| anonim_4396 a întrebat:

O scurta intrebare pentru fete:sunt curios,o fata de ce se simte mai atrasa la un baiat:ex:bicepsi,umeri, piept, fata....asta pe langa clasicele povesti cu bani.Multumesc happy

81 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Este normal ca orice om fie el barbat sau femeie sa se uite la ceva frumos, dar asta nu inseamna ca se multumeste doar cu un chip sau corp frumos.
Si noi femeile ne bucuram sa mai vedem cate un corp armonios, sau cate un baiat ce arata bine, dar specific sa il vedem.Nu este neaparat sa il si luam acasa.Sunt si fete ce au iubiti bine lucrati, cum sunt si baieti ce au iubite frumos sculptate, cu forme apetisante etc si nu este nimic rau atata timp cat se potrivesc.In legatura cu bani, orice femeie doreste un barbat stabil financiar.Nu ma refer sa aiba numai case si masini de lux, dar un loc de munca, sa isi permita o vacanta sau sa o scoata la un suc cred ca e normal.
Nu este nimic gresit sa iti placa o persoana ce arata bine, nu este nimic gresit nici in faptul ca produci bani atata timp cat nu urmaresti numai asta si ii mai iubesti acelui om si alte calitati.

| SilentRain a răspuns:

Caracterul si perspectiva lui asupra vietii
Ca si aspect :Ochii love struck

| venividivici2017 a răspuns (pentru SilentRain):

Interesant

| anonim_4396 explică (pentru venividivici2017):

Nu am zis nicăieri ca totul gravitează in jurul sexului

| LPCTSTR a răspuns:

Mofturi, găsești alta oricând, că nu degeaba există 9 femei pentru fiecare bărbat.

| Nemessys a răspuns:

IQ

| venividivici2017 a răspuns (pentru Nemessys):

Prea putine cred ca mai vor asa ceva.Pe multe, mai mult le intereseaza "scoala vietii" decat o persoana cu o diploma de la facultate.

| Nemessys a răspuns (pentru venividivici2017):

Diplomana aia nu reprezinta mare lucrur. Nu prea conteaza ce studii ai din moment ce ai o gandire limbede, iti merge capul si ca persoana, esti una mai buna si sufletista sa zicem...

Foarte multi (si baieti si fete) pun pret doar pe ceva ce este temporar... Daca a fi sa zicem ca o fata s-a casatorit cu un barbat pentru ca arata super bine, avea o masina faina etc etc, la 70 ani, o sa mai arate la fel de bine, o sa mai fie capabil sa conduca masina? Intelegi tu ce vreau sa zic.

| raMLesS a răspuns:

Daca ar fi ca baiatul sa aiba doar una dintre aceste trasaturi, s-ar simti atrasa de oricare.
Dar in realitate daca vrei sa ai succes la fete, trebuie sa ai cateva dintre aceste trasaturi, adica sa fii frumos, asta inseamna sa ai o fata simetrica cat de cat laughing Un corp ok, nici gras, nici slab, si sa ai al dracu de multa incredere in tine.

| raMLesS a răspuns:

Trebuie sa ai mai multe relatii, presedinta vine mai tarziu.

| raMLesS a răspuns:

Ca sa castigi experienta, d-aia happy

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu trebuia sa bagi si banii aici,in intrebarea asta,intrebi ce atrage femeile din punct de vedere fizic apoi vorbesti de bani,vorbim strict de ce le atrage dpdv FIZIC.

Normal ca fizic le atrage ceea ce inseamna frumos,cum te atrage si pe tine.
Fiecare are gusturile ei,unele pun pret mai mult pe muschii pectorali,alele sunt mai mult atrase de abdomen,altele de fund,umeri etc.
Conteaza mai multe : culoarea parului, a ochilor, etc.
Ce zic eu aici e ca depinde doar de acea femeie, ce intelege ea prin "frumos", tu trebuie sa...arati bine,sa faci sala si de restul (culoarea ochilor,a parului,inaltimea,etc) depinde de gusturile femeilor,pentru unele esti atractiv,pentru altele mai putin atractiv.

