| Cristi_1137 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, de ceva timp in coace, tata imi tot zice ca el nu vroia copii cam defiecare data cand gresesc, si se ia de mine fara motiv cateodata, plus ca de multe ori se plange ca fara mine acum era mai bine, nu suntem un caz social si nu ne lipseste nimic, eu fac sport de performanta si nu ma plang, el nu da in mine, dar chestiile astea ma afecteaza mult, si imi vine sa plec de acasa si sa nu ma mai intorc, dar poate sa ma ajute candva, care a mai patit ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Poate a vrut sau nu a vrut copii, dar asta e de domeniul trecutului! Nu trebuie sa pui boltul la niste vorbe aruncate la nervi, pentru ca se stie ca omul la nervi spune orice sa supere pe cel ce-si descarca dracii! Daca crezi tu ca vorbele aruncate asa, sterge tot ceea ce a facut pentru tine pana acum, e problema ta! De cate ori ti-a gresit el tie, si nu ai simtit si tu nevoia sa-i reprosezi? Nu cred ca ti-a dovedit ca nu te iubeste! De cate ori te-a dezamagit in rolul lui de tata? Gandeste-te bine inainte de a te simti ofensat, la greselile ce i le faci! Abia apoi condamna-ti parintii! Cand il faci sa fie mandru de tine, nu cred ca mai regreta ca are baiat!

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Dragul meu, depinde de greseli! De exemplu : daca tu bei si faci sport de performanta, e normal sa fie suparat pe tine. Dar daca tu faci mici greseli, firesti si omenesti, nu mi se pare normal sa ti se adreseze asa.Mama ta ce pozitie are? Nu ia atitudine, sau tace, ceea ce inseamna ca e de acord cu tatal tau? Nu stiu, nu inteleg prea bine situatia.Ca parinte, nu poti sa faci astfel de remarci la adresa copilului decat, eventual atunci cand te supara foarte tare.

| maryusGosSu a răspuns:

Nu stiu dc te agiti. vad ca esti un baiat mare. adolescent. nu un pici de 10 -12 ani. cred ca ar trebui sa vb cu el, tata dk nu m-ai vrut dc m-ai facut?
sau sa il lasi in pace si lucrurile astea o sa inceteze
nu stiu ce sa zic nu am patit astfel de chestii
succes. sper sa te redresezi

| Ghost a răspuns:

Interneazal la spital sectia maniaci depresivi

| Nikk96 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa incerci sa fi mai responsabil de cat pana acum, sa ii arati ca nu esti la fel cum crede el. Incearca sa il impresionezi cu ceva! Dar ar fi mai bine sa discuti cu el daca vezi ca merge tot ma rau. Discutati serios si spune-i tot ce ai pe suflet. Poate te va intelege...defapt sigur te va intelege. E singurul lucru pe care poti sa il faci cu adevarat sa te ierte(daca ai facut ceva rau)! fi tare, trebuie sa stim sa trecem peste momentele grele si mai putin frumoase.
Bafta! happy

| Cristi_1137 explică:

Am mai vorbit cu el...si s-a oprit faza.si din nou a inceput

| Cristi_1137 explică:

Mama nu se prea baga, pentru ca ei nu ii place sportul, si eu nici nu beau si nici nu fumez, dar ma rog, cred ca o sa mai astept 2-3 ani si o sa imi iau campii de aici...multumesc de ajutor

| filme4free a răspuns:

Eu zic sa vb serios cu el cand il prinzi in toate bune sa iti explice dc se comporta asa cu tine?

www.filme4free.com