| anonim_4396 a întrebat:

O relație la distanță. E o relație? Adică doar sa vă vedeți de 2 ori într-un an.

25 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Sunt fel si fel de cazuri, dar uneori chiar nu se mai poate numi relatie!
In ciuda acestor aspecte sunt tiristi si mai ales marinari care vin la 6 luni acasa si au famili.
Ca e vorba de doi adolescenti care vorbesc pe net nu se poate numi relatie!

| Freya1 a răspuns:

Nu este
Pentru o asemenea "relatie" nu merita sa stai in loc sau sa speri.

| Frank51 a răspuns:

Iti zic din propria experienta, ca nu este! Daca tii cu adevarat la persoana aia, faci tot posibilul sa fii langa ea. Si daca nu se poate sa fii langa ea, o lasi, este mai bine pentru amandoi.

| alina2k18 a răspuns:

Categoric este relatie! Dar din aia virtuala adica GARGARA ONLINE!
Multawinking

| ziftode a răspuns:

Pe scurt, exista cea mai buna si mai tare idee din cate am auzit din cultura generala internationala... un proverb Romanesc:

ochii care nu se vad, SE UITA!

| CleanHeart a răspuns:

Nu e relatie normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O vad ca pe o relatie cu beneficii, doar te folosesti de acea persoana iar tu mai ai inca 2-3 persoane cu care te intalnesti zilnic sau de mai multe ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.E o pierdere de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e o relatie lunga, iar timp de 1 an trebuie sa fie la distanta, nu-i o problema.
Daca vrei sa incepi o relatie la distanta, nu prea e relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde și de distanță....De ce să vă vedeți doar de două ori? Atât de departe sunteți unul de altul?

| Raniaa a răspuns:

Este mai degraba o iluzie, nu relatie. straight face

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu prea este. Poate la inceput merge, dar in timp apar provocarile si se duce totul de rapa. Aceste relatii nu tin mult.

| Ensiferum a răspuns:

Categoric nu, am trecut prin asta si nu ajungi nici unde asa, sti cum e cu relatile astea la distanta? Intr-o relatie la distanta tori 4 sunt fericiti.

| georgyanaaa a răspuns:

Nu daca te vezi de 2 ori pe an mai bine lipsa

| Alexand3ru1 a răspuns:

O relatie la distanta.
Cam nesigura, te vezi de doua ori pe an si atat.
In rest nu sti ce face iubitul tau in celelalte luni, poate alte relatii la distanta.
Cine stie.

| beck2804 a răspuns:

O relatie la distanta nu tine mult timp.

| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Vad numai comentarii contra aici.
Este o relatie atunci cand tu o simti relatie, atunci cand tu decizi sa nu mai iesi si cu altcineva, chiar daca il vei vedea de 2ori pe an. Parerea noastra nu prea conteaza asa mult daca poate fi catalogata relatie sau nu. Depinde de ambele caractere.
Relatia mea actuala a fost o relatie la distanta timp de 1 an si 8 luni. Eu am parasit tara si m-am mutat cu el. Conteaza mult comunicarea, respectul reciproc si respectul de sine.

| Unicornlover7 a răspuns:

Eu stiu o zicala. "Relatiile le distanta sunt foarte frumoase, toti 4 sunt fericiti!" Aici depinde da baiat. Daca e loial si sincer, da poate fi orelatie, insa fii sigura ca lucrurile se vor raci intreviu, si pana la urma, baietii tot baieti, vor gasi alte fete. Daca nu e loial, nu o sa va tina mai mult de 5 luni.

| anonim_4396 explică (pentru Unicornlover7):

"Aici depinde da baiat" Ultima data cand am verificat, intr-o relatie este un baiat si o fata. De ce nu depinde si de fata? Sau esti atat de sexista sa presupui ca doar baietii inseala?

| Unicornlover7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu presupun ca numai baietii insala, dar cea care a pus intrebarea este o fata, deci i-am raspuns din perspectiva ei happy nu intentionam sa jignesc pe nimeni

| anonim_4396 explică (pentru Unicornlover7):

Inteleg. Ai presupus doar ca ea nu inseala laughing. Ok ok. Tot pe acolo, dar lasa.

| thesnake02 a răspuns:

Pentru mine nu e

| C0rina30 a răspuns:

Depinde cât de mult ții la persoana respectivă și de caracterul, felul tău de-a fi, dar când e vorba de iubire adevărată nu mai există limite de timp. Dacă o femeie iubește cu adevărat un bărbat, este în stare să-l aștepte și o viață... Dacă reziști atât și crezi că finalul va fi unul fericit pentru amândoi, de ce nu? Iubirea, uneori, cere sacrificii happy