Sunt tipe care sunt scarbite de cei frumosi si prosti,buni de aruncat la gunoi,care nu stiu sa se descurce cu nimic, care nu au prea multe in cap, etc.
Conteaza si ce ai in cap, ce caracter ai, dar da...aici nu vorbim de caracter sau de bani, ci doar de aspect fizic.

| venividivici2017 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Da,asa este. Vorbim strict, de ce sunt atrase femeile.

| Dalmore a răspuns:

N-am fost niciodata atrasa fizic de un barbat. Imi plac tipii inteligenti, comunicativi, care ma fac sa rad. Atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fesieri(picioare), umeri/spate si gât gros. Dacã e vorba de Corp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ai pus întrebarea asta pentru fete, apoi ești sortit la l@b@, ai vândut meciul din start. Una la mâna, nu le întreba pe ele ce le place, că nici nu știu și nici n-ar recunoaște și a doua, îți spun eu simplu, statutul social, evident aici se încadrează și situația materială, atitudinea, asta a nu înțelege o atitudine "bună", decentă, că atunci iar ai vândut meciul... trebuie să fii, pervers, arogant, indiferent, tot timpul să le lași "să vrea mai mult", să le faci să râdă, sau mai degrabă să le iei în râs și pe urmă, cum arăți fizic. Dacă e vorba doar de "distracții" și probabil asta cauți, atunci doar atitudinea și fizicul, să poți să dai bine la clopot. Sănătate și virtute! Cum le prinzi, ia și le... spune poezii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fizic? Abdomen

| venividivici2017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm,fair enough...acum totusi, venind vorba de abdomen.Cumva sa fie fit, fara burta sau ceva altceva ca 6 packs? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pãcat ca nu se vede in majoritatea timpului de tricousad doar burta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nimic din ceea ce contează nu se vede in majoritatea timpului.Nu cu exactitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca îmi pasa si de aspect si nu sunt ipocrita sa spun cât numai "sufletul" contează?laughing

| venividivici2017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Felicitari de dovada de sinceritate! Decat cu cineva, doar cu "sufletul" mai bine deloc, parerea mea?

| anonim_4396 explică (pentru venividivici2017):

"Sufletul" e de fapt caracterul.Sau așa îl văd eu.Și da, e mai important decât aspectul.Dar nu e totul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci sex cu sufletul?
Nu te amăgi singur.

| venividivici2017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer,intr-o relatie sexul este un lucru important.Dar, tin sa precizez ceva:intr-o relatie mai sunt si altele care conteaza, mult mai mult decat sexul.La un moment dat,nu o sa mai ai pofta de atata sex cu aceeasi persoana cu care obisnuiai sa faci sex de nebuna.Ce vei face? Il vei parasi pentru altul mai chipes si mai "nervos"?! Banuiesc ca nu,asa ar trebui! Dar, cu cat vei avansa in varsta, cu atat vei realiza, ca pentru a mentine o armonie perfecta in casa, mai sunt si altele mai importante decat sexul happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si dacă am, nu te dezgust?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 18.Infatuata? Da, este, dar nu văd ce legatura are asta cu ce am spus eu.
Dacă tu poți sa ai o relație platonică, bravo tie.Eu nu pot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii au fost mereu ipocriți.Asa sunt si acum si asa vor continua sa fie.Nu sunt eu in măsura sa-i schimb nici in bine, nici in rău si oricum nu îmi pasa.
"Ideile mele mizere"laughing Mizere pentru ca sfidează virtuțile tale?
Nu, nu doar sex.Dar înseamnă si sex.

| ItsMaxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul se referea ca nu este normal sa afisezi o imagine de fetita care viseaza la vedete, sau p*ularai cocalari care atrag atentia cu aspectul. happy Si mie mi-a sunat agasant ce ai zis. adica din cauza astora ca tine suntem bagate toate in aceeasi oala. Stii cum e? "Daca tie nu-ti place altuia nu-i face" Nu te pune nimeni sa ai "realatie platonica" dar nu spune in colo si in coace la ce idoli ai tu aspiratii. Ce scoti pe gura sau prin scris poate afecta emotional intr-un fel sau altul. Este de ajuns ca ideile de genul asta sa le stii doar tu sau cei apropiati tie, nu alte persoane (necunoscute) care au pus o intrebare sigura pentru un raspuns sincer. Tu ai fost la fel, de sigura pe tine, cum a fost tipul sincer cu el (adica invers ) cand a pus intrebarea, avand incriptata ideea ca noi cautam doar muschi, popularitate si sex. Omul voia in sinea lui raspunsuri decente. Nu sa i se raspunda cu ceva care il deranjeaza.

| venividivici2017 a răspuns (pentru ItsMaxi):

