| Daniel9988 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu unele babe din zilele noastre, da' cateva sunt trasnite rau! La propriu!
Veneam pe la amiaza de la un prieten, unde am baut un pic de bere.El imi e coleg de rezidentiat si a mai invitat cativa la un gratar.Am zis sa nu merg cu masina proprie pana acasa,deoarece daca ma va prinde politia cu alcoolemie o voi incurca rau.Oricum nu ma simteam prea bine,nu dormisem cu o noapte in urma din cauza plansetelor bebelusului,asa ca am adormit pe scaunul din tramvai(dura cam mult traseul,pe putin un sfert de ora). Nici trei clipe n-au trecut,cand o baba care urca la alta statie ma ia cu asalt:,,Trezeste-te,tinere si ofera-i locul unei femei invarsta,ca nu-i politicos ce faci! Cum poti ca tu,tanar si-n putere sa motai acolo,iar eu cu tromboza si insuficienta cardiaca sa stau in picioare?!". Atunci m-am ridicat,zapacit,am lasat-o pe baba naibii, ca sa scap de gura ei.Da' zau de n-am crezut ca-i soacra-mea! Daca era soacra-mea cu mine ii faceam si ei cunostiinta cu baba aialalta, poate or fi surori! Si ca tot veni vorba de soacra...Vechea mea poveste(cei care ma cunosc o stiu prea bine). Ajung acasa, nervos nevoie mare si prost dispus de catre baba din tramvai.Ma ia in primire,, draga" mea soacra.Sta aproape de noi si vine zilnic sa stea cu cel mic.Iar cand ramanem singuri,fara sotia mea care sa ma apere de ma-sa,incepe circul.,,Cristi,baiete,da de unde vii?"
EU:,,De la ziua unui prieten, mama.S-a mai intamplat ceva cat am fost plecat?"
EA-,, Mai si intrebi?! Esti plecat de 2 ore.Masina unde iti e? Sa nu spui c-a ridicat-o iar politia si vii sa imi ceri bani de amenda!"
EU-,, Am baut niste bere si am zis c-ar fi mai bine sa nu conduc.Masina e in parcare, acolo, in Pacurari(un cartier de la mine din oras)
Si m-a tinut si baba astalalta vreo ora sa ma chestioneze.Noroc de sotia mea,ca a venit.Ori muream eu,ori ma-sa(da' aia nu moare, va garantez eu!)

Observ ca traim intr-o societate de babe nebune, frate! Ce e cu viata asta? Doar mie mi se intampla sa dau peste bunicute traznite?!

31 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Asa sunt ele, innebunesc din moment ce varsta le depaseste... sa-ti traiasca copilasul,, 'rivale'!

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

Sa traiasca, sa traiasca! Cu asa bunica... Odata l-am gasit cu febra iar soacra zicea,, Uite ce linistit doarme copilul! Si ce ros e in obraji...Semn de sanatate!'' Da' de unde, semn de sanatate, ca avea baiatul 38.5, ii ardea fruntea mai ceva ca aragazu'. O seara buna sa ai si tu laughing))

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Salutari,, ce sa faci, mosnegii o iau grav pe aratura, mai ceva ca dupa bautura.
Era sa o patesc nasol dupa o febra de genul acum ceva timp.

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

Salut.Sunt bine.Tu? Si app gandeste-te ca el e copil.La cateva luni 38.5 nu e deloc bine.

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Nu e deloc ok, bine ca e foarte bine,, am o slabiciune la copilasi.
Ce sa fac, pierd si eu vremea putin pe aici, mai arunc un ochi sa vad ce se mai scrie, astept cu nerabdare weekendurile urmatoare.

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

Eu intru seara de seara cand mai am timp.E ca un fel de Facebook happy.

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Facebook-ul e o mizerie, ma simt mai unic ca nu folosesc asa ceva, chiar ma bucur ca nu folosesc asa ceva.

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

Am avut un cont acum cativa ani, l-am sters dupa o saptamana.Chestie mai inutila n-am vazut.

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Si cand ma gandesc ca unii sunt lesinati dupa like-uri, traiesc viata la maxim pe un site care sfideaza bunul simt al logicii!

| Daniel9988 explică (pentru Drimmero):

Eh...E ca un drog.Ok.Noapte buna! Imi e cam somn, se pare.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Meci cu emoții mari. Mourinho a ales apărarea, poate știe el ce știe!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Asa e stilul lui, nu-i cauta scuze.
Unicul meu gand pentru acest sezon ca sa fie spalat trebuie finala castigata cu Chelski si victorie cu voi in derby, cat despre clasare,, jucam joi din sezonul urmator ca tot radeam eu cu gura pana la urechi de Utd.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Cine râde la urmă râde mai bine. Rivale, acolo Mourinho nu cred că va fi așa naiv să se mai apere! Va fi un meci pe viață și pe moarte.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Se dueleaza managerii cei mai dereglati mintal,, va fi o disputa interesanta, mai e foarte putin pana acolo, duminica urmatoare se va juca, vreau neaparat victoria, nu ma bag dupa acum sa dau un scor, e o traditie sa nu dai scorul inaintea disputei cu cateva zile pentru ca totul se intoarce impotriva ta, am patit-o de prea multe ori.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Nici mie nu îmi place să dau scor la partide importante!

