| frum a întrebat:

Nu sunt o fata rea. Insa uneori vorbesc mult, mai comentez, sunt geloasa...Am un stil aparte, ba vreau asta, in 2 secunde vreau altceva, nu imi place aia, nu imi place cealalta. Iubitul meu este o fire calma insa de ceva timp, in momentul in care fac fitele de rigoare( pe care le am de ani buni si el le stie) incepe sa sparga lucruri prin casa. Nu a dat in mine niciodata, insa sparge televizor, telefoane, darama mese, pahare, tot ce prinde. Nu stiu ce sa ma fac cu el si nici cu mine. Dupa crize de genul, mie imi trece urgent orice fita pentru ca ma sperie groaznic. Apoi el isi cere scuze si o luam de la capat. Nu stiu ce sa fac, cum ziceam eu nu ma consider rea pentru ca nu am vrut raul nimanui si nu vreau sa supar pe nimeni niciodata, insa nu pot sa imi schimb comportamentul asta. Pot sa fiu acum bine si in doua secunde sa plang. Nu fac scandal, insa el deja la orice schimbare de stare a mea incepe sa sparga lucruri. Am incercat sa imi schimb comportamentul insa din pacate dupa ceva timp fac la fel... nu stiu :-(. Imi e teama ca intr-o zi o sa il provoc sa faca vreo prostie mai mare, fara sa vreau. Il iubesc din suflet dar in acelasi timp am ajuns sa imi fie si frica. Frica sa fiu eu, sa spun ceva pentru ca incepe sa arunce cu lucruri. Mai demult nu se enerva la nici o schimbare de stare de a mea, dimpotriva o transforma intr-un joc si nu se ajungea la scandal niciodata.

I-am propus sa ne despartim ca sa nu il mai aduc in starea asta, insa mereu spune ca este vina lui, nu a mea si nu concepe sa ne despartim.

Ati trecut prin asa ceva? Ce pot sa fac? Nu pot sa concep o viata de acum incolo cu scandaluri de genul asta, nu cred sa mai poata deveni cum era inainte.

Ma consider 100% vinovata pentru ca eu am schimbarile acestea de stare insa jur ca nu fac cu rautate, nu stiu ce sa fac sa salvez relatia asta sau macar sa plec inainte sa pateasca el ceva... :-(

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la psiholog

| Andreeush a răspuns:

De ce nu pui capăt relației dacă vezi că nu merge?

| frum explică (pentru Andreeush):

Nu stiu, simt ca face parte din viata mea, nu mai am cum sa nu mai aud de el, asa cum nu as concepe sa nu mai aud de mama

| Crackman a răspuns:

Si de ce nu te schimbi? Pana la urma relatia asta este nociva, iar persoanele de genul tau in care celalat trebuie sa le suporte in timp il deterioreaza, ba chiar il schimba in mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu stai ca v**a cu picioarele in sus, pe canapea si te uiti la tv, si el vrea sa vorbeasca cu tine, sa iti povesteasca cum a fost ziua lui, si tu nu il bagi in seama, cred si eu ca face asa. Din punctul meu de vedere, ar trebui sa te lase, si sa gaseasca pe cineva care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu el. Ca isi pierde timpul degeaba. Banuiesc ca e tanar, si nu mai poate da timpul inapoi, pe viitor sa mai schimbe ceva, sau sa isi retraiasca viata.
Daca nu va intelegeti, de ce va pierdeti timpul unul cu celalalt, si sa traiti asa, cand puteti fi fericiti cu alte persoane?

Ps, un om care are defecte, de regula nu si le vede, in normalitatea lui sau a ei. Dar tu vad ca le vezi pe alte tale, si continui sa faci la fel happy
Cum am zis si mai sus, daca tu nu iti dai interesu, si el traieste asa, nervos de pe o zi pe alta, eu zic ca e timp sa cunoasteti alte persoane, daca sa lucrezi la tine si sa lasi de la tine nu se poate.
success

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută ajutor, psiholog, yoga, pnm, controlează-te, femeie, dacă ții câtuși de puțin la el, nu-l mai face să se simtă ca un k.k.t

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa incetati sa va mai cumparati televizoare, telefoane si mese, tablouri, aparate de cafea si cuptoare cu microunde.Pentru ca daca nu le aveti in casa, el nu mai are ce sparge si iti poate spune intr-o zi „bine, pleca, daca asa vrei tu!". Este doar o parere.Adica eu asa cred - raul trebuie inlaturat, deci terminati cu ratele la electrocasnice si restul, e singura solutie. Fundita?

| Țoglă a răspuns:

El trece printr-o schimbare sau o perioadă proastă și ar trebui să-l înțelegi. Invață să te abții că nimănui nu-i plac persoanele cu toate și mofturi, mai ales când fac asta zilnic și nici nu vor să se schimbe.

| David_Vaduva_1998 a răspuns:

Te-ai putea duce la un specealist cu iubitul tau chiar daca tu singura esti *vinovata* e bine sa stie si el sa te sustina asta va intari legatura ta cu el inainte sa faci crize ai putea sa iti repeti in minte de cateva ori daca e ok sa zic asta sau nu iubitul tau a devenit iritat in timp nu ma pricep eu dar un specealist te poate ajuta sigur

| karmaitsabitch a răspuns:

Poate ai o formă de bipolaritate, n-ar strica să faci un control de specialitate. Sau poate e ceva de care nici tu nu îți dai seama, dar ceva te nemulțumește mereu și de asta reacționezi așa tot timpul. Pe de o parte îl înțeleg și pe el, dar pe de altă parte sunt sigură că nici tu nu ai vrea să fie așa. Cum am mai zis, nu ar strica o vizită la psiholog. Chiar și doar să te descarci nu trebuie să fie ceva grav. Poți afla și rezolva lucruri din subconștientul tău și despre persoana ta la care nici nu te gândeai. Mult succes!