Nu ma deranjeaza raspunsul ei,cu cat stiu mai multe,cu atat mai bine, imi fac mai multe idei.Da, aveam incriptata acea idee... poate crezi, nu crezi, suna cam "silly" dar am o idee mult mai mult incriptata si aceea ca femeile se uita dupa persoane potent financiar.Am intalnit multe, observ multe de fiecare data cand vin in tara.Acum nu stiu dupa ce se uita, cand mai vad cate o privire, dupa hainele mele, dupa aspectul meu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce e ori una ori alta? Daca e inteligent automat nu arată bine sau invers?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu ai.Dar ți le poți doza corespunzător.Si doar caracterul si inteligenta trebuie sa fie la un nivel intr-adevăr înalt.Aspectul se mai poate remedia.Dar nu sunt de acord cu ignorarea lui.
Depinde pentru ce sa-l aleg.Doar pentru sex e perfect primul.O relație..aici e mai complicat. Daca primul automat e si retardat, nu am sa-l aleg pe el. Daca cel inteligent este acceptabil dpdv fizic, îl aleg pe el.Desi pe lângă inteligenta ma mai interesează si alte lucruri(simt al umorului, caracter, mentalitate etc). Daca si astea corespund cu ale mele rămâne el.
Dacă cel care arată bine e idiot si cel care e inteligent îmi provoacă greață, prefer sa rămân singura decât sa am o relație cu vreunul dintre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Știi,dacă pe mine ma intreaba cineva ce prefer dintre Sprite sau Cola, am să-i spun "Cola", nu am să-i țin un discurs de două ore în care îi explic de ce ambele nu sunt sănătoase. Înțelegi unde bat, da?
Nu se exclud una pe cealaltă. Ratiune, emoții si dorința sexuală.Nu le separa pe primele 2 de ultima.
De ce nu mi-ar place?
Nu, n-am să-l folosesc, pentru că e un sfat prost.
Mă respect, în ciuda a ceea ce crezi tu.Probabil însă că nu suficient de mult, din moment ce încă continui discuția asta tâmpită.
Nu mă uit doar la aspect.Mă uit și la aspect.Fă diferența.Și până înveți să o faci, abține-te să îmi mai comentezi.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

"Pe cine sa descurajez? A întrebat ce preferam dpdv fizic"
dpdv fizic ma preferai pe mine laughingwinking

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Te preferam pe tine când aveai poza cu cățelușul ăla alb la profil sad Erai mai... pufos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://goo.gl/images/L4qrhE
Poftim.Asta ți se pare o meserie cultă? L-am ales pentru ca e un exemplu vizual bun.
Dacă îmi pasa de aspectul celorlati, asta ma face mediocra? Nu, nu te teme, nu ești singurul.E si tipa aia care se teme ca pierde puncte din cauza mea.
Relația platonică e sănătoasă? Si sexul provoacă cancer? Relatia "mixtă" ca sa-i zic asa e cea mai sănătoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu?sad

| ItsMaxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cica pierd puncte rolling on the floor) crezi ca ma intereseaza asa ceva? Vai si amar. Clar nu am cu cine discuta. Cu tine omul mai bine o lasa moarta si la propriu si la figurat. Acum ai dat inapoi, parca nu te interesa de intrebare. Si nu iti pasa. De ce te agiti ca pestele pe uscat acum? Ma rog. Bine ca ai 18 ani, mai sunt sanse sa iti schimbi acest comportament exclusiv, de tare-n mufa apoi sa pozezi drept victima.

| anonim_4396 explică (pentru ItsMaxi):

"ItsMaxi" Te înțeleg, după ce ai avut numai mini sau mai bine zis micro e normal sa vrei sa încerci ceva nou.Pacat ca n-ai șansesad
La propriu e imposibil in prezenta mea sad
Victima? Uita-te in oglinda, pisi.

| ItsMaxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Pisi" m-ai plictisit. Ti-am oferit deja prea multa atentie pentru o scursura ca tine. Daca ai ajuns sa te iei de nickname... esti naspeta rau. Numele nu l-am mai schimbat de cand mi-am facut prima oara contul, in urma cu 7 ani. Esti o penibila si frustrata maxim. sad Ma bucur ca ai avut *** de 40 cm inseamna ca iti place sa o simti pana in stomac. Urmatorul goal este stromeleagul de cal. Spor! Si pofta buna.

| anonim_4396 explică (pentru ItsMaxi):

Nici inteligenta nu ți s-a mai mărit de atunci, nu?sad

| Roxin a răspuns:

Salut!