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Presimt doar un meci mare facut de tunarii mei, un meci pe care il vor castiga cu determinare si cu suferinta, e timpul sa spuna stop umilintelor si sa ia cu asalt meciul/
egalul e interzis aici, e posibil sa va impuneti cu o tactica d-aia ochita de Mouriho, sa loviti pe contre si faze fixe.

| Clorox a răspuns:

Eu nu le bag in seama...

| GoldenZenith a răspuns:

Femeile in varsta sunt foarte false. Actrite desavarsite.
Machiate, pensate, rujate, imbracate la moda alearga dupa autobuz mai ceva ca niste tinerele, dar dupa subit au 5 operatii si reumatism, la dans sunt primele si vorbesc pervers despre unii mosi (eu am auzit personal asta). Dar. ce sa vezi, tot "tineretul din ziua de azi" e nesimtit, needucat si destrabalat. Saracii de noi, cu asa modele de oameni ne permitem sa fim porcosi.

Sunt penibile.

| Ara997 a răspuns:

La-s ca ajunge ea la mana ta. ca doar si babele astea imbatranesc odata sh-o data.

| Daniel9988 explică (pentru Ara997):

Asta nu imbatraneste...Mor eu si ea tot vie...

| Viitorulapropiat a răspuns:

Stau cate 2 zile la rand la moaste, si nu pot sta 10 minute intr-un autobuz.

| Daniel9988 explică (pentru Viitorulapropiat):

Problema este ca nu alea stau la moaste.Ca ar fi bine sa stea, poate s-ar mai sfinti oleaca.Nu le-ar strica.Chestia este ca stau la barfe prin cafenele si can' se strang pe la casele lor e bine sa nu dai nas in nas cu ele.

| AnonimFaraPereche a răspuns:

,,Bunicute traznite,, e putin spus. Majoritatea au cam luat-o din loc de-a binelea. In afara de faptul ca le intalnesti peste tot prin oraț, in fiecare bloc trebuie sa existe babe care stau la taclale (nu ca ar fi ceva rau in asta), dar te interogheaza, te analizeaza din cap pana-n picioare mai ceva ca Iulia Albu, cand treci prin fața scării. Numai spun ca sunt precum camerele de filmat 24/24 la geam...
Explicatia este dupa mine ori lipsa de ocupatie, ori le-a dat peste cap menopauza, ori n-au ce mai vedea la Tv si se uita pe fereastra comentînd de alții.

| Daniel9988 explică (pentru AnonimFaraPereche):

Si eu care credeam ca daca ma voi muta la bloc voi scapa de vecinii enervanti care arunca gunoiul peste gard la mine.Am dat peste o babuta nebuna care m-a reclamat la politie pentru galagie.Am un bebe de cateva luni, care plange noaptea(e normal, se trezeste din somn si incepe sa planga! doar e copil!).Asa m-am trezit cu politia la usa mea.Norbal ca nu am patit eu nimic, ci baba a trebuit sa plateasca amenda pentru alarma falsa happy

| AnonimFaraPereche a răspuns (pentru Daniel9988):

Sa-ti traiasca copilașul. happy
ooh la bloc e și mai rău, avand in vedere ca nu ai curtea ta, casa ta, esti si mai apropiat de vecini, perete in perete.

| Daniel9988 explică (pentru AnonimFaraPereche):

Ms.Curtea era greu de ingrijit. Iarna era plin de norori.Vecinii aruncau gunoiul pe trotuar la mine in curte.Macar aici e uscat iarna happy Si in plus ma pot razgandi oricand, apartamentul e al parintilor mei, casa ne apartine noua.Deci nu am vandut si nu am cumparat nimic nou.

| ShadedCanvas a răspuns:

Cand spui babe te referi deja la 3 sferturi dintr-o viata de om scurse.Perioada comunista, revolutia, modernizarea.Deja incepe sa devina monoton, fara o ocupatie concreta odata iesit la pensie.Este deja general acceptat ca batranii sa aiba 'nevoi', adica sa fie lasati in pace cand simt ocazia de a-si arata toanele.Dai din cap si te duci mai departe.In ceea ce o priveste pe mama-soacra, nu cu ea te insoteste in dormitor.Niciodata nu am inteles problemele de genul. 'Ma culc cu fii'ta, nu cu matale', pana una alta, nevasta-ta 'merita' sa stie detaliile.

| Daniel9988 explică (pentru ShadedCanvas):

Eu nu numesc,, babe'' acele doamne dragute si simpatice trecute de prima tinerete.Intr-adevar,am cunoscut multe femei dragute care aveau cu mult peste 40-50 de ani.Si cand ma gandesc la bunica mea cat de agreabila era, in ciuda tuturor suferintelor sale.Un om bun la tinerete e bun si la batranete.

| ShadedCanvas a răspuns (pentru Daniel9988):

"Un om bun la tinerete e bun si la batranete"
Sa ai bafta cu soacra; recunosc, putin am ras 'pe sub mustata'.
Seara' faina(cu nevasta)

| Daniel9988 explică (pentru ShadedCanvas):

Seara faina sa dea Domnul sa am...asta daca nu ii tuna soacrei prin cap sa ramana la noi peste noapte...Nu numai de 2 ori ne-am trezit cu ea la usa inainte de rasaritul soarelui.Umbla ca stafiile. Zici ca-i varcolac.

| galaxygirl13 a răspuns:

Cand eram mica eram cu o prietena langa masini si fata aia statea pe Iphone si a strigat o baba la ea de pe geam " De ce faceti poze la masini, va dau la politie", apoi a iesit si ne-a certat ca ea credea ca facem trafic.