioși, vad și pe tiky toko ala la fel,indivizi respinsi social, sexual cu multa ura, venin, asta nu rezolva nimic, facă ai 16 ani ce e rău în a îți face un tip oral sau tu, lăsați ipocrizia asta ieftina

| ianaslexfgg explică (pentru RAY):

Care ipocrizie, măi?

| ianaslexfgg explică (pentru goguPatent):

Păi râde lumea de tine, ca rămâi fără bătrâna. Sau ceva gen, să minți ca ai facut să nu mai fi judecat. Nașpa. Doamne, nașpa. În ce lume trăim într-una in care nu poti sa fi ceea ce vrei. Crezi ca te mai ia cineva daca nu ai experienta? Toti fug de așa ceva

| RAY a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Nu vorbeam despre tine și asa ce am observat eu

| ianaslexfgg explică (pentru RAY):

Păi definește ca nu am înțeles nimic din ce ai spus! Spui ca e NORMAL?

| Catrice a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Lasă-l, își varsă frustrările de virginhee hee

Tinerii te iau în ras, bătrânii te apreciazăwinking

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ba poate sa stea cineva cu tine, fara sa te culci cu el. Nu totul se rezuma numai la sex.

Plus ca o relatia in clasa a 12-a, nu inseamna si ca s-a culcat cu persoana respectiva. Acel act ar trebui sa se intample doar cand ambele persoane sunt pregatite, in special fata. Asa ca indiferent de relatie, pana in momentul cand ea nu este pregatita si vrea cu adevarat acest lucru, nu ar trebui sa fie nicio problema.

| RAY a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Dacă vrei sa faci sex în noaptea nunti e treaba ta, dacă vrei sa te descoperi sexual e treaba, eu nu vad nimic rău în a face sex de la 16 ani,nu doar penetrare ma refer,dar e decizia fiecăruia dintre noi,treaba e ca uni jignesc aceste persoane ca de ce fac sex vs ca de ce nu fac sex, e treaba fiecăruia ce face, consider ca cei invidioși, frustrați sunt respinși social și sexual de genul opus, la fel și cei care fac femeile materialiste, tarife, e vorba de erori cognitive

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Se cam exagerează cu virginitatea, e sex ce naibii, o faci și gata, nu îl aștepți pe făt frumos și vezi ca nu e în realitate asa

| ianaslexfgg explică (pentru Catrice):

Cine pe cine să lase in pace?
Păi eu eu la 16 ani, nu am nevoie de bătrâni, evident. Deci asa i ca mă iau in ras

| doctorandus a răspuns:

Oricum vei trai, la batranete vei regreta atat ce-ai facut cat si ce n-ai facut (ocaziile ratate). Vei trece mai usor peste asta daca-ti dai seama ca oamenii nu au liber arbitru si nu puteai face altceva decat ai facut.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Numai sunt virgin apropo

| RAY a răspuns (pentru doctorandus):

Faza e ca se promovează o lume idealista, asa ceva nu exista

| Catrice a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Adică sa nu-l bagi în seama.
Nici pe ăsta frustrat, nici pe ăia de râd de tine.

| RAY a răspuns:

Ce frustrat ma, e alegerea ei ce face

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Se cam exagereaza, si nu se cam exagereaza. Nu este vorba de acel "fat frumos" ci pur si simple de momentul cand persoana este pregatita pentru acest lucru.
Poate noua ca persoane de sex masculin, ne pare mai usor de acceptat acest lucru, insa te asigur ca la fete lucrurile stau mai diferit.

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

De acord, dar nu uita de dezamăgire, șansă să îmbătrânească împreună e sub 01%, de ce sa nu se descopere sexual pana la nunta

| ianaslexfgg explică (pentru doctorandus):

Liber arbitru, adică cum?

| ianaslexfgg explică (pentru Catrice):

Mersi!

| ianaslexfgg explică (pentru DoarBogdan):

Păi și asta spun. Cine mai așteaptă în ziua de azi? Nimic nu mai e stabil. Toți se schimba, azi un unu, mâine cu altul

| ianaslexfgg explică (pentru DoarBogdan):

Da, stau mai diferit. si asta spun, cine naiba sta să te astept pe tine? Poate sa te astepte maxim o săptămână, după, daca nu, bye ca esti de aruncat, ce să faca cu tine

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Sunt de acord, asa si ar trebui, sa faca aceste lucruri impreuna pentru a se cunoaste mai bine.

Dar nu trebuie privit acest lucru ca pe o "realizare".

| ianaslexfgg explică (pentru RAY):

Ce? Mai omule, vorbeste mai pe înțelesul unui copil de 16 ani

| RAY a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Faci ce vrei tu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Sunt o multime de persoane care aspteapta momentul potrivit sa faca asta.

Si ce inseamna sa astepti? Adica doi se pun in relatie si daca unul nu vrea sex, se despart? Pai asta nu prea este relatie...

| ianaslexfgg explică (pentru doctorandus):

Adica, spui că nu ar trebui să mă intereseze parerea lumii, și să fac ce consider eu de cuviință?

| RAY a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Și ce e în rău în azi cu unu mâine cu altul? Violează băieți?