Ai putea sa iei in considerare si creierul.
Zic si eu.

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Esti doar invidios ca nu ai si tu "bicepsi, umeri, piept".

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Toata lumea are bicepsi, umeri, piept. Anatomic vorbind. Nu stiu cum ai tras tu concluzia ca n-as avea. Poza de profil nu scoate nimic in evidenta. Apreciez totusi incercarea. big grin

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Da, m-ai scos din "joc" de data asta. Mai încerc cu următoarea ocazie laughing)

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Hai totusi sa nu. big grin Nu-mi plac ''dusmaniile''. big grin

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Prea târziu. Esti pe lista neagră.

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Macar sunt si eu pe o lista. big grin

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Si pe tine te-a uitat Moșu?

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Nu avem o relatie prea buna. Antisocial, ce sa-i faci...

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Tu sau el? Cunosc cativa spiriduși, te pot ajuta.

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Eu, desigur. Nu e necesar. Nu-s fan cadouri.

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Da, bine. Totusi, o mandarina ceva acolo?

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Nu, nu. Nu-i necesar.

| Ha0t1c a răspuns (pentru Roxin):

Se pare ca esti foarte supărat pe el. Ii putem întinde o capcană, anul acesta. Ce zici?

| Roxin a răspuns (pentru Ha0t1c):

Nu ma bag.

| Peridava a răspuns:

Fetele care sunt atrase doar de bicepsi, piept si bani, sunt neserioase. Dar daca asa pui intrebarea, se pare ca din astea vrei.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Peridava):

Probabil o sa gasesti si fete "serioase" care nu vor cele enumerate mai sus.Dar 100% sunt divortate, cu copii, trecute de o anumita varsta care cauta acum o stabilitate si un partener de viata.

| Peridava a răspuns (pentru venividivici2017):

De ce imi raspunzi mie?

| anonim_4396 explică (pentru venividivici2017):

Https://goo.gl/images/agZkiv
Ceva de genul.Si pectoralii, apropo.

| venividivici2017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cristiano Ronaldo... happy Da, gusturi bune happy Sper ca in curand sa ajung si eu asa...

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place exemplul tau.
Omul asta se antreneaza mai mereu ore intregi pentru a se mentine asa. laughing

| venividivici2017 a răspuns (pentru RainmakerX):

Nh neaparat se antreneaza...este platit pentru activitate fizica, sport. Daca de exemplu ai un job, altceva, activitati cu familie si altele, nu o sa mai ai timpul lui Ronaldo pentru exercitii fizice samd.Plus,sa nu mai discutam de banii lui, samd pentru o dieta cat mai sanatoasa, bani pentru suplimente, bani pentru nutritionisti.Totusi preferam un alt exemplu, altceva decat Ronaldo.Un exemplu al unei persoane, cu alte activitati, din cele enumerate mai sus, dar care totusi reuseste sa se intretina

| RainmakerX a răspuns (pentru venividivici2017):

Nici eu nu sunt perfect dar daca ar fi sa dau un sfat ar fi sa incerci pe cat posibil sa nu fii foarte gras. Nu cred ca are cineva pretentii de 6 pack de la un barbat de peste 30 de ani care munceste...

De obicei te ingrasi datorita excesului de calorii. Fiecare dintre noi are o mentenanta situata undeva in jur de 2000 de kcal. Ce depaseste limita asta te face sa te ingrasi, iar la un surplus de 7000 te ingrasi 1 kg. La un deficit de 7000 slabesti un kg.

Unii dintre noi ard mai mult, in timp ce altii au un metabolism mai lent. Cauta pe internet dieta Keto si antrenamente Hiit.
Eu am slabit vreo 15 kg asa dar nu am 6 pack laughing am stagnat.

| deadhoe a răspuns:

Bani. Semnat: o fata.

| ziptrack a răspuns:

Un sfat de la un barbat. Ma tem ca daca esti interesat de o astfel de fata, vei sfarsi alaturi de un om langa care nu vei fi prea fericit in adevaratul sens al cuvantului. Eu sunt de parere ca fetele bune le gasesti la biblioteca, la teatru, pe munte, etc.

