| Sebastiana12345 a întrebat:

O scuza ceva un sfat va rog, urmeaza sa mergem in vizita la niste rude cu logodnicul meu care s-a gandit el sa o cheme pe bunica si nu vreau sa o iau cu mine am motivele mele. Cum fac sa nu o iau, ce scuza bag? Ca e ca raia orice as zice ar veni

7 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

O cheama pe bunica ta sau pe bunica lui? Nu e frumos din partea ta sa stii laughing

| Sebastiana12345 explică (pentru Yurisa):

Este bunica mea si nu ma judecati am spus am motivele mele...de ce nu e frumos daca ma rog?

| Yurisa a răspuns (pentru Sebastiana12345):

Penntru o persoana care se adreseaza cu "logodnicul" esti destul de infantila de inca ai impresia ca trebuie sa bagi scuze sa nu o iei pe bunica cu tine. Pur si simplu ii spui ca nu vrei sa vina in acel moment cu tine, vrei sa fii doar tu si rudele logodnicului. Chiar e asa greu?

| Sebastiana12345 explică (pentru Yurisa):

Asa am facut si ghici ce? Acum nici nu ma saluta pe strada e batrana are unele probleme trebuie sa stiu cum sa fac cu ea si atunci nu am stiut am facut cum au zis multi pentru ca sunt destul de "infantila". Daca a incerca sa nu ranesti pe cineva si sa ceri ajutor pentru ca poate am si eu probleme si nu gandeam foarte limpede, e un gest infantil...

| wolfves a răspuns:

Daca o ia pe bunica lui la rudele lui, nu ai ce sa faci. Daca o ia la ale tale, poti spune ca ai vrea sa fiti doar voi doi sau ca nu e destul loc acolo. Oricum e cam ciudat sa vina bunica lui cu voi, mai normal era sa vina parintii, dar poate el e apropiat de ea.
Daca e bunica ta, vorbesti cu ea.

| Savas10 a răspuns:

Ii spui ca vrei sa fii doar tu cu el, simplu.

| GyS2018 a răspuns:

Ii poti spune ca dupa ce plecati de la rude ca vei merge si prin alta parte ca pleci direct la mare sau nustiuu inventeaza.