Sper sa nu-mi iei sfatul in nume de rau, incercam doar sa te ajut.

| ItsMaxi a răspuns:

Ok. Sunt fata/femeie In primul rand daca mergi la drum cu premiza fiind"clasicile povesti cu bani" nu vei avea in viata ta o fata/femeie/ doamna, care sa te iubeasca asa cum esti. Am avut si "gagici" musculosi, zici ca erau Hulk, si mai putin antrenati, sau spre deloc. Nu am fost atrasa de fizic, s-a intamplat ca persoana respectiva sa aiba grija multa de corpul ei, ca si mine. O fata cauta relatii doar fiindca nu vrea sa fie mai prejos decat prietenele ei si anturajul in care se invarte. O femeie stie ce vrea, o relatie adevarata nu o joaca, o familie. Cel mai bine renunta la sexism, du-te la cateva intalniri, prin parc, mall, dar inainte vorbiti, discutati despre lucrurile in comun inainte sa tragi concluzii. Asa si mie imi spuneau unii ca sunt o figuranta si ca am fite, si sunt materialista, doar fiindca am grija de mine, de corpul meu, si imi place sa ma aranjez. Dar intotdeauna persoanele frustrate si care nu-s in stare sa aiba grija de ei/ele, o sa comenteze si vor baga in oala pe toti si toate. Suntem oameni cu totii. Fiecare avem personalitatea noastra, nimeni nu este la fel, nimeni nu este perfect. Daca esti mai mic de 20 de ani iti inteleg intrebarea, si nu ar trebui sa te grabesti. Asa si cu prietenii, nu iti oferi increderea necesara pana nu ti se demonstreaza ce si cum.

| venividivici2017 a răspuns (pentru ItsMaxi):

Hiya happy Nu sunt nici frustrat, nici sub 20.Sunt peste 30 si chiar am grija foarte mult de ceea ce mananc si beau, de ceva miscare la sala.Asta pe langa cele necesare unei persoane de sex masculin.Totusi sincer, teoria lasa un pic de gandit.Practica este cu totul altceva.Stii versurile din cantecul lui Andra:"banii nu aduc fericirea dar o intretin".Eu, nu ma uit la una dupa bani, DAAR, acum din ceea ce remarc, pana si astea de la tara cu lenjeria cusuta au niste pretentii de neimaginat.Lol...Cat despre felul in care arata cineva, hmmm.As putea spune, ca am vazut si cazuri "fericite" in Romania ca unii burtosi cu bani sa fie cu n si n de fete.Cam grea intrebarea...cred.Sincer,nici fetele/femeile nu stiu ce vor:cand bani, cand look.Corect?

| ItsMaxi a răspuns (pentru venividivici2017):

Ce am zis eu ce ai inteles tu. Ai intrebat ce vor femeile de la un barbat. Ti-am raspuns ca nu toate facem dintr-o categorie de materialiste. Ai ca fiecare om are personalitatea sa. Nimeni nu are acelasi caracter. Indiferent barbat, sau femeie. De ce ai mai pus intrebarea daca tu esti fixat ca femeile vor doar bani. Serios? Sunt si atatia barbati care vor doar bani, agata o proasta aia il intretine. Si sunt mi de cazuri de genul. Zici ca nu esti frustrat... dar esti oripilat de ideea asta din pacate. Nu ajungi nicaieri si mai ales cu o persoana de sex feminin daca te duci la drum cu ideile astea fixe

| anonim_4396 explică (pentru ItsMaxi):

Eu sunt singura care i-a citit întrebarea tipului ăstuia?
"ex:bicepsi, umeri, piept, fata" A dat exemple de părți ale corpului, de unde am presupus ca se referă dpdv fizic. Daca spunea "ex:frumusețe, inteligenta, simt al umorului etc" era altceva.
I-am dat un exemplu cu poza aia.Si nu-mi spune ca pe tine nu te atrage, ca despre asta era vorba in întrebare.
Aceeași oala?laughing Da, din cauza mea și a "celor ca mine"(grozave tipe, pacat ca n-am mai întâlnit)ți se strica tie reputația.Am făcut o singura referire la el. Daca asta înseamnă la tine "idol" si ești atat de ipocrita încât te oftici legat de ce am spus eu, mi-e mila de tine.
Pe cine ar putea afecta emoțional ce am zis eu?
Nu-mi pasa ce voia el.Adevarul doare in general, asta e. Daca vrea sa se amăgească si sa primească doar răspunsurile care îi convin, o să fie un ratat toată viața lui.

| ItsMaxi a răspuns (pentru anonim_4396):

sad Bine a zis omul acela legat de generatiile astea de rahat. Esti mai mica decat mine cu un an, am 19. Auzi "ofticata" esti tu posibil prietenele tale sau cine mai vrei. De ce naibii sa fiu ofticata? Vrei sa ti-o zic pe aia dreapta? Am avut cateva relatii ( ce nu vei avea tu vreodata)cu tipi avand muschi, patratele, abdomen, ce vrei si ce nu vrei, oamenii instructori de fitness. ( Dar tipii nu cautau ceva "platonic" sa se afle in treaba, cautau ceva serios.) Ei in copilarie avand aceleasi complexe ca si mine. (Terminatii si terminatele ii marginalizau pentru aspect, sau nu dadeau 2 bani pe ei si sentimentele lor)Am zis " ce nu vei avea tu vreodata, fiindca disperatele care salivau dupa corpul lor pe strada/ site de socializare, nu le bagau in seama. N-au uitat de unde au plecat. Si atunci cand erau slabuti sau dolofani astea care cautau atentie si se dadeau smardoaice, iar lor le placeau de ele, nu ii bagau in seama, tipii invatandu-si lectia. Nu eram in limba dupa ei, aveam acelasi lucru in comun, sala. Asta fiindca si eu ma invarteam in acelasi anturaj, de "tristi" care voiau sa demonstreze propriei persoane si altora care urmau sa ii bage in seama pentru aspect. Ca cel mai mult conteaza cum esti tu, nu trupul. Pe ala il lucrezi intr-un an, intensiv de nu te mai recunoaste nimeni. Nu eram una care comenta aiurea pe net sa ii descurajez pe altii ok? Daca nu iti pasa de om, si te doare in piz*da, de ce *** mea ai comentat ofticata mea? Esti frustrata pe viata asta? Daca nu puneai poza cu Ronaldo puneai cu un cocalar basit. Niciodata nu m-am uitat la aspect. In copilarie eram grasa si timida, apoi am dato pe depresii din cauza celor ca tine. De aici pasiunea sa am un corp din toate punctele de vedere sanatos, frumos si atragator. Dar nu sa se uite x si y. Pentru mine am facut-o, pentru increderea mea. Ratata esti tu, ca te gandesti doar la tine. Si aveti o generatie de tot rasul si va cacati atata pe voi fiindca, tot voi, nu acceptati adevarul pur despre voi insiva, nu va schimbati in bine. Si va simtiti bine cand va luati de ideile si credinta altuia. Daca esti tu aia asa perfecta, incat sa vrei sa ai pe unu mai ceva ca Hulk, iti zic eu ca nu mai atrageai atentia in mod negativ aici. Cine stie ce frustrata pe viata esti. Si voi astea ma plictisiti si mi s-a luat de pretentiile voastre basite. Ca din ce ai zis, ai pus punctul pe i, doar prin aspect. Nimic altceva. Sper sa te destepti sa nu ajungi la 40 de ani cu o mentalitate ca aceasta. Ok, mersi. big grin Nu-s maica-ta sa te invat ce principii frumoase ar trebui sa ai ca femeie, sau ca barbat, ori jivina. Daca nu extragi ce este frumos de la viata, bun, generos si calitativ nu in domeniul aspectului ci al expresivitatii omenesti sincere, al sentimentelor, si al bunului simt, nu esti decat o alta oaie din gloata zilei de astazi cu o mentalitate fixa pe sex, aspect si bani. Si cu asta am zis tot. N-am nici timp si nici chef sa invat niste copile batute in cap. Gaseste-ti altceva de facut, decat sa iti arati tu nepasarea. Ca nu intereseaza pe nimeni cu adevarat.

| anonim_4396 explică (pentru ItsMaxi):

Pe cine sa descurajez? A întrebat ce preferam dpdv fizic.I-am răspuns.Nu văd unde e partea in care îl descurajez.
Am preferat sa pun o poza in loc de cuvinte.Mi-era mai simplu.
"Niciodată nu m-am uitat la aspect"Caută-ți "alt" prost. Poate el te crede.Mi-e greu sa cred ca ești atat de aeriana încât te poți gândi ca cineva chiar iar de buna tâmpenia aia plină de ipocrizie pe care ai zis-o.
Nu am spus nicăieri ca as fi perfecta.Cat despre stratul atenției, nu realizezi ce penibil e? Am răspuns perfcet normal la o întrebare.Voi v-ați simțit direct atacați.Nu e vina mea.
Extrage tot ce vrei tu, dar nu poți ignora sexul sau atracția fizica.A, ca preferi sa o ignori aici ca sa joci rolul de Maica Tereza, asta e altceva.

| anonim_4396 explică (pentru ItsMaxi):

Tu ai probleme grave.
"Am avut cateva relatii ( ce nu vei avea tu vreodata)cu tipi avand muschi"
CUm sa vi pe un site ca asta si sa te lauzi cu asa ceva. Esti tipul ãla de rapandulã care a flirtat si s-a Cordit pentru sesiuni gratis de la instructori? Fu.ck this ***. Aia sunt mai prosti decât noaptea. Dupa mai ai si curaj sa spui ca tu vrei ceva serios si nu te uiti la fizic. Dar beneficiile ti-au placut zi de nu?

| ItsMaxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu glumesti sau n-ai ce face? Eram sigura ca se va trezi careva sa comentezi. Mi-ai citit in **** mea tot comentariul? Am si specificat "cateva" nu cu sutele. Am facut referire ca in ziua de azi toti si toate isi doresc o persoana sa arate foarte bine fizic, fara ca ei sa se implice emotional. Oamenii ca si mine, erau lipsiti de incredere si complexati. Pana sa ajungem instructori de fitness. eram prieteni din copilarie, generala sau liceu. Nu sunt genul sa imi manjesc corpul si sa ma las atinsa doar pentru o functie sau cine stie ce. Imi pare rau despre parerea ta si daca ai intalnit astfel de femei. NU SUNTEM TOATE LA FEL. Pentru banii care ii dadeam la sedinte lucram. Nu sugeam ***. Sau sa fiu bulevardista. Dar cel mai usor este sa zici despre o femeie ca a supt *** cand nu intelegi la ce se refera. Nu m-am laudat. Am zis ca in viata nu conteaza doar corpul. Fizicul nu isi are rost, toti putem arata bine daca avem grija de noi. Implicandu-ne cu sudoare si munca. Unele persoane accepta ambalajul fara sa ii intereseze ce se afla in spatele acestuia. Povestea omului, suparari, sentimente etc. Nu sunt genul sa imi murdaresc trupul doar pentru a primi ceva. Este penibil ca femeie sa faci asa ceva. Nu am fugit de munca. Am lucrat in fast fooduri, call center, evenimente, etc ca sa am bani sa ma intretin, si sa nu astept ca o sclava sa imi dea altul, sau parintii.

| anonim_4396 explică (pentru ItsMaxi):

Si nu am inteles ce vrei sa demonstrezi esti ofticata ca nimeni nu ii pasa de tine. Fiecare e pentru el.

| ItsMaxi a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vreau nimic. Probabil de tine nu ii pasa nimanui. happy Am spus ce aveam de zis. Acum ca mai exista unii care sa comenteze degeaba e problema lor. Deja am continuat prea multa o banala discutie. Daca voi cautati cearta e problema voastra. Daca nu aveti altceva mai bun de facut cu viata voastra.

| raMLesS a răspuns (pentru ItsMaxi):

"Probabil de tine nu ii pasa nimanui." mie imi pasa laughingwinking

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Suflet

| venividivici2017 a răspuns (pentru idontgiveafuck2344):

Frumos dar din pacate ce spui tu este cam rar.

| Savas10 a răspuns:

In general imi pasa mai mult de igiena, sa fie un baiat curat si prezentabil, si atitudinea lui ca barbat ma atrage, nu caut cu privirea sa vad cat de lucrati ii sunt muschii. laughing
In ziua de azi toti arata ca Johnny Bravo, dar cand intri in povesti cu ei te crucesti. Sigur ca ma uit la fata lui...Si da, bineinteles ca ma simt atrasa fizic daca e un baiat frumos, dar repet, nu asta prezinta atata importanta.

| venividivici2017 a răspuns (pentru Savas10):

Cu igiena, ai foarte mare dreptate.Si eu,in primul rand,imi fac o impresie despre o anumita persoana,urmarindu-i igiena.Da, probabil esti diferita, fata de altele.Din ce am citit, un punct forte al persoanei de sex masculin, ar fi tocmai un abdomen cat mai musculos.Conform acelor studii,femeile se simt protejate, plus, dintre doi tipi, cel mai musculos v-a avea castig de cauza, fiind mai impozant